Login lub e-mail Hasło   

Afirmacje - kluczem do zamiany przekonań!

Jednym z głównych czynników podczas nauki jest zestaw przekonań jakimi się posługujemy.
Wyświetlenia: 5.298 Zamieszczono 08/04/2009

Często ludzie zanim zaczną się uczyć, nabierają od razu dystansu, co tak naprawde powoduję, że nie osiągają dobrych rezultatów! STOP

Jesteś tu, co oznacza, że chcesz zmienić podejście. Zacznijmy od zestawu przekonań, które trzeba zmienić, po to by szybciej ruszyć z miejsca! Szybka nauka, tak naprawdę zaczyna się w głowie!

Oto część z ograniczeń

Nie lubie się tego uczyć.
Nie lubie tego przedmiotu.
Do czego mi się to przyda.
Wole robić co innego niż uczyć się tych rzeczy.
Nie mam czasu.
!I tak nie zdąże.


To tylko przykłady, które tak naprawde obrazują jak bardzo sami się ograniczamy. Sam doskonale mógłbyś dopisać jeszcze kilka. I zrobisz to później. Ponieważ dostaniesz technikę, dzięki której będziesz mógł zmienić KAŻDE przekonanie szybciej niż myślisz.

Dlaczego warto to zrobic?

  • Bo oczyszczasz się z myśli, które jedynie mogą zastopowac Twoj rozwój.
  • Bo chcesz zyskać na czasie - co oznacza, że zamiast myśleć musisz działać.
  • Ponieważ dzięki temu zaczniesz, zmieniać jeszcze więcej w swoim życiu, nie tylko z punktu widzenia szybkiej nauki. Wpłyniesz na swoje związki, relację, prace.
  • Bo zamiast szukać dlaczego masz się nie uczyć, zaczniesz zadawać sobie pytanie jak zrobić to szybciej!


Musisz zdać sobie sprawę, że w momencie gdy umysł szuka wymówek, włącza się nasza największa broń emocję. Gdy mówisz, że Ci się coś nie chce, nagle pojawia się stan ospania, stan osłupienia, przychodzi głód, nawet najnudniejszy program w telewizji staje się ciekawy. Patrząc na inne aspekty niż szybka nauka, ludzie szukając ograniczających przekonań, nieczęsto odpalają sami negatywne stany. Stany, które zamiast pchać w góre, ciągną na dół.
Dlatego też tak ważne jest praca z przekonaniami!

Dzięki NLP, możesz to zmienić w bardzo łatwy sposób. Isteniją pewne modele lingwistyczne, dzięki którym zburzenie pewnych przekonań trwa tylko chwile. Można zadać sobie odpowiednie pytanie lub zrobić miłą afirmację.

Zajmijmy się najpierw tym drugim, gdyż pierwszy opisze w osobnym poście.

Poproszę Cie o wzięcie kartki i czegoś do pisania. Zanim zaczne powiem jedno, możesz ćwiczyć, zaryzykować poznać coś, możesz też czytać. To jest zupełnie jak, podczas gdy byłem w turcji, jedliśmy posiłki w restauracjach. Moi przyjaciele, biorąc menu wybierali te potrawy, które mogli tak naprawdę zjeść w Polsce. Musisz wiedzieć, że mózg ludzki jest tak zbudowany, że nie lubi poznawać czegoś nowego. Wolimy pozostawać w miejscach, które znamy, w których czujemy się bezpiecznie. Ja będąc w obcym państwie, nastawiony na rozwój i poznanie nowych możliwości, wybieram zawsze najdziwniejsze danie. Najczęściej widze zazdrość ludzi, gdy tylko spróbują tego przysmaku jaki wybiore. Pisze to nie bez powodu. Zdaj sobię sprawe, zadając proste pytanie. Jak bardzo chcesz się zmienić? Wolisz robić to co dotychczas, czy zobaczyć inne możliwości i rozwiązania. Skoro już wybrałeś, chwytaj za przybory do pisania i działamy.

Istnieje taka technika w NLP, która nazywa się afirmacją. Pisząc to, spytałem kolegi czym dla niego jest afrirmacja. Otrzymałem prostą odpowiedź. Afirmacja jest niczym innym jak wkręcaniem sobie pozytywnych rzeczy.
Właśnie tak. Mówiąc o afirmacji, myślimy o wyobrażeniu tego co już zrealizowaliśmy. Przykładowo.

Posiadamy przekonanie, że nie chce nam się uczyc. Zaczynając naukę, mówiąc do siebie dialogiem wewnętrznym te słowa, odrazu łapiemy stan, w którym nie mamy motywacji do dalszego wysiłku. Co by było gdyby tak powiedzieć sobie przed nauką, coś zupełnie odwrotnego.
Pomyśl, gdybyś miał iść na impreze z nastawieniem, że Ci się nie chce, mogę podejrzewać, że impreza się nie uda. A co się dzieje w przypadku, gdy planujesz od dłuższego czasu impreze. Gdy wiesz, że będziesz się świetnie bawił, że już nie możesz się doczekać. Zapewne z takim zestawem przekonań impreza się uda!

Afirmacja jest właśnie takim swoistym pozytywnym zaprzeczeniem ograniczającego przekonania.

Nie chce mi się uczyć. -  Bardzo chcę mi się uczyć!
Nie będe tego robić! - Mam wielką ochotę to robić!


Tu zaczyna się rola kartki. Szybka nauka, składa się z wielu czynników, to jest pierwszy. Zapisz na kartce wszystkie przekonania, które Cie ograniczają. Poświęć na to 5 minut. Zapisz wszystkie.

Weż teraz drugą kartkę i zapisz afirmację do tych przekonań. Zrób to z energią! Wypowiedz sobie głośno! Wstań podnieś ręce! Zdasz sobie sprawę, że odczucia jakie wytworzysz w Twoim ciele stojąc będą znacznie silniejsze, gdy powiesz "chce mi się uczyć" na leżąco! Działaj!

Kolejną częscią afirmacji jest praca na wyobrażeniach. Gdy masz już zapisane pozytywne afirmację, stwórz w swoich myślach obraz. Oczami wyobraźni przenieś się do czasu, w którym już osiągasz to czego chcesz. Przykładowo

Afirmacja: Bardzo chce się tego nauczyć!

Wyobraźnia, pozwala mi zobaczyć siebie, jak biegle posługuje się nową umiejętnością. Jak wykorzystanie nowych możliwości sprawia mi frajdę, widze dokładnie sukcesy jakie osiągam dzieki nowej umiejętności. Widze jak stoję przed tablicą z wynikami, jak pod moim nazwiskiem jest ocena celująca. Ide dalej wyobrażając sobie siebie w pracy,jak zaglądam do portfela i widzę jak dużo mam pieniędzy dzięki nowym umiejętnością. Czuje zapach drigich perfum, zapach pieniędzy. Słysze brawa, słowa gratulacji od ludzi! To wszystko sprawia, że czuje się wyjątkowy! Właśnie tak..

Ok, bo się zapędziłem. Budowanie wyobrażeń polega, na przeniesieniu się w przyszłość, usłyszeniu, zobaczeniu i dotknięciu tego co zrealizujesz dzięki nowemu przekonaniu. Budowa pozytywnego przekonania, buduje kolejne pozytywne myśli, które pozwalają osiągnąć Ci to co pragniesz!

Robiąc to pierwszy raz zapisz swoje wyobrażenia do każdego przekonania. Ubarw je, zbuduj cała palete doświadczeń. Wszystko po to, by Twój umysł zobaczył i uwierzył że już to osiągnąłeś. Poczuj to! Dzięki temu wskazujesz mape podświadomości do tego jak ma zrobić to czego chce! Przed wszystkim dajesz sobie ogromny powód i dowód na to, że wart zabrać sie do pracy!

Jak zapiszesz już, wróćmy na chwile do kartki z ograniczającymi przekonaniami. Spójrz na nią ostatni raz. Teraz zgnieć ją energicznie i podrzyj! Zobacz jak zmienia się Twoje nastawienie. To co zostanie spuść w toalecie albo spal! Wyrzuć w miejsce, do którego już nigdy nie wrócisz!

Jak już to zrobiłeś, wróć do zapisanych afirmacji. Przeczytaj sobie dokładnie, pozwalając swojej wyobraźni dokładnie zobaczyć to co tam osiągnąłeś! Pomyśl pozytywnie, o tym przez dłuższy momoment!

A teraz wstań i zabieraj się do nauki!

Tak postępując możesz zmienić każde przekonanie. Czy coś Cie gnębi w pracy, w związku, w szkole, z przyjacielem gdzie tylko chcesz! Cała magia polega na uniwersaliźmie. Miłej zmiany!

Pozdrawiam

Przemysław Krawczyński

zespół FastLearning.plPodobne artykuły


40
komentarze: 10 | wyświetlenia: 49931
17
komentarze: 2 | wyświetlenia: 10180
15
komentarze: 4 | wyświetlenia: 94924
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10228
88
komentarze: 53 | wyświetlenia: 47679
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 12585
45
komentarze: 12 | wyświetlenia: 42526
43
komentarze: 26 | wyświetlenia: 9259
38
komentarze: 38 | wyświetlenia: 25169
33
komentarze: 5 | wyświetlenia: 14051
30
komentarze: 151 | wyświetlenia: 5548
27
komentarze: 16 | wyświetlenia: 9161
27
komentarze: 10 | wyświetlenia: 20912
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Adam-M,  09/04/2009

Bardzo dobrze to znam...chociażby z przedmitu "muzyka".
Jeżeli człowiek sobie powie że nie lubi to tak jest.
Artykuł dobry.
Głosuję.

  wolfz6,  19/04/2009

Podzielam zdanie Adama.Artykuł dobry i pomocny.Technika,która została przedstawiona rzeczywiście działa(już sprawdziłem na sobie).Zawsze wiedziałem,że umysł to potężna broń.

Ortografia jest pierwszą sprawą, jakiej powinien się nauczyć autor tego tekstu :) No, ale sam tekst jest bardzo ciekawy i pewnie da się go zastosować w różnych sprawach. Technika poprawiania sobie samopoczucia - tak kiedyś rozumiałam afirmacje. Oczywiście, da się jej używać, gdy potrzeba coś zrobić na co się nie ma ochoty. Wmówić sobie rzeczy pozytywne, zamiast dopuszczać do siebie przekonania neg ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska