Login lub e-mail Hasło   

Jak zmienić swoje życie?

To, jak żyjemy zależy tylko od nas. My sami tworzymy własne życie.
Wyświetlenia: 18.681 Zamieszczono 07/06/2009

Louise L. Hay - założyła w Kalifornii ośrodek terapeutyczny, którego celem jest pomaganie ludziom w odkrywaniu i wykorzystaniu w pełni ich wewnętrznego potencjału, co ma decydyjacy wpływ na zachowanie zdrowia. Żródłem wiedzy autorki są jej własne doświadczenia. Kiedy wykryto u niej chorobę nowotworową, w okresie przygotowania do operacji wyleczyła się sama. Główne przesłanie autorki brzmi: “Jeśli tylko potrafisz  uruchomić siły swojego umysłu, możesz wyleczyć się niemal z każdej choroby”.

W książce pt. “Możesz uzdrowić swoje życie” autorka podaje swoisty kurs własnych metod. Podaje w niej krok po kroku, jak rozwiązywać lęki, napięcia i trudności w kontaktach z ludźmi, a także jak skutecznie przeciwdziałać i zapobiegać chorobom.
Dodatkową pomocą służą inne wydane przez autorkę książki m.in. “Pokochaj siebie, ulecz swoje ciało”, “Poznaj moc, która jest w Tobie”, “Twoja wewnętrzna moc”, “Życie”.

Według autorki sami tworzymy własne życie, a potem negujemy naszą moc, obwiniając za własną frustrację innych ludzi.
To, co zwykle myślimy o sobie, o swoim życie, staje się dla nas prawdą. Każda myśl, która w nas się rodzi tworzy naszą przyszłość. Wypowiadane przez nas słowa i myśli kreują nasz los, tworzymy swoje doświadczenia, naszą rzeczywistość i wszystko, co się z tym wiąże. Jeśli w nas jest spokój, harmonia i równowaga, to znajdziemy je również w naszym życiu. Nie ma osoby, czy miejsca ani rzeczy, które miałyby nad nami władzę. Tylko my tworzymy myśli w naszym umyśle.

“Wszechświat zawsze wspiera każdą myśl, którą zechcemy pomyśleć i w którą zachcemy uwierzyć”.

Jeżeli chcesz twierdzić, że życie jest puste i nikt Cię nie kocha, napewno potwierdzi się to w Twoim życiu. A jeśli zechcesz odrzucić to przekonanie powiedź sobie: “Miłość jest wszędzie, kocham i jestem godny miłości”. Jeśli będziesz trwać przy tej myśli i powtarzać ją wielokrotnie, to stanie się ona dla Ciebie prawdą. A ludzie, którzy są wokół Ciebie będą milsi, pojawią się kochający Ciebie, a i Tobie będzie łatwiej przejawić pozytywne uczucia wobec innych.

“Większość z nas ma nierozsądne wyobrażenie o tym, kim jesteśmy, i bardzo wiele sztywnych zasad określających jak żyć”.

Nie należy się potępiać, bo każdy stara się jak najlepiej, jak może w danej chwili. Gbyby każdy z nas wiedział, rozumiał i był świadomy, prawdopodobnie postępowalibyśmy inaczej.
Jeśli sięgniesz po tę książkę, a to już duży sukces, dokonasz wiele zmian w swoim życiu, bardzo korzystnych zmian. Nie popadaj w depresję dlatego, że jesteś taki, jaki jesteś.

“Kiedy jesteśmy mali, uczymy się stosunku do siebie i do życia, obserwując dorosłych wokół nas”.

Zatem, jeśli przebywamy wokół ludzi bardzo nieszczęśliwych, przerażonych, pełnych poczucia winy lub złości, uczymy się wielu negatywnych rzeczy o sobie i otaczajacym nas świecie. “Nigdy niczego nie robię dobrze”, “To moja wina”, Jeśli się złoszczę, jestem złym człowiekiem”. Takie właśnie przekonania tworzą życie pełne frustracji.


“Kiedy dorastamy, mamy tendencję do odtwarzania emocjonalnego klimatu domu naszego dzieciństwa”.

To jest klimat, w którym czujemy się “u siebie”, nie jest to ani dobre ani złe, prawidłowe czy niewłaściwe. Mamy również tendencję do odtwarzania w naszych związkach tych samych modeli stosunków, jakie łączyły nas z matką czy ojcem, lub też ich wzajemnych relacji. Co często przenosimy do naszych relacji partnerskich. Warto zastanowić się, jak często stwierdzasz, czy twój partner albo szef był “taki jak” twoja matka lub ojciec.
Siebie też traktujemy podobnie, jak traktowali nas rodzice. Jeśli się wsłuchasz, możesz usłyszeć te same słowa. Zauważ, że kochamy i zachęcamy siebie w taki sam sposób, w jaki nas kochano i zachęcano, kiedy byliśmy dziećmi.

“Mimo wszystko, nie winiłabym za to naszych rodziców”

Jesteśmy ofiarami ofiar, które prawdopodobnie przekazały nam swoją wiedzę. Jeśli Twoja matka lub ojciec nie wiedzieli, jak kochać siebie, nie mogli nauczuć Cię tej miłości. Mogli nauczyć Cię tego, co sami otrzymali w dzieciństwie. Ludzie, którzy obarczyli Cię całym bagażem własnych doświadczeń, byli tak samo przerażeni i zlęknieni jak ty.

“Sądzę, że to my wybieramy sobie rodziców”

Nasz system przekonań kształtuje się we wczesnym dzieciństwie, a potem idziemy sami przez życie, tworząc doświadczenia tak, by do nich pasowały.
Decydujemy o inkarnacji na tej planecie w szczególnym miejscu i czasie. Dokonaliśmy wyboru przyjścia tu, aby otrzymać szczególną lekcję. To lekcja, która poprawadzi nas ewolucyjną ścieżką i duchową. Wybieramy sobie płeć, barwę skóry, kraj, no i rozgladamy się za rodzicami. Oni będą odzwierciedleniem wzorca, nad którym będziemy pracować całe życie.


“Możemy zmienić nasz stosunek do przeszłości”. “Aby uwolnić się od przeszłości, musimy chcieć wybaczać”.

Każdy, który zdecyduje się wybaczać uwolni się od przeszłości, nie wyłączając siebie. Możemy nie wiedzieć, jak wybaczać, możemy nie chcieć tego zrobić, ale już samo powiedzenie, że jesteśmy gotowi wybaczyć, oznacza początek uzdrawiającego procesu. Dla naszego zdrowia niezbędne jest to, że my uwalniamy się od przeszłości i wybaczamy każdemu.
Wszystko co mamy do zrobienia, tochcieć wybaczać. Kosmos zatroszczy się o sposoby.
Samoaprobata i samoakceptacja to podstawowy klucz do pozytywnych zmian w każdej dziedzinie naszego życia. Rozumiemy dobrze nasz ból. Trudno zrozumieć, że oni, ci, którym powinniśmy wybaczać, kimkolwiek są, także cierpieli. Musimy zrozumieć, że czynili, co mogli, zgodnie ze swoim rozeznaniem, świadomością i wiedzą, jakie mieli w tamtym czasie.

Pozwolę sobie zacytować słowa autorki:

“W bezkresie życia, w którym jestem,
wszystko jest doskonałe, całkowite i pełne.
Wierzę w moc większą ode mnie,
która przenika mnie w każdej chwili każdego dnia.
Otwieram się na jej mądrość, wiedząc,
że jest tylko Jedna Inteligencja we Wszechświecie.
Z tej Inteligencji pochodzą
wszystkie odpowiedzi, rozwiązania, uzdrowienia, dzieła.
Wierzę tej Mocy i Inteligencji, wiedząc,
że to, co mam wiedzieć, będzie mi objawione,
a wszystko, czego będę potrzebował, przyjdzie do mnie
we właściwym czasie, przestrzeni i kolejności.
Wszystko jest dobre w moim świecie”.

Bardzo chętnie wracam do tej pozycji... cdn.

Opracowała na podstawie książki Louise L. Hey:  aleus

Podobne artykuły


43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 23164
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 10512
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7730
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1956
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6407
29
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3850
29
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2433
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 69393
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21877
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1603
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 28282
25
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3564
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje

Powiązane tematy

Moim krótkim zdaniem.. wszystko zależy jak sobie poukładamy życie w głowie, nieraz sobie coś poprostu wkręcamy ale najważniejszy jest ład, żeby do niego dojść i być z tego zadowolonycm. W tym napewno nie pomaga pranie mózgu jakie funduje domorosły terapełta.

Radziłabym trochę podreperować ortografię Paula. Popraw się z na pewno przedewszystkim.

  adam4,  09/06/2009


Dziękuje za przypomnienie o Louise Hay

Świetnie się czyta

  aleus,  11/06/2009

Kwiatmagnolii!...jeśli ktoś już chce poprawiać czyjąś ortografię, to wypadałoby zwrócić uwagę również na własne błędy, bo słowa: "przede wszystkim" pisze się oddzielnie :) pozdrawiam

HAHAHAHAHAAHHAHAAH chciała się przylansować z ortografią - ale wtopa! :D:D:D

  Darwolf  (www),  11/06/2009

To są ewidentnie szkodliwe koncepcje.
Czytelnik takiej L. Hay i jej podobnych zacznie sobie wmawiać, że wszystko będzie cudownie, a tymczasem... wiadomo, że tak nie jest! A wtedy drobne niepowodzenie urośnie do rangi wielkiego problemu - no, bo przecież miało być taaak wspaniale... Prosty przepis na wpędzenie się w depresję!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska