Login lub e-mail Hasło   

Obraz Twego Boskiego JA

Tak więc Obraz Twego Boskiego Ja, jest diagramem przedstawiającym ciebie w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
Wyświetlenia: 6.315 Zamieszczono 25/04/2009

Obraz Twego Boskiego JA

 

 

Na obrazie występują trzy postacie do których, będziemy odnosili się jako do górnej postaci, środkowej postaci i dolnej postaci. Górna postać jest Obecnością Jam Jest, JAM JEST KTÓRY JAM JEST, indywidualizacja Boskiej obecności dla każdego syna i córki z Najwyższego.

Boska Monada składa się z Obecności Jam Jest otoczonej sferami (kolorowymi kręgami) światła, które ujmują ciało przyczynowe. To jest ciało Pierwszej Przyczyny, które zawiera w sobie, człowieka „skarb powierzony w niebie” - słowa, dzieła, myśli i prawe, czyste uczucia, osiągnięcie, i czyste energie miłości, które wzniosły się z planu działania w czasie i przestrzeni jako rezultat rozważnego ćwiczenia wolnej woli człowieka i jego harmonijnych uzdolnień w strumieniu życia, który wypływa z serca Obecności i zstępuje na poziom Jaźni Chrystusa, by stamtąd pokrzepiać i ożywiać wcieloną duszę.

Środkowa figura na Obrazie jest Mediatorem pomiędzy Bogiem a człowiekiem, zwanym Świętym Chrystusowym Ja, Prawdziwym Ja, lub świadomością Chrystusową. Było to także odnoszone jako Wyższe Ciało Mentalne czy jako Wyższa Świadomość człowieka.

Ten Wewnętrzny Nauczyciel rzuca cień na niższe ja, które składa się z duszy ewoluującej poprzez cztery plany Materii używającej jako wehikułów cztery niższe ciała (eteryczne lub pamięciowe, mentalne, emocjonalne lub uczuciowe, i fizyczne ciało) by zbalansować karmę i wypełnić boski plan.

Trzy postacie na obrazie korespondują z Trójcą Ojca (górna figura) Syna (środkowa figura), i Ducha Świętego (niższa figura). To ostatnie jest zamierzoną świątynią Ducha Świętego, którego święty ogień jest oznaczony jako obejmujący fioletowy płomień. Dolna postać koresponduje z tobą jako uczniem na Ścieżce. Twoja dusza jest nietrwałym aspektem istoty, który może stać się trwały poprzez rytuał wniebowstąpienia. Wniebowstąpienie jest procesem gdzie dusza zbalansowała swoją karmę i wypełniła swój boski plan, zjednoczyła się z świadomością Chrystusa a następnie z żyjącą Obecnością JAM JEST KTÓRY JAM JEST. Gdy wniebowstąpienie miało miejsce, nietrwały aspekt istoty staje się Niezniszczalnym, trwałym atomem w Ciele Boga. Tak więc Obraz Twego Boskiego Ja, jest diagramem przedstawiającym ciebie w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Dolna postać reprezentuje syna człowieczego lub dziecko Światła ewoluujące pod swoim Drzewem Życia. Tak właśnie powinieneś wizualizować siebie, stojącego w fioletowym płomieniu, który inwokujesz codziennie w imię Obecności JAM JEST i twojego Świętego Chrystusowego Ja, by oczyścić swoje cztery niższe ciała przygotowując się na rytuał alchemicznych zaślubin – twojej duszy z twoją Umiłowaną Świętą Chrystusową Jaźnią.

Dolna postać jest otoczona tubą światła, która jest rzutowana z serca obecności Jam Jest w odpowiedzi na twoje wezwanie. To cylinder białego światła, który utrzymuje pole ochronne przez 24 godziny na dobę, tak długo jak strzeżesz go w harmonii. Ta tuba światła jest także inwokowana dziennie z pomocą „Dekretów Serca, Głowy i Ręki” i może być wzmacniana w razie potrzeby.

Potrójny płomień Życia jest boską iskierką zesłaną od Obecności Jam Jest jako podarunek życia, świadomości, i wolnej woli. Jest on zapieczętowany w sekretnej komnacie serca, poprzez Boską Miłość, Mądrość i Moc tam zakotwiczoną, dusza może spełnić swój powód dla bycia w planie fizycznym. Także zwanym jako płomień Chrystosowy lub płomień wolności lub fleur-de-lis, to jest iskierka Boskości człowieka, jego potencjał Chrystusostwa.

Srebrny (lub krystaliczny) sznur jest strumieniem życia, który zstępuje z serca Obecności Jam Jest do Świętej Chrystusowej Jaźni by odżywiać i podtrzymywać (poprzez czakry) duszę i jej nośniki wyrażające się w czasie i przestrzeni. To poprzez „pępkowy” sznur ta energia Obecności wypływa, wchodząc w istotę człowieka poprzez czakrę korony i nadając impet pulsacji potrójnemu płomieniowi jak i fizycznemu biciu serca. Kiedy runda inkarnacji duszy na planie Materii jest zakończona, Obecność Jam Jest wycofuje srebrny sznur, po czym potrójny płomień powraca na poziom Chrystusa i dusza odziana w eteryczne okrycie grawituje do najwyższego poziomu jaki osiągnęła, gdzie jest szkolona pomiędzy wcieleniami, aż do jej ostatecznej inkarnacji gdzie wielkie prawo zarządzi, że nie musi już więcej wychodzić.

Gołąbek Ducha Świętego zstępuje z serca ojca i jest ukazany zaraz nad głową Chrystusa. Kiedy syn człowieczy dostępuje świadomości Chrystusa, tak jak to zrobił Jezus, łączy się z Świętą Chrystusową Jaźnią. Duch Święty unosi się nad nim i słowa Ojca, umiłowanej Obecności Jam Jest zostają wypowiedziane: „To jest mój Syn umiłowany w którym mam wielkie zadowolenie” (Matt. 3:17).

 

Inwokacja Ochronnej Tuby Światła i Wezwanie Fioletowego Płomienia

 

Umiłowana jasna Obecności JAM JEST,
Opieczętuj mnie twą tubą światła
Z płomienia wniebowstąpionego mistrza
Wezwanego teraz w imię Boże.
Niech utrzymuje mą świątynię wolną
Od wszelkiej niezgody płynącej do mnie.

JAM JEST tym, który wzywa fioletowy ogień,
By spalił i przemienił wszelkie pragnienie,
Płonąc wciąż w imię wolności
JAM JEST jednym z fioletowym płomieniem.

 

 

Tłumaczenie z oryginału Alchimes.

Więcej dekretów po polsku na stronie: http://www.nowotwor.org/_sites/Resources_czytelnia/Dekrety.htm

 

 

Podobne artykuły


51
komentarze: 57 | wyświetlenia: 38803
113
komentarze: 102 | wyświetlenia: 21597
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 8720
26
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10251
18
komentarze: 18 | wyświetlenia: 5819
17
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2002
41
komentarze: 32 | wyświetlenia: 7243
37
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4357
5
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3050
30
komentarze: 54 | wyświetlenia: 5718
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 12198
23
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1780
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje
GrupyZ Księgi Wyjścia

(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja JHWH, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, któ

...  wyświetl więcej

czy nie lepiej myśleć samodzielnie, niż budować życie na dogmatach?

Ja nie opieram życia na katolickich dogmatach. Gdy zobaczyłem rysunek autora, przypomnieli mi się zbanowani uczestnicy Eioba o nickach: Elżbieta Gas, Jezus Chrystus i Bogusław Mojżesz. Dlatego z przekory zacytowałem fragment Biblii.

znowu jakaś nowa sekta na eiobie? ? :)

  Verona,  26/04/2009

Ochronna tuba światła to już przegięcie :P

  alchimes,  03/05/2009

Chciabym skomentować powyższe komentarze, bo chociaż nie mam zamiaru tutaj kogoś krytykować ani czyjejś wiary to widzę że osoby negatywnie komentujące ten artykuł albo są przywiązane mocno do swojej religii, która im wmawia, że tylko ona mówi prawdę i że nie powinni słuchać czy czytać poglądów wyrażanych przez inne religie czy organizacje; albo osoby te nie mają większego obeznania z zagadnieniami ...  wyświetl więcej

Zastanawiam się, gdyby Pan Jezus mówił o sprawach duchowych, jakie byłyby komentarze? Chyba za mocno jesteśmy skażeni materializmem i to co duchowe trafia tylko do nielicznych, ale tak musi być, bo wszyscy jesteśmy barankami i mamy "baranie" głowy! ;-)

Fajnie, że wstawiłeś ten artykuł. Musiałeś się trochę napracować nad tłumaczeniem, bo to tekst trudny :-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska