Login lub e-mail Hasło   

Chlamydia - weneryczna choroba kobiet i mężczyzn

Zdradziecka i podstępna choroba, która czai się wszędzie - czasami nie dając o sobie żadnego znaku istnienia. Uwaga - drastyczne zdjęcia!
Wyświetlenia: 370.791 Zamieszczono 22/06/2009

Ach, ta podstępna chlamydia!

Chlamydia to bakteria przenoszona drogą płciową - odpowiedzialna za choroby układu moczowo-płciowego, poronienia (u kobiet) i stany zapalne narządów płciowych. Po przedostaniu się do organizmu bakterie chlamydii przyczepiają się do komórek osoby zarażonej, wnikając do nich i tam się mnożą, a następnie rozprzestrzeniają się drogą krwionośną. Najbardziej znane chlamydie to Chlamydia trachomatis oraz Chlamydia pneumoniae obecnie zwana Chlamydophila pneumoniae. Chlamydia na chwilę obecną uważana jest za jedną z głównych przyczyn problemów układu moczowo - płciowego. Bakteria ta może pojawić się u każdej osoby aktywnej seksualnie, niezależnie od wieku i tego czy jest to kobieta czy mężczyzna. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że Chlamydią Trachomatis zaraża się najczęściej podczas kontaktów seksualnych.

Naukowcy z Uniwersytetu Południowej Florydy udowodnili, że Chlamydia trachomatis może odegrać główną rolę w pojawieniu się pewnego rodzaju artretyzmu zwanego spondylo-artretyzm. Epidemiolodzy uważają, że obecnie mamy do czynienia z epidemią Chlamydii trachomatis, jednakże wiele przypadków zakażeń nie zostaje nadal zdiagnozowanych.

Chlamydia trachomatis to najczęściej spotykany drobnoustrój wywołujący stany zapalne kobiecych narządów płciowych, niepłodność oraz niektóre powikłania ciąży. Chlamydia trachomatis - jest najważniejszym epidemiologicznie i klinicznie gatunkiem rodzaju Chlamydia i należy do tych przenoszonych drogą płciową, którą się można zarazić także w czasie porodu i przez bezpośredni kontakt z osobą zarażoną. Można się zarazić chlamydią poprzez stosunek dopochwowy lub ananlny (dochodzi wtedy do zapalenia odbytnicy), seks oralny (dochodzi do zapalenia jamy ustnej) lub też poprzez kontakt z narządami płciowymi zarażonego partnera. Drobnoustroje dostają się do organizmu poprzez uszkodzoną skórę oraz błony śluzowe, ale można się nimi zarazić rówież na basenach i kąpieliskach, gdzie do zakażen dochodzi bardzo często. Można też obserwować całe rodziny zakażone tą bakterią, zwłaszcza przy nawrotach choroby u jednej z osób, mimo jej przeleczenia. Zakażenie chlamydią jest około dziesięć razy częstsze niż rzeżączką!

Chlamydia trachomatis  

Skutki działania chlamydii

Chlamydie mogą powodować bóle i zapalenia stawów, zmiany w układzie nerwowym, spadek odporności, różnego rodzaju schorzenia naczyń jak również astmę czy skłonności alergiczne. Rozprzestrzenienie się zakażenia może również być przyczyną zapalenia okołowątrobowego objawiającego się bólami brzucha, które najczęściej są kojarzone z zapaleniem pęcherzyka żółciowego lub trzustki. Obecnie coraz częściej zakażenia chlamydiami są rozpoznawane u kobiet podczas poszukiwania przyczyny niemożności zajścia w ciążę lub jej donoszenia. Chlamydia trachomatis poprzez przemieszczanie się zakażenia, może być powodem stanów zapalnych szyjki macicy, oraz górnego odcinka wewnętrznych narządów płciowych (jajowodów i jajników). Częste irygacje pochwy po stosunku, częste stany zapalne pochwy sprzyjają przenoszeniu się zakażenia z dolnych do górnych odcinków narządu rodnego. Uszkodzenia błony śluzowej jajowodów wywołane chlamydiami, nawracające i przewlekłe stany zapalne narządów rodnych mogą powodować liczne zrosty, ropnie lub też inne nieprawidłowości, zwiększając ryzyko niepłodności oraz ciąży pozamacicznej, a także mniejsza się szansa powodzenia zapłodnień in vitro.

Zakażenia chlamydią u kobiet w ciąży są szczególnie niebezpieczne, gdyż częściej zdarzają się takie powikłania ciąży jak poród przedwczesny, przedwczesne pęknięcia pęcherza płodowego czy też hypotrofia płodu. Chlamydioza u kobiet ciężarnych jest groźna również ze względu na możliwość przeniesienia zakażenia na noworodka gdyż w 80 % istnieje ryzyko zarażenia noworodka przede wszystkim w przypadku zakażeń kanału szyjki macicy i porodzie drogą pochwową. Znane są też przypadki zakażeń chlamydią u noworodków urodzonych metodą cięcia cesarskiego poprzez kontakt z wodami płodowymi. Zakażone chlamydiozą noworodki najczęściej mają objawy zapalenia gałki ocznej, spojówek lub zapalenia płuc oraz rodzą się z niską wagą ciała.  W okresie poporodowym u zakażonych kobiet częściej występują powikłania takie jak zapalenie błony śluzowej macicy. Nieleczone zakażenie chlamydią może mieć bardzo groźne następstwa, których skutkiem jest rak.

Profilaktyka - jak zapobiegać chlamydiozie...

Całość artykułu można przeczytać:

http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdrowie/chlamydia-weneryczna_choroba_kobiet_i_mezczyzn.html

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 636
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 820
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1146
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1414
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1106
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1108
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1321
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1238
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 666
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1401
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 406
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 441
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 507
 
Autor
Artykuł  Mateusz S.  (www),  22/06/2009

"można się nimi zarazić rówież na basenach i kąpieliskach, gdzie do zakażen dochodzi bardzo często."
"Chlamydią można zarazić się, używając tej samej toalety co osoba zarażona korzystając z basenu czy sauny, ponieważ drobnoustroje potrafią wnikać przez błony śluzowe." - po tych informacjach odechciało mi się chodzić na basen, przynajmniej na jakiś czas.
Bardzo dobry artykuł.

Dzięki. Przyznaję, że też mam pietra po tych rewelacjach o których napisałam :-)

Świetna ta chlamydia, obrazki super. Aż się chce minetkę robić, ale na japońskim manekinie kupionym do prywatnego użytku -:(

no grubo pojechałeś z tą minetą! strasznie wyglądają te penisy i pochwy!

  green,  27/06/2009

:) niby wiedza o różnych paskudnych chorubskach wenerycznych, a przynajmniej o ich istnieniu jest w miarę powszechna, ale po takim artykule z takimi zdjęciami to bez kitu - odechciewa się chodzić na basen i randki :) ... Żeby poznać teraz jakiegos chłopaka czy dziewczynę, pewnie na pierwszej randce oboje wymienią się próbkami moczu, żeby wysłać do labolatorium w celu ich zbadania :) Plusy dla autora!

  kamakszi,  11/10/2009

Ale masz poczucie humoru... czarnego...:-)

Artykuł ogólnie całkiem niezly, konkretny i poruszone wszytskie aspekty.

Niestety widzę też pewną tendencję jakże charaktertystyczna dla mediów/artykułów osób, które nie do końca sie na tym znają, konkretnie chodzi mi tu o załączone zdjecia, które a jakże mają niezłą siłę oddziaływania tyle ze rozmijają się z prawdą i to mocno, zakażenie przebiega bezobjawowo w wiekszości przypadków i taki

...  wyświetl więcej

Chlamydia ma udowodniony wpływ na powstawanie raka szyjki macicy i wie o tym każdy ginekolog. Chlamydie wywołują nowotwory różnego typu - jak wymienione niżej. Nieleczone zakażenie chlamydią powoduje raka jak już pisałam, ale przebiegać może bezobjawowo. Dlatego każda kobieta powinna się badać ginekologicznie robiąc sobie cytologię przynajmniej raz w roku!

"Zakażenie bakteriami rodziny chl

...  wyświetl więcej

Nie ma udowodnionego w badaniach klinicznych wpływu na powstawanie raka szyjki macicy.

Jej wpływ jest domniemany i zwiazany prawdopodobnie z przewleklym stanem zapalnym, który ułatwia przejście zakazenia wirusem HPV w zakazenie przewklekle. Pokaż mi choć jeden artykul mówiący o bezposrednim udowodnionym naukowo tak jak w przypadku HPV wpływie na rozwój raka szyjki macicy.

Nie mowie

...  wyświetl więcej

no chlamydia na pewno przesadzila:))))

Jak to chlamydia :-) zawsze przesadza :-) Dzięki za trafną odpowiedź i inteligentną zresztą.

  elena  (www),  24/08/2009

Tego nie odrzucę, bo zawiera cenne informacje:) Jednak małe spostowanie.Choroby weneryczne niestety rujnują życie seksualne a osoby, które przyznały się do brodawczaka, rzeżączki albo chlamydii, uważa się za rozwiązłe i słusznie ukarane przez los.,Tyle że tymi chorobami można się zarazić na publicznym basenie albo korzystając z publicznej toalety, nie tylko przez kontakt płciowy. Jednak chlamydie, ...  wyświetl więcej

Jak czytam te pierdoły to mi się niedobrze robi.Radziłabym wybrać się do specjalisty a ,on wyjaśni co to CHLAMYDIA :)

A to jest nasza klinika, która leczy z wszelkich chlamydioz - to polecam do odwiedzenia.

http://www.rynekmedyczny.pl/Kl(...)570902,

  kamakszi,  11/10/2009

Artykuł zadziwia, przestrzega, pokazuje to, co wielu chciałoby ukryć. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z czyhającego niebezpieczeństwa jakim jest super szybki seks z byle kim i byle gdzie. A potem tylko płacz i zgrzytanie zębów.

  joanna75,  23/02/2010

andromedo, nie wiem wlasciwie od czego zaczac. niektorzy pisza o chlamydii, jaby byla dzuma. a moze i jest ! ja sie nia zarazilam! jak ? gdzie? kiedy? nie mialam pojecia! dowiedzialam sie przypadkowo! podchodzilismy z mezem 3 lata temu do programu in vitro! trzeba bylo zrobic rozne badania, rowniez na choroby weneryczne po kilku dniach dostaje pilny telefon od lekarza! CHLAMYDIA zrobilam duze oczy ...  wyświetl więcej

Ano widzisz jak to bywa w życiu... Przykre, jak się doczepi jakieś choróbsko nie wiadomo skąd wzięte... Często się zarazić można poprzez kontakt z osobami chorymi, którzy mimo iż wiedzą o tej chorobie nie przestrzegają podstawowych zasad higieny osobistej. Wiele takich chorych osób chodzi na basen, a tam - sama wiesz co być może... Zresztą te drobnoustroje mogą wnikać przez błony śluzowe i tak zak ...  wyświetl więcej

Pani Mario , jutro ide do lekarza.....Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska