Login lub e-mail Hasło   

Humanitarna śmierć zwierząt! Nic takiego nie istnieje

Czy byłeś kiedyś w rzeźni i widziałeś jak giną zwierzęta? Widziałeś może tą wspaniałą humanitarną śmierć? Długo byś musiał szukać -nic takiego nie ma i nigdy nie będzie.
Wyświetlenia: 6.778 Zamieszczono 30/03/2009


Humanitarna śmierć zwierząt! Nic takiego nie istnieje

Humanitarna śmierć zwierząt! Nic takiego nie istnieje

Czy byłeś kiedyś w rzeźni i widziałeś jak giną zwierzęta? Widziałeś może tą wspaniałą humanitarną śmierć? Długo byś musiał szukać -nic takiego nie ma i nigdy nie będzie.

Myślisz, że zwierzęta idące na rzeź są szczęśliwe z tego powodu? W sklepach mięsnych widzimy często uśmiechnięte twarze zwierząt, patrzące na nas ze sklepowej reklamy. Lecz ta bajkowa sielanka nie jest prawdziwa. To bujda wymyślona na potrzeby naszych "czystych" sumień.

autor: Filip Barche

Ludzie są doskonali i mają duszę. Tak odpowie niejedna osoba i w wielu kościołach usłyszymy słowa o tym, jak to człowiek został wywyższony ponad inne gatunki.

Prawda jest jednak taka, że ludzkie okrucieństwo względem zwierząt nie zna granic podłości.

Czy byłeś kiedyś w rzeźni i widziałeś jak giną zwierzęta? Widziałeś może tą wspaniałą humanitarną śmierć? Długo byś musiał szukać - nic takiego nie ma, i nigdy nie będzie. Myślisz, że zwierzęta z radością witają splamionego krwią rzeźnika?

Niestety prawda jest inna, zwierzęta drżą z przerażenia, wyją , wołają o pomoc, która nigdy nie nadejdzie. Niektóre próbują uciekać. Takich przypadków wcale nie jest tak mało. Wiadomo, zwierzę nie ma żadnych szans. Pracownicy rzeźni z pewnością je złapią, metalowymi pałami będą tłuc, ile wlezie. Przy okazji często łamiąc zwierzęciu nogi lub powodując inne dotkliwe obrażenia. Ale kogo to obchodzi - w końcu to tylko zwierzę - powie niejeden duchowny - co dnia jedzący zwłoki zwierząt.

Zwierzęta już podczas transportu do rzeźni przeżywają horror. Połamane nogi, ciasnota - nieraz się zdarza, iż podczas rozładunku parę zwierząt jest martwych.

Lecz to dopiero początek gehenny. Siłą zapędza się do rzeźni - zwierzęcych obozów koncentracyjnych. Są wśród nich takie, które stawiają opór - nie chcą iść dalej lub próbują zawrócić - kopaniem, biciem pałkami zwierzęta są zmuszane do przekroczenia progu rzeźni. Drżą, płaczą, wyją z przerażenia. Słyszą i czują jak inne zwierzęta boją się tego, co za chwile nastąpi. Wiele z nich staje i nie chce iść dalej. Metalowe pałki spadną na ich wystraszone ciała zmuszając często już prędzej okaleczone zwierzęta do pójścia dalej...

Są takie, które mimo wszystko stawiają opór. Biciem i katowaniem - kopaniem , dźganiem szpikulcami próbuje się je zmusić do posłuszeństwa. Lecz i to nic nie pomaga. Co wtedy. Przywiązuje się do nogi wystraszonego i ociekającego krwią zwierzęcia linkę, którą mocuje się do jakiegoś pojazdu. Zwierzę ciągnie się po posadzce. W rzeźniach zdarzają się przypadki, kiedy to zwierzęta konają w męczarniach wiele godzin lub nawet dni.

Wcześniej skatowane, pobite przez ludzi, konają gdzieś na posadzce - nikt nie zainteresuje się ich losem - bo przecież to tylko kawałek mięsa. Błagalne oczy proszą o pomoc która nie nadejdzie.

Sam ubój wydawać by się mogło to już tylko - w całym tym koszmarze - ostatnia podłość człowieka względem zwierzęcia. Zwierzę jednak nie chce prosto trzymać głowy i czekać na śmierć. Wyrywa się, błaga o pomoc przeraźliwym szlochającym głosem. Zdarza się, iż ubojowiec wcale nie zabije pistoletem zwierzęcia za pierwszym razem. Wiele jest przypadków kiedy to metalowy nabój wceluje n.p. w oko lub uszkodzi cześć głowy zwierzęcia. No ale co z tego - w końcu "to tylko zwierzę", a człowiek to pan i istota wywyższona - tak z pewnością ludzie są lepsi od innych zwierząt, lepsi są w sadystycznym torturowaniu niewinnych istot.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu stwierdzisz, że chcesz coś zrobić dla zwierząt, chcesz im pomóc to możesz zrobić jedno - przestań jeść mięso. Jedząc ciała zamordowanych zwierząt przyczyniasz się do bestialstwa, jakie co dnia spotyka zwierzęta ze strony człowieka.

Jeśli jesz mięso to powinieneś osobiście zobaczyć parę rzeźni, bo jak pójdziesz do jednej, to powiesz, widać to tylko jednostkowy przypadek, że źle traktuje się tu zwierzęta, no ale jeśli n.p. po 5 wizytach nic się nie zmieni to co wtedy... Okaże się, iż wstyd być człowiekiem. Tak jak ja 18 lat temu powiedziałem do dziennikarki ogólnokrajowej rozgłośni - Wstydziłem się być człowiekiem.

Autor: Filip Barche

Podobne artykuły


157
komentarze: 73 | wyświetlenia: 256824
41
komentarze: 34 | wyświetlenia: 11922
30
komentarze: 40 | wyświetlenia: 7282
32
komentarze: 39 | wyświetlenia: 18014
25
komentarze: 20 | wyświetlenia: 14023
20
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2488
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1939
7
komentarze: 10 | wyświetlenia: 19595
16
komentarze: 2 | wyświetlenia: 16035
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 109131
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91870
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 6721
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje
GrupyNo to jak mamy niby zabijać zwierzęta na mięso? Mięso jest niezbędnym elementem dla prawidłowego rozwoju człowieka. Zawiera mikroelementy których po prostu nie da się zastąpić tymi pochodzenia zwierzęcego.

ozumiem oczywiście że to, co odbywa się w rzeźniach to okrucieństwo i wcale tego nie popieram. Jednak zamiast okrajać dietę z mięsa, lepiej coś zrobić, by umożliwić humanitarny ubój. Nie jest to ani proste, ani tanie - ale ja mięsa nie przestanę jeść.

  SKOLMAN_MWS  (www),  08/12/2009

> Mięso jest niezbędnym elementem dla prawidłowego rozwoju człowieka.

- ROTFL

http://www.youtube.com/watch?v(...)VJBrvHE

> Zawiera mikroelementy których po prostu nie da się zastąpić tymi pochodzenia zwierzęcego.

Zawiera mikro-MITY.

W produktach pochodzenia zwierzęcego nie ma nic czego byśmy nie

...  wyświetl więcej

  enigmatyk  (www),  09/05/2009

oczywiście, że humanitarna śmierć zwierząt nie istnieje, bo przymiotnik humanitarny odnosi się do ludzi, jako że humanus oznacza ludzki. Proszę nie pisać bzdur.

A jak lew rozszarpuje powiedzmy sobie zebrę na sawannie, to jest to ,,humanitarna" śmierć? Może jej to nie boli i umiera z przyjemnością... Wcale nie jest rozszarpywana żywcem... Ludzie - OPAMIĘTAJCIE SIĘ! Nie jestem za katowaniem zwierząt, ale rzeźnia to rzeźnia...

Zwierzęta inne niż człowiek ograniczone są sferą instynktu (jeść, spać, wydalać, kopulować etc). Człowiek oprócz instynktu posiada sferę intelektu, który może wykorzystywać m.in. do zdobywania wiedzy o składnikach odżywczych dostępnych w świecie roślin, dzięki czemu nie musi uczestniczyć w procesie eksploatowania & mordowania pozostałych gatunków.

Oczywiście, przestańmy jeść mięso dla ulgi zwierząt, najlepiej przestańmy jeść cokolwiek bo biologicznie rośliny podobne są do zwierząt , z tą tylko różnicą, że te pierwsze nie mogą na nas błagalnie spojrzeć.

Jeżeli dostrzegasz tylko taką różnicę między rośliną a zwierzęciem to gratuluję Ci wiedzy z zakresu biologii.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska