Login lub e-mail Hasło   

Designerskie telefony

Przyszły czasy, że brylanty zdobią nie tylko palce, uszy i dekolty.
Wyświetlenia: 1.002 Zamieszczono 07/04/2009

Prawdziwą dekoracją stały się urządzenia elektroniczne, które dotąd charakteryzowały się stonowanym kolorystycznie i fakturowo wyglądem.

 

Obecnie możemy kupić telefon z wbudowanymi elementami zrobionymi z kruszców szlachetnych, jak złoto czy diamenty. I w tym momencie pojawia się pytanie – czy to nadal tylko aparat telefoniczny, czy już biżuteria? Trend, który wprowadza tak znaczące zmiany w projektowaniu urządzeń od strony wizualnej, dotyczy nie tylko telefonów, ale i laptopów, choć w przypadku komputerów osobistych, zamiast kamieni szlachetnych mamy do czynienia na przykład z aluminium.

 

Rynek chce się dopasować do indywidualnych potrzeb klientów i sprawić, by urządzenia, których używamy na co dzień, stały się nam bliższe. Stąd tendencja do coraz częstszych eksperymentów z designem. Oczywiście w przypadku takiego dopieszczonego produktu odpowiednio wzrasta jego cena. Przy współpracy producentów sprzętów elektronicznych z wielkimi projektantami oraz sklepami jubilerskimi w grę muszą wchodzić duże pieniądze.

           

Telefony projektowane w sposób niestandardowy z wyższych półek cenowych są dostępne w sprzedaży od kilku tysięcy złotych. Dobrym przykładem takiego aparatu poniżej 10 tysięcy złotych jest Motorola Aura. Telefon zaskakuje najwyższą jakością wykonania i prawdziwą feerią barw – wyświetlacz jest wyposażony w 16 milionów kolorów! Co ciekawe, jest zrobiony z szafirowego szkła, a obudowa jest stworzona ze szlachetnej stali nierdzewnej.

           

Ponadto telefon posiada 2-megapikselowy aparat cyfrowy oraz kamerę. Parametry aparatu może nie zachwyciłyby zawodowego fotografa, ale pamiętajmy o tym, że ten telefon ma zdumiewać przede wszystkim designem. 2 GB pamięci wewnętrznej pozwala na kolekcjonowanie zdjęć i krótkich filmików, a dzięki radiu możemy zrelaksować się przy muzyce. Prawdziwą niespodzianką jest obracana klapka, która ułatwia korzystanie z telefonu. Bezpośrednio na niej znajduje się wyświetlacz. Szafirowe szkło słynie z dużej wytrzymałości, dlatego bardzo ciężko jest je zarysować i ekran długo zachowuje swój nieskazitelny wygląd. 

 

Sporym szokiem cenowym okazuje się wartość Nokii 8800 Sapphire Continental. Ten ozdobiony 7-karatowymi diamentami telefon jest wart prawie 70 tysięcy złotych! Telefon wraz z zestawem jest do kupienia w drewnianym pudełku z szyfrowanym zamkiem. Aparat jest ręcznie zdobiony przez brytyjską firmę jubilerską Continental. Bez wątpienia stać na niego tylko najbogatszych, nawet angielska królowa nie nazwałaby go tanim.

 

Pamięć sięga 1 GB. Wyposażenie zawiera m.in. aparat cyfrowy, radio, odtwarzacz mp3, funkcję video oraz dyktafon. Telefon jest funkcjonalny, ale nie mogłoby być inaczej biorąc pod uwagę jego cenę.

 

Diamenty, szafirowe szkła, szlachetne stale – takie surowce znaleźć można obecnie w urządzeniach codziennego użytku. Jednak na te najdroższe modele mogą sobie pozwolić tylko naprawdę zamożni ludzie, choć większość z nas nie pogardziłaby telefonem z ekskluzywnym desingem. Luksus jest kuszący, prawda?   

 

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61636
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 32988
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31617
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64097
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65476
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23671
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29408
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28939
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24077
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26591
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 12816
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska