Login lub e-mail Hasło   

Kobiecość to nie tylko duże blond włosy i długi biust.

Chcesz wiedzieć więcej?
Wyświetlenia: 12.177 Zamieszczono 15/06/2009

Paradoks naszych czasów.

Wyścig szczurów,którego jesteśmy wszyscy częścią, sprawia,że Ziemia się kręci. Oczywiście nie zawsze tak było,bo w starożytności - gdy Ziemia była płaska i nieruchoma - podtrzymywały ją wielkie żółwie na zmianę z aligatorami, słoniem i 100rękim Atlasem.  Ta kluczowa dla rytmu dnia i nocy, kosmicznej równowagi i spokojnego snu Mikołaja Kopernika sprawa jest tak ważna,że najwięksi tego świata robią wszystko,żeby wyścig szczurów nakręcić. Wielcy tego świata są sprytni i respektują inteligencje zbiorową masy jaką są ludzie z dostępem do muzyki POP. Dlatego co jakiś czas wmawiają nam za jej pośrednictwem,że czas płynie powoli tak,żeby wszyscy jak na złość myśleli,że jest odwrotnie. I tak powstały wielkie utwory Franka Sinatry - As time goes by i Madonny - Time goes by so slowly. Najlepszy polski piłkarz, ten który kopnął Ziemię tak,że do dziś się kręci - Mikołaj Kopernik - śpi spokojnej wiecznym snem,a ciągłość jego odkrycia zapewnia najpotężniejszy chwyt psychologiczny jaki kiedykolwiek stworzyli ludzie - wyścig szczurów.

Paradoks Angeliny.

Jak wiadomo żyjemy w ciągłej biegunce, wciąż gdzieś się spieszymy,żeby mieć więcej pieniędzy i mniej czasu,żeby z nich korzystać. Zarabiamy pieniądze aby kupować coraz droższe przedmioty, coraz bardziej dostosowane do naszych indywidualnych  (słowo klucz! powtórz sobie trzy razy szybko!) potrzeb, w świecie pełnym masówki z Chin szukamy coraz to droższych i bardziej wyszukanych produktów,usług. Np taki Fiat 500. Przecież to Padna, w dużo droższej wersji. Panda to naprawdę świetny samochód, po co komuś "lepciejsza" Panda? Lista marzeń człowieka w biegunce jest następująca:

1. Złapać babcię emeryturę nim złapie mnie kostucha śmierć.

2.  Kupić innego niż wszystkie Fiata 500.

3. (zależnie od płci) Namiętna noc z Angeliną Jolie/ Agnelinem Joliem.

 Paradoks Angeliny polega na tym,że zaspokajając swoją potrzebę indywidualizacji przez operację plastyczną stałą się... manekinem wystawowym. Nagle wszystkie dziewczyny chcą mieć taki biust jak ona, takie usta, taką talię... to chore naśladownictwo. Mężczyźni natomiast, cóż, wpadamy w pewną pułapkę zwiazaną z naszym naturalnym dążeniem do znalezienia idealnej partnerki. Paradoksalnie masowo, jednogłośnie uznaliśmy,że w dobie dążenia do indywidualizacji, ideał jest tylko jeden; )! Trzeba spojrzeć na to w ten sposób koledzy: podczas gdy śni ci się "Namiętna noc z Angeliną" prawdopodobnie jesteś jednym z kilkunastu milionów mężczyzn,którym śni się to w tym momencie. Nawet nie probuję sobie wyobrazić czyjejkolwiek miny,gdy w czasie takie snu, zastajecie w sypialni obok niej kilku innych mężczyzn; p. Czy potraficie sobie wyobrazić dialog,który mógłby się wywiązać?

- Cześć Marek! A co ty tu robisz...?

- Ja? No wiesz... Co ty tu robisz!?

- Przepraszam panowie,ale co wy tu robicie, to mój sen!

- Taki sam nasz jak twój, to otwarty kanał senny!

- Otwarty? To skandal! Ja kupiłem dekoder! Ja płacę abonament!

- Widzisz, tak to czasami jest,że myślisz,że masz antenę na wyłączność, a tu sąsiad z dołu ci się podepnie, jak nie patrzysz...

Tomb rider.

 

Biust Lary Croft - bohaterki gry Tomb Rider - nie miał oryginalnie być tak wy...

wyeksponowany. Programiści żartują,że Lara miała być wzorem sprawności fizycznej, duży biust by jej przeszkadzał,ale przy jego projektowaniu, komuś myszka zjechała z kursu i z powiększenia 50% wyszło 150%. Tak zostało do dziś. Problem w tym,że tak jak Lara nigdy nie przejdzie operacji zmniejszenia biustu, tak nie można wyłamać się z poglądu,że to jest ideał kobiety. Mówi się,że jak nie podoba ci się Angelina Jolie to kłamiesz albo jesteś gejem. To podłe! Dlaczego i skąd biorą się naciski,które nie pozwalają mi wyrwać się ze schematu? Takie ślepe zapatrzenie w ideał daje pole do manipulacji, bo gdyby np. ów ideał uznał,że mężczyźni powinni - tak jak superman - nosić bieliznę na wierzchu... Panowie, wyobraźcie to sobie! Nagle wszystkie kobiety, jednogłośnie i zbiorowo, uznają,że atrakcyjni są tylko mężczyźni w rajtuzach i z majtkami na nich. I tylko tacy. Mnie to przeraża (i poniekąd cieszy, na myśl o stworzeniu ruchu oporu; p!). Życie to nie Tomb Rider - nie wszystko się musi dziać tak jak chce tego panna Lara Croft.

Końcowa prawda.

Na koniec żart, który wbrew pierwszemu wydźwiękowi nie jest szowinistyczny tylko feministyczny.

Ilu mężczyzn na świecie co noc ogląda nago Angelinę Jolie?

-Dwóch. 1. Brad Pitt. 2. Nocny stróż londyńskiego muzeum figur woskowych; ).

 

Jeżeli Ci się podobało zajrzyj też do "Dlaczego nie ma kobiet idealnych" ; ), warto.

Podobne artykuły


16
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1158
14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1178
14
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1010
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1039
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 865
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1135
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 828
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1106
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 796
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 979
11
komentarze: 8 | wyświetlenia: 689
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 762
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 774
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 504
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 596
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Dobry tekst.

  ena,  18/06/2009

Dzięki!
kobieta

  ,  19/06/2009

dobre :-)

To prawda

Dobrze, że starożytne kanony piękna nie ulegają dewaluacji ani zmianom komercyjnych mód, które narzucane są przez reklamę młodym ludziom.

  blizzard,  21/06/2009

Tytuł mnie rozwalił :P chyba pomyliłeś duży i długie ..

nic nie dzieje się przypadkowo; ).

  m4kpl,  21/06/2009

Jako, że grałem w pierwszą część TR na PSX, nie miała Lara jeszcze tak wielkiego biustu. Taka ciekawostka.

to ciekawa ciekawostka: >

Co prawda to prawda, ten sen z wyłącznością jest dobry. Fajny tekst.

  rolka,  30/06/2009

Ja tam się uśmiałem jak czytałem, co zrobili w TR(grze) z Larą Croft...

mnie bawi powtarzanie,że zrobili to "przypadkiem"; p

Jak byłem uczniakiem, to zagrywałem się w pierwsze Tomb Ridery. Później - mimo o niebo lepszej grafiki - i bardzie okrągłych krągłości lary - jakoś już mi się nie chciało. Ale film z Angeliną obejrzałem z przyjemnością.

Francuski aktor, Michel Simon, zapytany, dlaczego się nie ożenił, odpowiedział:
"Najpierw długo poszukiwałem idealnej kobiety. Gdy ją wreszcie znalazłem okazało się, że szuka idealnego mężczyzny."Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska