Login lub e-mail Hasło   

Dobre wakacje Singla

( wyjazdowe dylematy pojedyńczego turysty) Plan urlopowy w pracy zrobiony, urlop wpisany w grafik – i co dalej? Koleżanki i koledzy planują rodzinne wakacje, przegląd...
Wyświetlenia: 830 Zamieszczono 22/03/2009

(wyjazdowe dylematy pojedyńczego turysty)

Plan urlopowy w pracy zrobiony, urlop wpisany w grafik – i co dalej? Koleżanki i koledzy planują rodzinne wakacje, przeglądają katalogi wyjazdów, buszują w Internecie w poszukiwaniu ciekawej oferty ośrodka wypoczynkowego…

A my? A my znowu zastanawiamy się, jak zagospodarować te kilka dni, które mają nam pomóc naładować akumulatory na następne okresy wytężonej pracy.

Po raz kolejny przeglądamy strony ośrodków wypoczynkowych - raz nad morzem, raz w górach i nie mamy żadnej koncepcji co będziemy tam robić sami, jak znajdziemy wolny pokój 1 osobowy, który ktoś łaskawie zechce nam sprzedać.

A może zrezygnować z wyjazdu ? Zająć się remontem własnego „m”? ..

Myślę, że nic bardziej błędnego. Ciężko pracujemy przez cały rok i należy nam się odrobina wytchnienia , więc – wybierz się na wakacyjny wypoczynek.

 Od czego zacząć planowanie wyjazdu? Chyba najważniejszą rzeczą, którą musimy ustalić, to miejsce, gdzie czujemy się najlepiej zrelaksowani. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy bardziej lubimy aktywnie wypoczywać wędrując po górach, czy tez uwielbiamy słodkie wylegiwanie się na plaży.

 Miejsce ustalone – co dalej?  No tak, teraz musimy zastanowić się, czy rzeczywiście chcemy wyjechać w pojedynkę, czy też jednak wolelibyśmy wyjechać w jakiejś grupie. Samotna wędrówka  po górach, czy też samotne wylegiwanie się nawet na najpiękniejszej plaży świata nie nastraja optymistycznie i myślę, że z takiego urlopu możemy wrócić w jeszcze bardziej  depresyjnym nastroju.

 Jak w takim razie zebrać „paczkę” Singli, którzy chcieliby pojechać z nami? Zadanie bardzo trudne, ale możemy spróbować, np. na forum, na które zaglądają osoby bez pary. Wadą takiej metody jest to, że w zasadzie nie wiemy tak naprawdę z kim się umówiliśmy i czy wszyscy zadeklarowani uczestnicy rzeczywiście dojadą na miejsce, wadą jest też to, że sami musimy zagospodarowywać sobie czas podczas wypoczynku. Zaletą natomiast jest  to, że ponosimy koszty tylko noclegów i wyżywienia, no i oczywiście innych zaplanowanych przez nas przyjemności.

 A jeśli zbieranie grupy na forum, czy też poprzez ogłoszenia nie przynosi rezultatu, lub też mamy obawę wyjechać z zupełnie nieznajomymi osobami? Czy jesteśmy bez szansy na fajnie spędzony urlop? Myślę, że absolutnie nie.

 Na rynku pojawili się organizatorzy wypoczynku, oferujący zorganizowane wyjazdy, wczasy, czy też  weekendy dla Singli.   

Tak, ale jak wybrać dobrą ofertę?

Po pierwsze musimy pamiętać o tym, że każda firma, która oferuje zorganizowany wypoczynek – krajowy lub zagraniczny -  (proponuje np. noclegi, wyżywienie oraz wycieczkę autokarową)  musi posiadać licencję na organizację wypoczynku (zgodnie z Ustawą o usługach turystycznych) oraz musi być wpisana do rejestru organizatorów turystyki.

 Jeśli sprawdziliśmy, że firma jest wiarygodna, to możemy przyjrzeć się ofertom, aby spróbować wybrać coś dla siebie. Ofert  nie tylko wakacyjnego wypoczynku dla Singli jest coraz więcej.

 Jakie są wady tego rodzaju wyjazdu? Musimy dopasować się do  zaproponowanego w ofercie programu oraz musimy zapłacić za wyjazd więcej, aniżeli  tylko za noclegi i wyżywienie i za własne przyjemności.

Co otrzymujemy w zamian?

Grupę osób, którzy postanowili tak jak Ty spędzić wakacje w pojedynkę, zorganizowany program, w którym uczestniczysz, jeśli masz ochotę,  zwiedzanie z przewodnikami, wędrówki po górach z przewodnikami górskimi, czasem ciekawe zajęcia (np. fitness, czy joga), które są bardzo przydatne gdy, np. pogoda nie dopisuje, lub też nie ma w grupie osoby, z którą by się znalazło „wspólny język”. Dobre biura wysyłają z grupą tzw rezydenta, który najczęściej staje się kolegą lub koleżanką z wyjazdu, a jest pomocny, gdy np. stanie się niespodziewane zdarzenie.

 I chociaż jedziemy sami, to sami nie jesteśmy.

 Zobacz oferty wypoczynku dla Singli: www.nowe-horyzonty.com.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 107 | wyświetlenia: 2253
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1136
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1079
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 805
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 593
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 630
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 998
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 691
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 655
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 504
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 724
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 408
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska