Login lub e-mail Hasło   

Jak zostać hakerem - wprowadzenie

Chciałbyś zostać hakerem ? Nie wiesz od czego zacząć ? Przeczytaj ten artykuł.
Wyświetlenia: 9.307 Zamieszczono 13/04/2009

Jeżeli chciałbyś zostać hakerem przygotuj się w ogromną cierpliwość i dużą ilość czasu. Zdecydowałem się napisać ten artykuł, ponieważ wiele ludzi chciało by podążać w stronę hackingu ale nie wie od czego zacząć. Droga do bycia hackingu jest długa i mozolna. Wiele osób uważa że Hacking polega na używaniu gotowych programów które po przycisku HACKUJ zrobią za ciebie wszystko. Niestety, nie jest tak łatwo. Nie ma programów które łamią wszystkie hasła czy wszędzie się włamują. Przecież gdyby coś takiego istaniało to logicznie na to patrząc Internet nie miałby sensu istnienia. Jeżeli byłoby to takie proste to prawdopodobnie nie posiadałbyś teraz dostępu do Internetu. Oczywiście jest wiele aplikacji które „ułatwiają życie”. Takie programy możesz znaleźć na wielu stronach, np. na stronie Haxnet.pl (Hack).

Hacking sam w sobie jest legalny. Natomiast to co zrobisz dalej ze swoją wiedzą przypisze cię do jednej z grup na które zostali podzielenie hakerzy: white hat (białe kapelusze) – osoby łamiące zabezpieczenia bez wyrządzania szkód grey hat (szare kapelusze) – osoby pomiędzy białymi a czarnymi kapeluszami black hat (czarne kapelusze) – czyli nasi cyberprzestępcy.

Aby stać się hakerem trzeba posiadać ogromną wiedzę, potencjał i intuicję. Przeciętny haker spędza przed komputerem nawet 20. Godzin na dobę ! Niestety ilość materiału jaką trzeba się nauczyć,a przede wszystkim zrozumieć jest tak olbrzymia, że jest to jedyny sposób na zdobycie wiedzy pozwalającej na przemierzanie bezdroży sieci niczym cienie.

Trudno wyobrazić sobie jak wielu poświęceń i wyrzeczeń musi dokonać człowiek, który chce zostać najlepszy w tym co robi. Haker nie uczy się na pamięć sekwencji i zachowań systemu. On zna je tak dokładnie że czasem zaczyna rozumieć język komputera.

Od czego zacząć ? Od nauki programowania oraz czytania artykułów, poznawania terminów i pojęć. Polecam zacząć od nauki HTMLa. Dzięki niemu zostaniesz wprowadzony do programowania i będziesz mógł sobie wybrać dalszy etap rozwoju poprzez wybór języka. Jeśli jesteś ambitniejszy zacznij od strukturalnego prostego języka jakim jest Pascal. W sieci znajdziesz wiele kursów. Jest wiele stron poświęconych Hackingowi jak strona www.haxnet.pl. Pamiętaj że musisz wiele ćwiczyć oraz czytać artykułów. Reszta przyjdzie sama – zobaczysz ;) Wszystko opisałem lakonicznie ale wystarczy by wprowadzić cię w temat. Pamiętaj, że bycie hakerem wymaga cierpliwości ! Powodzenia.

Artykuł powstał na podstawie:

Jak zostać hakerem

Podobne artykuły


66
komentarze: 25 | wyświetlenia: 7501
32
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4316
20
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6025
17
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1840
13
komentarze: 22 | wyświetlenia: 5939
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 49458
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 55388
11
komentarze: 13 | wyświetlenia: 13792
11
komentarze: 7 | wyświetlenia: 14381
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 13479
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 20517
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2752
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 32916
 
Autor
Artykuł  Henior,  04/09/2016

Tutaj nowszy i lepszy art o tym jak zostać hackerem widziałem: http://haker.edu.pl/2016/03/14(...)akerem/

  tcpudp,  14/12/2016

https://shinsec.pl/jak-zostac-hakerem/

Na z3s był link do tego artykułu. Bardzo sensowny.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska