Login lub e-mail Hasło   

Skąd bierze się na świecie populistyczny antysemityzm ?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.bibula.com/?p=8325
chyba od czasu, gdy nauki Talmudu zostały rozpowszechnione w Europie, że dziesięć przykazań stosuje się tylko do Żydów, a nie do nie-Żydów, których mozna traktować jak bydło .
Wyświetlenia: 2.071 Zamieszczono 11/04/2009

Wzrost antysemityzmu w czasie kryzysu
Aktualizacja: 2009-04-8 1:41 pm

Antysemityzm wzmógł się od czasu, gdy podstawowe nauki Talmudu zostały rozpowszechnione w Europie i ludzie dowiedzieli się o podstawowym założeniu Talmudu, że dziesięć przykazań stosuje się tylko do Żydów, a nie do nie-Żydów, których Żydzi mogą traktować jak bydło. W tym stanie rzeczy słowo „perfidia” nabrało dzisiejszego znaczenia, zwłaszcza w czasie, kiedy Żydzi dominują politykę monetarną USA i cykle cen na giełdzie nowojorskiej.

Żydzi wprowadzili do Europy lichwę i procent składany. Osiągnęli oni kontrolę nad elitą finansową po rewolucji przemysłowej, od początku dziewiętnastego wieku, zwłaszcza po skutecznym narzuceniu swojej kontroli nad bankami centralnym USA i W.Brytanii. Stało się tak mimo wyraźnego zakazu konstytucji USA, która stwierdza, że wyłącznie Kongres ma prawo do produkowania pieniądzy jak też to , że pieniądz musi opierać się na parytecie złota lub srebra. Z tego powodu banknoty drukowane przez prywatny Federal Reserve Bank są nielegalne według konstytucji USA.

Federal Reserve Bank (the Fed) nie jest bardziej „federalny” niż firma Fedral Express, mimo tego, że co pewien czas rząd federalny zatwierdza, ale nie mianuje, jednego z bankierów na prezesa tego kartelu bankowego, który drukuje banknoty, niby w imię Kongresu i wytwarza „banknoty z powietrza” w formie wielkiej ilości banknotów dolarowych, które to banknoty pożycza na procent składany rządowi federalnemu. „The Fed” stworzył lobby, które skutecznie żądało wprowadzenia podatku dochodowego w 1913 roku.

Wydrukowanie każdego dolara jest jednoczesnym powiększeniem długu narodowego w USA, ponieważ waluta amerykańska nie ma oparcia ani w złocie ani w srebrze, ma natomiast oparcie jako dług skarbu USA. Obecny kryzys kredytu ma miejsce wśród morza długów państwowych i prywatnych, których wszystkich nie można spłacić w epoce „ułamkowych rezerw bankowych” co znaczy w czasie, kiedy banki pożyczają wielokrotnie więcej pieniędzy niż mają w depozytach.

Żydowscy finansiści są obecnie znowu widziani jako „zorganizowani oszuści.” Na przykład autor Ira Stoll, historyk, opisał w The Wall Street Journal z 7 kwietnia 2009, jak idąc ulicą słyszał przechodnia wyklinającego do telefonu komórkowego na „Żydów-bankierów z Wall Street.” Opisał on w tym artykule jak „ludzie nadal obwiniają Żydów za grzechy kapitalizmu,” pod ogólnym tytułem „Antysemityzm i kryzys ekonomiczny.”

Inny Żyd, Robert Reich, były minister pracy USA, narzeka, że: „Według historii wyklinanie przeciwko wyzyskowi i pasożytnictwu Żydów, jest najbardziej skuteczne, wtedy kiedy ludzie cierpią z powodu kryzysu”, ponieważ szerzy się przekonanie, że finansiści żydowscy wywołują kryzys i zarabiają tak w czasie spadku wartości udziałów na giełdzie, jak i w czasie wzrostu tych wartości.
Żydzi kontrolujący politykę monetarną za pomocą kontrolowania ilości drukowanych przez nich banknotów i decydują o kryzysie, czy wzrasta, czy też zbliża się tu końcowi.

Kiedy w latach 1930. Niemcy cierpiały nadal od 1923 roku, na zapaść gospodarczą z powodu kryzysu, naziści mówili, że kryzys ten spowodowali Żydzi i w ten sposób doszli oni do władzy w Berlinie. Obecnie Żydzi, tacy jak Ariel Sharon, chwalą się, że Żydzi są przy władzy w USA i że jednocześnie mają swój permanentny azyl w Izraelu.

Tysiąc lat temu, kiedy nawróceni rabini przetłumaczyli na łacinę, arkana Talmudu, wówczas doszło do pogromów, zwłaszcza w czasie wypraw krzyżowych. Pamięć o pomocy Żydów dla Maurów, w czasie podboju Hiszpanii, przyczyniła się później do wypędzenia Żydów z Hiszpanii w 1496 roku, kiedy fala żydostwa szukała schronienia w autonomii żydowskiej w Polsce, gdzie Żydzi prosperowali, żyjąc według nauk Talmudu, kosztem chłopów, naturalnie nie-Żydów.

Z końcem złotej dekady eksploatacji Ukrainy przez arendarzy żydowskich, wybuchło powstanie Chmielnickiego w 1648 roku i bankierzy żydowscy uważali, że nieuniknione jest wypędzanie Żydów z Polski, według profesora Izraela Shahak’a. Wówczas bankierzy żydowscy zaczęli wywozić kapitał z Polski do Berlina, gdzie w 1701 roku powstało Królestwo Prus, inicjator rozbiorów polski w latach 1762-95.

Obecnie według sondaży opinii w Hiszpanii, 74% ludności uważa, że Żydzi kontrolują międzynarodowe instytucje finansowe, podczas gdy 67% Węgrów jest przekonanych, że Żydzi „mają za dużo znaczenia w świecie biznesu”. Natomiast „National Journal”, piórem byłego analityka wywiadu w CIA, Michael’a Scheuer’a, profesora w Georgetown University, krytykuje „żydowską piątą kolumnę w USA,” która działa na szkodę Ameryki.” Według Ira Stoll, w USA ludzie często przeklinają „świnie żydowskie” i „syjonistyczny bank Federal Reserve”.

Mimo tego, że od ponad 40 lat Izrael ma monopol bomb nuklearnych na Bliskim Wschodzie i tym arsenałem Żydzi szantażują Arabów, teraz szerzy się propaganda, że jeżeli Iran zbuduje pierwszą bombę nuklearną, to tym samym jakoby Iran będzie „zagrożeniem bytu Izraela”, mimo tego, że faktycznie Izrael jest uzbrojony w setki bomb nuklearnych.

Przewaga Żydów w wśród prawników i lekarzy w USA, nasuwa porównanie Yuri Siskine, autorowi książki „Wiek (dominowany przez) Żydów”, z Wiedniem, gdzie dominowali Żydzi-finansiści w 1900 roku. Natomiast w Republice Weimarskiej, gdzie Żydzi byli ministrami finansów i spraw zagranicznych, fakt ten według Siskine, umożliwił dojście do władzy Hitlera.

Według żydowskiej przepowiedni: „Każde pokolenie, co roku zbuntuje się przeciwko Żydom i będzie chciało ich zniszczyć”. Według autora tego artykułu, Ira Stoll, w bieżącym roku przepowiednia ta jest szczególnie groźna, ponieważ w czasie kryzysu rośnie antysemityzm na świecie.

Iwo Cyprian Pogonowski

Podobne artykuły


23
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3409
34
komentarze: 31 | wyświetlenia: 6017
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2955
22
komentarze: 7 | wyświetlenia: 3992
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15332
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 4868
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6577
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6080
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3954
29
komentarze: 142 | wyświetlenia: 5524
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7713
22
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1688
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1679
20
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2956
 
Autor
Dodał do zasobów: mugol
Artykuł  stan1610,  11/04/2009

Ciekawe czy Żydzi dopuścili by do zawłaszczenia banków w Izraelu przez Polski kapitał?

  mugol  (www),  11/04/2009

to prawdopodobnie nie ma znaczenia, bo Polski kapitał nalezy brać w cudzysłów, czyli " Polski kapitał ", czego dowiedli Bagsik i Gąsiorowski

  walek,  16/02/2012

Polecam artykuł Bierdiajewa na ten temat: "Problem żydowski problemem chrześcijaństwa". Link http://www.magazyn.ekumenizm.p(...)517.htmDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska