Login lub e-mail Hasło   

Dowcipy o Polakach za Granicą

Kawały o Polakach opowiadane przez inne narody. Jak nas widzą, tak nas piszą. I coś w tym jest. Zapraszam do czytania i życzę dobrej zabawy i sporej refleksji!
Wyświetlenia: 116.086 Zamieszczono 15/05/2009

Dowcipy o Polakach Opowiadane za Granicą i w Polsce

Amerykański senator Arlen Specter w grudniu 2008 roku publicznie opowiadał dowcipy o Polakach. Napisał o tym nowojorski dziennik New York Post. Arlen Specter jest republikańskim senatorem z Pensylwanii. W grudniu 2008 wziął on udział w dorocznym spotkaniu Commonwealth Club - organizacji skupiającej wpływowych Republikanów z Nowego Jorku. Specter rozpoczął swoje wystąpienie od pytania czy wśród kilkusetosobowej publiczności są osoby polskiego pochodzenia. Około 10 osób podniosło rękę. Jak donosi New York Post, senator uznał tę liczbę za nieznaczącą i opowiedział trzy "polish jokes".

Specter przypomniał, że gdy kiedyś opowiadał żarty o Polakach, ktoś przerwał mu słowami: "Uważaj, bo ja jestem Polakiem". Senator odpowiedział wtedy: "Dobrze, będę mówił wolniej". Nowojorska gazeta nie cytuje dwóch innych żartów republikańskiego senatora, ale określa je mianem "niesmacznych". New York Post cytuje jednego z uczestników spotkania, który powiedział, że choć nie jest Polakiem to czuje się urażony. Szkoda, że Polacy obrażają się, gdy ich zachowania i nawyki są obiektem żartów innych społeczności... Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych słowo "Polack", czyli "Polaczek", jest równie wstydliwe jak "Nigger" (czarnuch) czy "Kike" (Żydek). Polacy jako nacja lubią się w dowcipach prześmiewać z innych narodowości, jednak bardzo zwykle źle znoszą dowcipy na swój własny temat.

Polski antropolog Michał Garapich, badający najnowszą brytyjską Polonię, postawił dwie tezy, namiętnie cytowane zarówno przez polskie, jak i wyspiarskie media. Pierwsza z nich mówi o tym, że Brytyjczycy, by pomóc Polakom w integracji, powinni zacząć z nich żartować. – To, w jaki sposób Polacy zareagują na angielski humor może być prawdziwym sprawdzianem tego, czy naprawdę są zintegrowani z brytyjskim społeczeństwem – twierdzi Garapich.
Z kolei druga teza sugeruje, że nasi rodacy są zbyt przeczuleni na własnym punkcie, nie za bardzo potrafią śmiać się z siebie samych i stanowczo powinni się tego nauczyć. – Anglicy uwielbiają wyśmiewać się z takich cech, jak sztywniactwo i pompatyczność, fałsz oraz zbyt wysokie mniemanie o sobie – mówi. – Jeśli moi rodacy mają się czegoś nauczyć od Brytyjczyków, to niech to będzie właśnie nietraktowanie siebie zbyt poważnie...

Oto porcja humoru z kilku krajów, aby pośmiać się z samych siebie zmniejszając przy tym współczynnik narodowej paranoiczności...

 

Więcej o głupocie:

http://www.macierz.org.pl/artykuly/czytelnia/dowcipy_o_polakach_za_granica.html

 Wyboru dokonała i opracowała: Andromedah

Podobne artykuły


12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 803
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1313
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1937
9
komentarze: 154 | wyświetlenia: 1080
9
komentarze: 618 | wyświetlenia: 1122
8
komentarze: 39 | wyświetlenia: 648
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1995
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1042
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 522
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 510
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 439
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104740
181
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1185587
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 130758
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114441
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje  Max King,  15/05/2009

Fajne, ale wiele z nich to albo przeróbki innych dowcipów, albo stare dowcipy narodowościowe z pozmienianymi postaciami.

Pewnie i mają brodę długą bo parę dowcipów pamiętam ze szkoły podstawowej hehehe :-)

no to ładną opinię o nas mają ...

A, to takie tylko żarty Muffinko, ale bardziej to boli jak się żyje w jakimś kraju i słyszy to na co dzień uff... Czasem trudno to znieść! I czasem wstyd się przyznać, że się jest Polakiem... Bardzo to przykre...

  ,  15/05/2009

Rozmawiają dwaj Niemcy:
- Wiesz, Helmut, pojechałem z żoną na wakacje do Polski.
- Tak? A czym wróciliście?

Jak nazwać Polaka bez rąk?
--- Godnym zaufania!

:-) Polacy sobie długo pracowali na taką opinię wśród narodu niemieckiego :-) Skądinąd słyszałem, że nasz rząd w niemieckiej telewizji bodaj reklamkę zrobił: "przyjedź do Polski, twój samochód już tu jest!" Widać i na negatywnych stereotypach można turystykę rozwijać :-)

  zxz,  16/05/2009

Niektóre z nich są idiotyczne, nijak mają się do Polski, można tam każdego wstawić :p

  m4kpl,  16/05/2009

Niektóre nie są śmieszne, ale pierwszy masakruje.

A tak, mnie też zmasakrował :-)

Mówi się, że strach jest lepszy niż szacunek - zgadzam się:)

Mocne. I prawdziwe niestety

Dzięki :-) Pozdrawiam :-)

  yersis,  19/06/2009

Heh. Niektóre śmieszne, ale niektóre niestety zbyt obraźliwe.

Polecam: 52D "To My!"

Tak to z dowcipami bywa... nieraz są bolesne dla odbiorcy

  elena  (www),  25/08/2009

Uśmiałam się:)

Polak, Rusek, Niemiec. Polak, Szkot, Niemiec. Żyd, Murzyn, Polak... Czy oni nigdy nie dobierają się tak żeby byli zawsze jednej narodowości? Poza tym, jaki Niemiec czy Szkot chciałby spędzać czas z Polakiem? :P A artykuł świetny, wiele dowcipów to zwykłe przerobione dowcipy, np o blondynkach czy Rumunach. Poza tym wszystko tylko o kradnięciu, okazjonalnie picie... Ja już się nie przyznaję że jestem polakiem...

Dzięki za punkty i komentarz. Długo mnie tu nie było :-)

  SWAT B,  05/12/2009

a mi słowo Amerykanin kojarzy się z homoseksualistą!

nikt nie ma prawa obrażać Polaków!

W więzieniu w Teksasie siedzi dwóch Teksańczyków i Murzyn. Pyta się jeden Teksańczyk drugiego:
- Ile dostałeś i za co?
- Dostałem 2 lata za zamordowanie czarnucha.
Pyta się teraz drugi pierwszego:
- A ty ile dostałeś i za co?
- Ja dostałem 5 lat za zamordowanie całej rodziny czarnuchów.
Następnie pytają się Murzyna:
- A ty ile i za co?
- Dostałem 20 lat za jazdę rowerem bez kasku.

Niedawno amerykańscy filmowcy dowiedzieli się, że Beethoven komponował muzykę.
- Co za geniealny pies! - zdumieli się amerykańscy filmowcy.

W amerykańskiej szkole pani pyta dzieci na czym polega demokracja. Mały John odpowiada:
- Demokracja to możliwość wyboru kraju, który chcemy okupować.

  SWAT B,  06/12/2009

Szeryf zastrzelił murzyna, jego zastępca się pyta:
- Po co go zastrzeliłeś?
- Bo kur... lubię jak asfalt na swoim miejscu leży!

  SWAT B,  06/12/2009

Departament Stanu zamieścił w gazecie następujące ogłoszenie:
- Wyzwalamy ludność i ustanawiamy demokrację. Cena wysoka. Kraje bez zasobów naftowych proszone są o nie składanie podań.

  SWAT B,  06/12/2009

a ja będę bronił Polaków i nie pozwolę żeby ktoś o nich źle mówił bo to że iluś tam Polaków kradnie to nie znaczy że trzeba obrażać wszystkich!

  kusrob,  08/12/2009

sprostowanie - po czym poznac ze na dzielnicy mieszka za duzo polakow w niemczech - tu powinno byc ze Tureckie rodziny zaczynaja ubezpieczac mieszkania.. mieszkalem w berlinie i uslyszalem ten kawal od niemca - w niemczech nie ma za duzo cyganow. Ale kawaly w sumie niezle - sie usmialem.

  SWAT B,  17/12/2009

Idą Niemiec, Rusek i Polak i spotykają szatana i on mówi im że przepuści ich jak rozśmieszą jego konia no to podchodzi Niemiec i opowiada mu kawał a koń nic to podchodzi Rusek opowiada mu kawał a koń dalej nic no to podchodzi Polak i nagle koń zaczyna się śmiać i szatan ich przepuścił potem wracają i szatan mówi mi że przepuści ich jak sprawią żeby jego koń przestał się śmiać no to próbuje Niemiec ...  wyświetl więcej

  Tomasz Het  (www),  24/12/2009

No cóż niektóre kawały jak by zżycia wzięte

  Eljash *  (www),  16/12/2010

Ja nie jestem przewrażliwiony na swoim punkcie, ale niektóre z dowcipów mi się nie podobały, jednak większość była warta uwagi. Szczególnie spodobał mi się cytat - "Uważaj, bo ja jestem Polakiem". Senator odpowiedział wtedy: "Dobrze, będę mówił wolniej". W sumie to niezliczenie wiele razy opowiadałem dowcipy o innych narodowościach, że nie mam nikomu za złe. A o samych amerykanach nie trzeba układać dowcipów ponieważ sami się świetnie ośmieszają (patrz publiczne wypowiedzi Busha).

  sci,  15/02/2011

Nie bardzo ruszają mnie te dowcipy o samochodach itp, ale "uważaj bo będę mówił wolniej" - Co to ma być? Powinien kamieniem dostać w twarz. A co do samych dowcipów o narodowościach, jest łatwy sposób na sprawdzenie czy są obraźliwe - podmienić np Polak na Żyd/Murzyn i opublikować, jak będą lamenty o rasizm i antysemityzm, to znaczy, że był obraźliwy.

Natomiast ten kawał o wstecznym w czołgu jest o francuzach.

A mnie zabolał ten o brudnych dzieciach.... uważam, że polskie dzieci są bardzo zadbane i czyste...

Dziękuję za komentarze:-) Pozdrawiam

  darim,  12/09/2012

Jest jednak pewna różnica między imputowaniem komuś sztywniactwa, a insynuowaniem, że jest notorycznym złodziejem albo głupkiem. Obawiam się, że rechotanie z tych dowcipów byłoby potwierdzaniem ich trafności, która zresztą jest dla mnie bardzo wątpliwa. A tak nawiasem mówiąc, skoro cyganom udaje się wpłynąć na to, by oficjalnie nazywano ich dziś Romami, to kusi mnie by prosić użytkowników angielsk ...  wyświetl więcej

Anglicy potrafili stworzyc parodie samych siebie w serialu "Little Britain"
Za nic nie wyobrazam sobie podobny program pod nazwa np. "Niepospolita Polska"Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska