Login lub e-mail Hasło   

Nowy, Dobry Nałóg !

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://shumi.pl/2009/07/11/nowy-dobry-nalog/
wpis trochę nie w porę (chyba, że czytasz to gdzieś w grudniu), albo raczej w samą porę ! W każdym razie jeśli chcesz rzucić palenie to musisz to przeczytać !
Wyświetlenia: 1.016 Zamieszczono 11/07/2009

Ile to razy obiecujemy sobie coś na nowy rok ? Wiecie o co mi chodzi, o te wszystkie noworoczne postanowienia. Ile razy ich dotrzymaliście/spełniliście ?

Nie mówię, że to niemożliwe ale to po prostu rzadko spotykane. Jeśli natomiast jesteś osobą, której się to udało to gratulacje ! Może napisz o tym w komentarzach ?

Ale wracajmy do tematu. Postanowienia noworoczne… czemu noworoczne ? To jakaś magia ? Co ma do mocy naszych postanowień jakaś tam data ? Przecież następnego dnia wracamy do swojego normalnego życia i cała ta magia pryska, nawet nie wiemy kiedy…

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu to zrób to teraz ! Np wprowadź do życia jakiś nowy, pozytywny nałóg ! Może to być nałóg czytania albo wyrzucania papierosów przez okno. Może to być klikanie w pajacyka(ja to robię codziennie), albo np ćwiczenia(to też już mi wchodzi w nałóg ^^)

Ty…

Ale musisz pamiętać jedno. Jeśli chcesz coś w sobie zmienić musisz to robić dla siebie ! Musisz sam(a) tego chcieć ! Jeśli będziesz to robić dla kogoś ale sam(a) będziesz miał(a) inne zdanie na ten temat to najprawdopodobniej nie uda Ci się to albo zezłościsz się na drugą osobę za to, że chce Cię zmienić.

Uda Ci się tylko jeśli to będzie wyłącznie Twój wybór. Gdzieś w głębi Ciebie to musi być Twoje pragnienie. Nieważne jak mała to rzecz lub jak wielka, ważne, że tego chcesz !

Chwila po chwili…

Nałogi powstają teraz ! W tej chwili. Nie można ich zrobić jutro.

Dobrze by było uczcić jakiś pozytywny nałóg np. nie palenia otwarciem szampana bądź wyjściem ze znajomymi czy jakkolwiek inaczej. Będzie to dodatkowa motywacja by nie przerywać procesu tworzenia nowego nałogu.

Taki proces składa się z wielu połączonych ze sobą momentów. Muszę one następować po sobie. Nie może to być kilka ‘jutro’, albo kilka ‘od następnego miesiąca’. Musi to być teraz !

Nowy nałóg powstaje jeśli będziemy coś powtarzać przez 21 dni nieprzerwanie. Sprawdź to jeśli chcesz :)

Ale okej. Załóżmy, że chcesz rzucić palenie:

Nie palimy, nie palimy i po prostu np. o tym zapominamy. I bum, trzymasz w ręku papierosa ! I właśnie w tej chwili musisz zdecydować czy chcesz stworzyć ten nowy nałóg niepalenia czy olać to i się poddać. Nie możesz sobie powiedzieć, że to ostatni, bo właśnie w takim momencie tworzysz nowy nałóg ! Rodzi się on wtedy gdy przyłapiesz się, że zbaczasz z ‘jego drogi’.

Pamiętaj, że na początku często możesz się znaleźć na takim ‘zboczeniu z trasy tworzenia nowego nałogu’ i właśnie wtedy musisz się zmotywować i wrócić na dobrą drogę ! Od razu jak to zauważysz ! To właśnie na tym polega ! :)

Mam nadzieję, że pomogłem i życzę wspaniałych nowych nałogów !

Zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami na RozwijamySie.wordpress.com

Artykuł pozwalam kopiować i zamieszczać wszedzie w niezmienionej formie z podanym klikalnym i działającym linkiem

www.RozwijamySie.wordpress.com

 

Podobne artykuły


158
komentarze: 114 | wyświetlenia: 71622
29
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20400
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3792
39
komentarze: 18 | wyświetlenia: 5803
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19480
28
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2146
26
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10159
26
komentarze: 9 | wyświetlenia: 3520
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4214
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3550
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6551
19
komentarze: 1 | wyświetlenia: 12531
19
komentarze: 8 | wyświetlenia: 6887
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska