Login lub e-mail Hasło   

Potęga umysłu - Rozwijanie Potencjałów

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.neoidee.com/pl/potega_umyslu_(...)ncjalow
Współczesne badania pokazują, że wykorzystujemy zaledwie znikomą część własnych możliwości umysłowych. Wyobraźcie sobie, jaki potencjał tkwi w naszym umyśle.
Wyświetlenia: 5.125 Zamieszczono 05/04/2009

Współczesne badania pokazują, że wykorzystujemy zaledwie znikomą część własnych możliwości umysłowych. Wyobraźcie sobie, jaki potencjał tkwi w naszym umyśle.

Mózg steruje całym naszym organizmem. Jest centrum zarządzania. Nasz umysł odpowiada za procesy fizjologiczne i działanie wszystkich organów, procesy poznawcze i myślowe. Tutaj mają źródło nasze emocje, myśli, działania.

Neurony są to komórki nerwowe mózgu, komunikujące się między sobą poprzez synapsy (złącza nerwowe). W momencie narodzin mamy ich około 100 miliardów. Każdy neuron ma setki lub tysiące połączeń z innymi komórkami przez które wysyła i odbiera informacje. Każda przekazywana informacja ma postać impulsu elektrycznego (który powoduje wytworzenie się cząsteczek zwanych neuroprzekaźnikami). Wszystko co wiemy i robimy zależy od przekazów sygnałów z jednego neuronu do drugiego.

Badania aktywności bioelektrycznej mózgu pozwoliły na określenie częstotliwości fal mózgowych, podawanej w ilości cykli przekazywanych impulsów na sekundę. W stanie czuwania, czyli w stanie normalnej aktywności człowieka są emitowane fale mózgowe beta. Stres powoduje zwiększenie częstotliwości oraz spadek potencjału elektromagnetycznego.
Podczas odpoczynku, przy spokojnym umyśle częstotliwość fal umysłu obniża się do poziomu alfa oraz wzrasta potencjał. Im niższa częstotliwość, tym wyższy potencjał. Strefa fal alfa jest obszarem twórczym i stanem wzmożonej podatności na przekaz informacji.

Nasz mózg reaguje na częstotliwość otoczenia i stymulację z zewnątrz. W ten sposób np. oddziałuje na nas muzyka, a osoby pobudzone i niespokojne mogą przekazać swój stan innym. Bez przerwy dochodzą do na bodźce z zewnątrz, na które nie pozostajemy obojętni. Możemy jednak wykorzystać tą właściwość naszego umysłu dostarczając mu impulsów nas stymulujących i sterujących w odpowiednim kierunku. Dzięki temu mamy możliwość rozwijać swoje predyspozycje i uruchamiać drzemiący w nas potencjał, a także radzić sobie z przeszkodami i ograniczeniami.

Poprzez świadomą psychostymulację możemy oddziaływać na zdolności autoregulacyjne naszego organizmu, procesy fizjologiczne, samoregenerację, wspomagać procesy zdrowienia, zwiększać jakość doświadczeń percepcyjnych oraz wzmacniać pożądane cechy. Możemy rozwijać np. konsekwencję, intuicję, podnosić motywację, zdolności interpersonalne, komunikacyjne, odkrywać swoje talenty i wykorzystywać je w codziennym życiu.
Doskonałe efekty przynosi wykorzystanie stanu alfa, w którym wzrasta podatność umysłu i jego potencjał, a maleje opór i napięcie.
Łącząc takie czynniki jak relaksacja i rozluźnianie emocjonalnych napięć mięśniowych, kontrola rytmu oddechu, wizualizacja - tworzenie myślowych obrazów zmysłowych oraz autosugestia werbalna i mentalna, otrzymujemy skuteczną technikę psychostymulacji.

Sierpień 2007 Julita Dybowska

Podobne artykuły


35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19550
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 12405
33
komentarze: 8 | wyświetlenia: 22243
27
komentarze: 5 | wyświetlenia: 5689
27
komentarze: 9 | wyświetlenia: 17755
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4240
21
komentarze: 20 | wyświetlenia: 17117
42
komentarze: 19 | wyświetlenia: 7327
17
komentarze: 2 | wyświetlenia: 10024
30
komentarze: 5 | wyświetlenia: 8208
29
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5465
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2763
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3557
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 31676
22
komentarze: 24 | wyświetlenia: 2889
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska