Login lub e-mail Hasło   

10 najgorszych tortur w historii świata.

Tortury fizyczne od zawsze reprezentowały moc kary. Najzmyślniejsze i najokrutniejsze, nadal przypisywane są czterem katolickim inkwizycjom z okresu średniowiecza.
Wyświetlenia: 107.834 Zamieszczono 29/06/2009

Pierwszym papieżem, który zatwierdził tę metodę zwalczania herezji był Innocenty IV w 1243r. Trzeba wiedzieć, że jedni z najokrutniejszych inkwizytorów wszech czasów zostawali papieżami np. Benedykt XII i Pius V (którego kościół kanonizował w 1712r.)

W końcu jednak, w 1816r. kościół zdecydował zakazać przeprowadzania tortur. Do tego czasu, jak szacuje historyk Norman Cantor, inkwizycji udało się zabić około 10,000 ludzi. Nawet bardziej szokującym faktem jest ten, że 10,000 osób to nie tak dużo, biorąc pod uwagę, że w tym samym czasie Tower of London zajmowała się torturowaniem, tak samo jak każdy sąd na świecie.
Nawet przed tym okresem tortury były popularne, a prawdziwymi „gwiazdami” w tej dziedzinie byli Rzymianie. Prawdą jest, że dzisiejsza, trwająca era praw człowieka jest wyjątkową anomalią.

 

Te przedawnione techniki, żmudnie zaprojektowane, by wydobyć informacje były często tak brutalne, że śmierć była bezpośrednim lub pośrednim ich skutkiem.
Czas jaki ubiegał zanim kostucha odwiedzała torturowanego był w dużej mierze zależny od techniki torturowania ale także od temperamentu torturującego.

 

 

Numer 10 - Przeciąganie pod kilem


Piracka tortura: Kiedy nie miałeś wystarczająco dużo szczęścia by „spacerować po desce”.
Przywiązana liną do krążka linowego ofiara była wleczona pod statkiem. Spód statku był zwykle pełen nierówności i ostrych uszkodzeń, które tylko czekały, żeby obedrzeć pechowca ze skóry i wymoczyć w słonej wodzie.

Na szczęście utonięcie przychodziło z pomocą dość szybko.

 

Numer 9 - Szczurza tortura


Opisywana jako „szczurza tortura” lub „szczurza ekscytacja”, owa technika zatrudnia szczury do rozwijania ludzkich wrodzonych lęków przed gryzoniami.

Chętny skrywanych informacji inkwizytor wkładał kilka szczurów do wiadra i blokował im jedyną drogę ucieczki brzuchem przesłuchiwanego.

Następnie torturujący podgrzewał spód wiadra, żeby zirytować szczury. Rezultat tej tortury jest oczywisty. Szczury znajdowały jedyną drogę ucieczki, przekopując się przez ciało więźnia.

Numer 8 - Krokodyle Nożyce


Dwie żelazne połówki rury, nabijane od środka rozgrzanymi kolcami, które umieszczano na różnych odnogach.

A oto, kiedy sytuacja nabierała kolorów. Krokodylowe nożyce były zaciskane na penisie ofiary z niewielkim użyciem siły, następnie powoli pozbawiały więźnia jego męskości. Zależnie od szybkości utraty krwi i obecności infekcji - śmierć nie była pewnikiem – punkt na plus dla tortury.

 

 

Numer 7 - Dwuosobowa Piła


Do wykonania dwuosobowej piły potrzeba jednej osoby o związanych z tyłu rękach, powieszonej za kostki.
Dwóch torturujących umieszcza piłę między nogami więźnia i zaczyna powoli piłować korpus. Kiedy krew zdąży zebrać się w głowie, świadomość może zostać podtrzymana aż piła dojdzie do serca ofiary.

Numer 6 - Głowozgniatacz


Ta tortura wymaga nieco bardziej wyrafinowanego sprzętu. Zabójczy mechanizm składał się z metalowej miski na czubek głowy i metalowego talerza na brodę, utrzymującego całą głowę w pozycji nieruchomej. Miskę wyposażało się w dużą śrubę zapewniającą postępujący ruch skrętny – i v'oila! Głowozgniatacz gotowy!
Głowa ofiary zostawała przygwożdżona między metalową miską i talerzem podtrzymującym brodę, następnie osoba odpowiedzialna za obsługę śruby zaczynała nią kręcić, powoli i miarowo, do uzyskania upragnionego efektu.
Na każdym kolejnym poziomie „kompresji” pechowiec doświadcza przymusowego zgrzytu, następnie wyłamania zębów oraz utraty oczu, nie mieszczących się już w oczodołach, a śmierć nadchodziła dłuuuugo po tym, niestety…

 

 

Numer 5 - Iron Maiden (Żelazna Dziewica)


W tym wypadku, chcielibyście, żeby chodziło o kapelę heavy metalową.

Żelazna dziewica to tak naprawdę żelazna komora wielkości toi toi’a.

Ofiarę umieszczało się w tej niewinnie wyglądającej przestrzeni a gdy już tam weszła, odkrywała, że na jej nieszczęście komora od wewnątrz jest naszpikowana długimi, ostrymi kolcami.

Kolce zaprojektowane były tak, by wejść głęboko, ale nie za głęboko.
Najłatwiej wchodziły w oczy, klatkę piersiową i plecy.

 

 

Numer 4 - Rożen


Tak jak brzmi. Rożen był metalowym szpikulcem wielkości człowieka, podgrzewanym gorącymi węglami, używanym do nabijania torturowanych.

Rożen posiadał wszystkie zalety ukrzyżowania bez elementu symbolizmu. Szpikulcem przebijało się ofiarę na wylot z uprzednio związanym szczelnie torsem.

Piękno tej tortury polegało na tym, że jeśli skutecznie ograniczono utratą krwi, rożen potrafił utrzymać torturowanego przy życiu i świadomości przez długie dni.

Numer 3 - Gruszka Papieża


Znana także jako Gruszka Udręki, Gruszka Dusicielka lub po prostu Gruszka. Istotny koniec tego ręcznie trzymanego urządzenia wyglądał odrobinę jak prawdziwa gruszka z rączką na gwincie, na drugim końcu.

Kobieta, która przespała się z Szatanem znajdowała gruszkę w swojej waginie, mężczyzna, który przespał się z innym mężczyzną w swoim odbycie a heretyk w ustach.

Kiedy już była w środku kat kręcił rączką i Gruszka Udręki rozrastała się i kwitła jak kwiatek z trzema okaleczającymi, ostrymi jak brzytwy płatkami.

 

Numer 2 - Łamanie Kołem


Mało technik torturowania przetrwało tak długo jak łamanie skazanego kołem.
Najpierw przywiązywano ofiarę z rozpostartymi kończynami do metalowych pierścieni, podkładano pod nadgarstki, kolana, przedramiona, ramiona, uda i kręgosłup kawały drewna, następnie za pomocą maczugi, lub innego ciężkiego przedmiotu (mógł nim być tytułowy "koł") miażdżono kończyny.

Połamaną ofiarę kładziono na wielkim kole i wystawiana na widok publiczny, gdzie czekała na śmierć w upokorzeniu i obelgach.

Numer 1 - Łódka


Pierwszy raz opisana przez Plutarcha z Cheronei jako perska technika tortur.

Łódka jest dowodem na obecność zwierzęcej natury w człowieku. Jeśli istniała tortura bardziej obrzydliwa – lepij o niej nie wiedzieć!

Ofiarę przywiązywano nagą do łodzi wywróconej dnem do góry. W tym momencie nieszczęśnik był już do tego stopnia „ponapychany” mlekiem i miodem by wywołać kilka biegunekwystarczająco złe? – robi się gorzej.

Miodem smarowano kolejno przyrodzenie i pachy i puszczano w dryf do lokalnego stawu.

Biegunkowy zapach i miód przyciągał ogromne ilości owadów, które jadły z dryfującego i... zaczynały rozmnażać się w jego ciele.

 

Niewątpiwie trzeba było mieć nielada odwage by w tamtych czasach walczyć o swoje ideały pomimo groźby tak strasznych kar.To wyjaśnia czemu  tacy ludzie jak William Wallace porywali za sobą całe tłumy, przychodzili na świat  z wrodzoną charyzmą  która ogarniała i rozpalała wszystko i wszystkich.
 
 
W dzisiejszym świecie już nikt nie musi walczyć o wolność, ale niewątpliwie żeby osiągnąć sukces w życiu trzeba posiadać takie cechy charakteru jak pewność siebie, stalową wole a przede wszystkim tą "charyzmę".
 
Kiedyś by mieć tą charyzmę jak np. William Wallace trzeba było się takim urodzić, dziś to wszystko można  poprostu nabyć

Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1035
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1247
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 798
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1120
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 760
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1054
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 594
9
komentarze: 32 | wyświetlenia: 516
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 693
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 620
 
Autor
Dodał do zasobów: globtroter
Artykuł

Powiązane tematy

W morde jeżą! :D

  sci,  30/06/2009

O kurde, czyż ludzie nie są gorsi od zwierząt?

każdy człowiek jest gorszy od zwierzęcia bo zwierzęta nie dość ze zabijają szybko i po ty by przeżyć to na dodatek nie są świadome tego co robię tylko się instynktem kierują...

  elena  (www),  30/06/2009

co za psychopaci wymyslali techniki tortur:(przerazajace

Niesmaczne, ale bardzo ciekawe.

  kk ll,  30/06/2009

Okazuje się, że nie tacy straszni Kaczyńscy jakich ich malują. Byli gorsi "politycy" i "polityki".

Genialne!

  drake,  30/06/2009

I to wszystko w imię Boga...

  rolka,  30/06/2009

Nie w imię Boga, tylko papieża co najwyżej...
Ja na sam widok rysunków się przeraziłem...

  yersis,  30/06/2009

Jak się o tym czyta to aż ciarki przechodzą...

@drake: Nie tyle w imię Boga, ale przede wszystkim w imię władzy.

znam jeszcze jedna.... w zeby delikwenta wsadzalo sie tarnik do drewna dlugosci ok 150 cm zaciskalo sie szczeke za pomoca sciskow i wyciagalo a raczej wyszarpywalo tarnik co powodowalo notabene powolne scieranie wszystkich zebow, nastepnie dziasel az do kosci szczekowych... a przypomnijcie sobie wizyte u dentysty....

  Stecka,  30/06/2009

Okropne...
Jak ludzie mogli w ogóle coś takiego wymyślić? ...

Władza uderza do głowy ;[ I człowiek myśli, że jest Bogiem i przestaje mieć szacunek i współczucie do innych.

Eeee... to jeszcze nic szczególnego. Ongiś ludzie byli wprawdzie okrutni, lecz mało pomysłowi. Rewolucję w torturach przyniosła dopiero rewolucja - oktiabrska, jak by kto nie wiedział. Zresztą cały wiek XX okazał się bardziej pomysłowy.

1. NKWD wymyślił ścieranie zębów konopnym sznurem - do kości.
2. "Smiersz" - wiązanie szpagatem penisa lub waginy szpagatem z hakiem do klamki tak,

...  wyświetl więcej

  Stecka,  06/07/2009

Najstraszniejszy jest zawsze brak wyobraźni.

to, że po pewnym czasie człowiekowi się wydaje, że wsadził głowę w dzwon Zygmunta..

  Tanda,  01/07/2009

Czy ktos ma jeszcze nadzieje w swoim umysle, ze w tym materialnym swiecie mozna sie cieszyc. W kazdej chwili mozemy stac sie ofiara tortur, tak jak podczas rzadu Stalina (polecam film Soviet Story), gdzie zginelo w ten czy inny sposob 20 milionow ludzi. Niektorzy podczas tortur, glodu, wywozki do obozow pracy na Syberii.
Teraz robi sie to w bardziej ukryty i wyrafinowany sposob. Wymysla sie ...  wyświetl więcej

  Bastiano,  01/07/2009

1 i 10 no i jeszcze ta gruszka to okropność ;/

Z rzeczy o jakich jeszcze nie wspominano.
Moim zdaniem bardzo pomysłowe było Asyryjskie rzucanie w pył. Zamykało się człowieka w celi do kostek wypełnionej pyłem wulkanicznym. Cały myk polega na tym, że pył wulkaniczny przypomina pokruszone bardzo drobno szkło, więc jeśli ofiara będzie go wdychała poharata sobie płuca od wewnątrz i umrze bolesną śmiercią. Oczywiście wszyscy to wiedzieli wię ...  wyświetl więcej

bardziej prawodopodobne, ze smierc nastepowala poprzez uduszenie, a bol nie byl "az tak" wielki - płuca nie są unerwione, wiec bolu nie odczuwaja [taka mala dygresja - pewnie tylko dlatego palacze nadal palą :D] co najwyzej bolec mogly poranione wyzsze czesci ukladu oddechowego

A widzieliście tą książkę? Ciekawe czy to naprawdę tak działa?

Mi się nasuwa stwierdzenie - i to człowiek, człowiekowi zgotował taki los. W historii jest jeszcze wiele okropnych przykładów tortur, niestety.

  Filip S.,  08/07/2009

jak dla mnie dziewiąta, szczurza kara jest najokropniejsza!

jeden z krolow poslkich po tym jak wychendorzyl podwladna a ona doniosla ojcu swemu, jedgo pocwiartowal na 30 czysci i rozelsal je po krolestwie, a jej ucieto nos wargi i palce u rak niedosc na tym przez 5 lat byla obworzona bo jarmarkach i festynach ku uciesze tlumow.

no i zapomnialem dodac jeszcze ze popularne bylo kastrowanie poprzez zaciskanie ciekiego rzemienia wkól członka az do odciecia, jeden z ksiazat polskich podobno po takim zabieku miewal okresy delikatnego obledu...

a teraz slyszymy o zabiegach kastracji ktore sa stosowane w Indiach na biednych chlopcach ze slamsow, jak dziecko przezyje taki 'magiczny'zabieg to jego szczescie w nieszczesciu, wycinanie lechtaczek dziewczynkom w polnocno wschodniej Afryce kawalkami blachy czy szkla, palenie czy zakopywanie ofiar zywcem itd , skora cierpnie, Dziekuje Bogu, ze zyje w Europie.

Czlowiekiem nie wystarczy sie urodzic, trzeba nim sie stac.

  zefiks,  15/07/2009

Dziś nikt nie musi walczyc juz o wolność. Chyba się nie zgodzę?

  zxz,  17/10/2009

Jeśli dla Ciebie to co jest teraz jest tym samym co tortury opisane tutaj to gratuluję. ^________^

  Keboss,  30/07/2009

Ciekawy artykuł. Swoja droga człowiek jest jedyną istotą ktora wynajduje tak wyrafinowane sposoby do zabijania osobników własnej rasy. Oczywiscie jako jedyna jest do tego zdolna ale dlaczego wykorzystujemy swoj potencjał własnie w taki sposób...

@Keboss: to idź sobie do krajów arabskich a się przekonasz że istnieją nadal najbardziej wyrafinowane tortury

tragedia jednym słowem kiedyś była...

  fuchs,  21/10/2009

nie no zakonczenie moglbys nieco zmienic :P william wallace to nie jeden przyklad :) ale artykul zajebisty, szkoda tylko ze te obrazki juz nie dzialaja...

Zastanawiałem się... gdy tłum się zbierał by obejrzeć egzekucję ...
Jak mogło im to sprawiać radość?
Jak można oglądać czyjąś śmierć z uśmiechem na twarzy?

  ite,  19/04/2010

jest jeszcze inna tortura niz 1. co jest w tym artykule- mianowicie 7Hz-wszystkie nerwy i czlowiek szaleje i wariuje bo nie wie co mu jest.

Debil który pisał ten artykuł obraził zwierzęta bo to właśnie typowo ludzka natura zadawać komuś ból...zwiętrzęta nie torturują robią to właśnie tylko ludzie a co do łódki wcale nie była najboleśniejszą torturąDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska