Login lub e-mail Hasło   

Największe zagrożenie dla świata

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://islam-in-poland.org/main/index.ph(...)_wiata/
Gdy zachodnie rządy wspominają o broni masowego rażenia i muzułmanach w tym samym zdaniu, zachodnie media natychmiast wpadają w dziki szał, ostrzegając ludzi przed katastroficznymi zdarzeniami na wielką skalę, które mają nadejść.
Wyświetlenia: 6.194 Zamieszczono 14/11/2006

"Największym zagrożeniem jest to, że Zachód nieustannie wymusza swoje wartości na reszcie świata.”

Tłumaczyła: Fatima

Autor: Abid Mustafa
Źródło: PalestineChronicle.com

Gdy zachodnie rządy wspominają o broni masowego rażenia i muzułmanach w tym samym zdaniu, zachodnie media natychmiast wpadają w dziki szał, ostrzegając ludzi przed katastroficznymi zdarzeniami na wielką skalę, które mają nadejść.

Stare, europejskie bajki o tym, jak to muzułmanie szerzyli islam mieczem, znów są powtarzane, aby wywołać wrażenie, że muzułmanie są niezwykle niebezpieczni i nie zważają na ludzkie życie.
Powtarza się wciąż, że należy rozbroić muzułmańskie kraje z broni masowego rażenia. Wszyscy na Zachodzie są co do tego zgodni.
W niektórych wypadkach, argumentów tych używa się, aby usprawiedliwić politykę zmiany rządów, w Syrii, Iranie i być może w Pakistanie.
Gdybyśmy jednak przyjrzeli się uważnie historii istnienia krajów, zamieszkanych przez muzułmanów, to zobaczylibyśmy, że przeczy ona popularnemu zachodniemu mitowi, że muzułmanie są żądnymi krwi ludźmi, pragnącymi walczyć z całym światem w imię islamu.
Nie możemy jednak powiedzieć tego samego o państwach zachodnich.
Państwa te, uzbrojone w sekularną ideologię i materialistyczny pogląd na życie, wykorzystywały, okradały i kolonizowały ogromne połacie świata, w celu kontrolowania ich naturalnych zasobów, a przez to - powiększenia swojego bogactwa.
W pogoni za nowo odkrytymi bogactwami, Zachodowi udało się zniszczyć wiele cywilizacji. Tych, którzy przetrwali kolonizację, siłą nawracano na chrześcijaństwo, ogołocono z ich dziedzictwa i sprzedano w niewolę zachodnim spółkom handlowym. Dla ludów Afryki, Indii, Azji, Bliskiego Wschodu i innych, obietnice wolności, jakich udzielał im Zachód, szybko zostały zastąpione kolonialnymi rządami.
Zamiast zastanowić się nad swoim okrucieństwem, Zachód żyje mitem o swoich niezwykłych osiągnięciach, jakie pozostawia po sobie w dziejach ludzkiej cywilizacji. O niezwykłym wręcz rozwoju naukowym i postępie, który stał się możliwy jedynie dzięki własnej pracy. Doszło do tego, że słowo Zachód zaczęło oznaczać cywilizację. Było jej tożsame. Wszystko co dobre i cywilizowane musiało być zachodnie, natomiast wszystko co złe, rozumiane jako niezachodnie i niecywilizowane, wiązane było z ludami prymitywnymi, dzikimi i zacofanymi, które trzeba było ucywilizować.

Niektórych z tych niezwykłych osiągnięć Zachodu, takich jak: armaty, rewolwery, parowozy, karabiny maszynowe, samoloty, gaz musztardowy itp. użyto do zdobywania nowych kolonii i wyzyskiwania zamieszkujących je ludzi.

Opór rodowitych mieszkańców przeciwko kolonialnym panom, spotkał się z bestialską siłą, która często niszczyła całe społeczności.
Gdy zachodnie państwa nie mordowały rdzennych mieszkańców tych ziem, były zbyt zajęte próbą zniszczenia samych siebie w krwawej licytacji swoich cennych kolonii. Licytacją tą była I i II wojna światowa.
Wojny te stanowią dowód na to, że Zachód nie zważa na ludzkie życie i w imię swojej ideologii jest w stanie niszczyć wszystko to, co tylko napotka na swojej drodze. 
Był to opis starego świata, w którym kraje, takie jak: Anglia, Francja i Niemcy budowały swoje imperia i gromadziły ogromne bogactwa, w zamian niosąc milionom ludzi śmierć i zniszczenie.

Czy nowy świat (Zachód na czele z Ameryką) jest inny?

Wystarczy pomyśleć o Afganistanie i Iraku.
Wolność stała się okupacją, a demokracja stała się rządami kolonialnymi, zniszczenie jest określane jako precyzyjne bombardowanie.
Tymczasem amerykańskie i brytyjskie koncerny naftowe ustawiają się w kolejce,
aby wykorzystywać złoża ropy w Iraku i transportować rezerwy energii z Morza Kaspijskiego do Europy przez Afganistan.

Kiedy zastanowimy się nad przeszłością i porównamy historię świata zachodniego z historią świata muzułmańskiego, zobaczymy, że Kalifat nigdy nie traktował ludzi w tak barbarzyński sposób, jak to czynił świat zachodni. Kalifat nie głosił
islamu siłą, ani nie niszczył napotkanych na swojej drodze cywilizacji.
Gdy islam dotarł do Egiptu, wielu koptyjskich chrześcijan nie przyjęło islamu, a dzisiaj liczą oni około 7 milionów. Gdy islam dotarł do Indii, hindusi nie byli zmuszani do przyjmowania islamu, a dzisiaj liczą oni około 750 milionów. 

Dzisiaj świat powinien bardziej obawiać się destrukcyjnej natury zachodnich wartości niż broni masowego rażenia w rękach muzułmanów. W przeszłości wartości te wymuszano na reszcie świata, albo przez rządy kolonialne, albo przez despotyczne reżimy, które były lojalne Zachodowi.

Największym zagrożeniem, któremu obecnie stawia czoła ludzkość, jest nieustanna groźba użycia broni masowego rażenia przez Zachód.
W ten sposób wymusza on swoje wartości na reszcie świata. 

Abid Mustafa jest analitykiem politycznym

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2552
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 853
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 940
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 837
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1651
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 745
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 600
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 727
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 476
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 875
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 569
 
Autor
Dodał do zasobów: Portal Islam w Polsce
Artykuł

Powiązane tematy

  tomasz18,  30/07/2011

Bardzo ciekawe, dziwię się że do tak małej jednostki ludzi to dociera...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska