Login lub e-mail Hasło   

"No dalej, zabij mnie za to, że nie kibicuje twojej drużynie!"

Czyli kibice.
Wyświetlenia: 6.282 Zamieszczono 15/07/2009

Już wiesz o co chodzi? Tak, napewno. Chodzi o tą zgraje debili zwanych psueokibicami.

 

Nie bez powodu nazwałem tak ten temat. Mieszkam w Krakowie i w moim mieście istnieją dwa kluby piłkarskie - Wisła i Cracovia. "Żydzi" i "Psy".

No więc jak przystało na takie kluby mają one swoich "kochanych" przez społeczeństwo hoolsów, dresów, kibiców.No ale czy tacy ludzie są nam potrzebni? Czy lubimy patrzeć jak zgraja debili i półmozgów bije się tylko dlatego, że "nie jest się za tym, za kim ja jestem!".

Czy to nie straszne? Mieszkam na osiedlu, nazwijmy to, pełnym "Psów" i gdybyś był "Żydem" całe osiedle nie dałoby Ci spokoju. Zapewne zostałbyś pobity i okradziony.

Proszę was, zabijcie mnie! Zabijcie mnie za to, że nie kibicuje twojej drużynie!

Czy na tym ma polegać kibicowanie? Prawdziwy kibic wspiera swoją drużyne dużym doppingiem, krzycząc, i śpiewając podnosząc przy tym morale swojej drużyny. Ale nie, gdyby interesowała nas piłka zostalibyśmy piłkarzami, My tu jesteśmy żeby wbić jakiemuś dzieciakowi nóż w plecy, porzucać krzesłami a wszystkich normalnych kibiców  przegonić przed telewizor. Tak wyglądają cholerne realia polskiej piłki nożnej i nie tylko w Krakowie. To jest straszne żeby ojciec z synem niemógł pójść na mecz, bo się boi, że zaraz jego dziecko dostanie krzesłem od jakiegoś idioty.

Ale nie myślcie, że to niewinne zabawy. Nie, waśń pomiędzy dwoma krakowskimi klubami zabrała już około 20 żyć, mniej lub bardziej winnych. Przykładowe przyczyny śmierci zaczerpnięte z gazeta.pl

1) Mecz Polska - Anglia. Kilku kibiców Cracovii zobaczyło, że pewnemu chłopakowi wystaje spod kurtki czerwono-niebieskie frędzle. Chłopak został śmiertlenie pobity. I jak myślisz czy to był "pies" czy anglik?

 

2) 17-latek wracał z dyskoteki w Nowej Hucie (dzielnica Krakowa). Zapytano go gdzie mieszka. Odpowiedział, że osiedle Na Lotnisku(Osiedle "należące" do Wisły). Zginął pobity przez "Żydów".

 

3) Paweł, 17 letni chłopak, na którego jego koledzy mówili Fujin (Wiślak) - zabity obok swojego bloku (Jak myślisz przez kogo?). Kilka tygodni wcześniej jednak grupa Fujina zaatakowała kibica Cracovi nożami. Ranny się nie zgłosił i poszedł szukać zemsty. Oko za oko, ząb za ząb.

 

Nie chce mi się podawać więcej przykładów, ale jest ich dużo.

Czy to wszystko jest świeczki warte? Czy ludzkie życie jest tyle warte co szalik drużyny jaki nosimi? Pomyślcie drodzy kibice za nim wpadnie wam do głowy pobić jakiegoś kibica obcej drużyny. Miejcie do niego szacunek, a nie czujcie do niego nienawiść, tylko dlatego, że nie kibicuje waszemu żydowskiemu czy tam policyjnemu klubowi. Zastanówcie się nim uderzycie kogoś nożem, bo to naprawdę może się skończyć źle dla ofiary i Ciebie. Chcesz to dalej w to brnij, ale Ja bym tak nie potrafił. Jednak jeśli sprawia Ci to przyjemność - proszę, dalej bij, zabijaj dla swojej drużyny. Oni naprawdę Ci za to dziękują teraz. Za to, że otaczasz swoją drużyne złą sławą. Ale to twój wybór. Pomiędzy prawdziwym kibicowaniem, a sianiem strachu i syfu na polskich stadionach.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1380
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1240
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 666
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 782
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 821
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 534
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 494
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Pomyślcie drodzy kibice za nim wpadnie wam do głowy pobić jakiegoś kibica obcej drużyny (...) Zastanówcie się nim uderzycie kogoś nożem, bo to naprawdę może się skończyć źle dla ofiary i Ciebie".

Problem w tym, że oni na pewno nie czytają Eioba, o ile w ogóle coś czytają.

opisujesz skutki a tu trzeba zająć się przyczynami.
Po pierwswze, jeśli władzy nie będzie zalezało na parciu do wyplenienia tego zjawiska, nic nie pomoże. Na władzę mają wpływ dziennikarze, mniejszy zwykli ludzie. Przycisnąć ich do ściany i puścić ogólnonarodową machinę.
Po drugie, taki jest w tej chwili etos kibica i jesli ktos wymysli sankcyjno-dydaktyczny sposób walki z tymże, pot ...  wyświetl więcej

  m4kpl,  16/07/2009

A co ty wiesz o kibicowaniu, pewnie wszystko z TVP czy TVN. I zapewnieniem ciebie, że bardzo dużo tzw pseudokibiców studiuję na uczelniach i to nie byle jakich PWR, UW. I nie mówię tutaj o zabójstwach, bo to jest już przegięcie. Ale co was obchodzą tzw ustawki w lesie?

  zefiks,  16/07/2009

totez pisze o etosie i ideologii, a nie biedzie. wyksztalcony i dresujący student jest znacznie bardziej szkodliwy, niz robiacy to samo glupek.

  Menoff,  16/07/2009

A powiedz mi, czy jeśli ktoś jest studentem to ma jakieś większe przywileje jako pseudokibic? Zastanów się co piszesz.

Nie obchodzą mnie ustawki w lesie, chodzi mi oto co się dzieje na stadionach. Banda debili wszystko niszczy i normalni ludzie boją się na mecze chodzić. I dziwić się, że stadionu nie mamy bo zapewne zostałby zniszczony po 2-3 meczach.
Według mnie pseudokibiców można

...  wyświetl więcej

  fidelis,  16/07/2009

O, jesteś zwolennikiem kary śmierci? Ja też - ale tylko za morderstwa, co do których popełnienia nie ma wątpliwości, morderstw okrutnych.

Ty chcesz zabijać, za to, że ci ludzie się biją w miejscu publicznym?! To zbyt wysoka kara! Wiesz ilu postronnych ucierpi? Dziś, gdy policja karze tylko uderzeniem pałki itp. czy zakazami cierpią głównie zwykli kibice, nie chuligani (patrz: przykład GKS Katowice - Kraków 'Mydylniki").

  Dominik Z  (www),  16/07/2009

"Dziś, gdy policja karze tylko uderzeniem pałki itp. czy zakazami cierpią głównie zwykli kibice, nie chuligani"

Bije palkami ale czy to daje jakis efekt?? A zwykli kibice cierpia bo policja sama sie boi podejsc do pseudokibicow a norme trzeba jakas wyrobic.

Ostry komentaz ale nie odnosi sie do ogolu.

  fidelis,  16/07/2009

Jeszcze nie zacząłem czytać, lecz już apeluję o usuniecie zdjęcia lub zamazanie twarzy. Mimo wszystko uważam, że to nie w porządku umieszczać to zdjęcie bez zgody widocznym na nich postaci.

  fidelis,  16/07/2009

Przeczytałem i po części mogę się zgodzić.
Kibic powinien kierować się jakimiś zasadami, honorem. Świat kibicowski to taka gra, nie powinno się wciągać do niej przypadkowych osób. Natomiast jeśli ktoś chce ryzykować życiem, zdrowiem - to proszę bardzo, jego sprawa. Dlatego nie mam nic przeciw tak zwanym ustawkom w lasach.

ja uważam się za kibica który nie opduści jak będzie trzeba ale jedyne co mnie przeraża to uzywanie sprzętu.to jest bezsensu.jesteś silniejszy udowodnij to w sposób honorowy 1 na 1 a nie ekipa na jednego lub ja mam kose czy bejsbola a ty gole ręce. to jest ważne. zasady i honor to duma prawdziwych hoolsów!

"ja uważam się za kibica który nie opduści jak będzie trzeba" a nie uważasz, że bicie z premedytacją, bezsensowe [za takie uważam ustawki] odbieranie komuś zdrowia nie odróżnia cię od prymitywnego zwierzęcia [chociaż w tym przypadku obrażam IQ zwierząt, bo zwierzęta walczą tylko w stanach zagrożenia/zdobywania pokarmu a nie celowego skrzywdzenia]. Czy zastanawiałeś się kiedyś co może czuć człowiek kiedy dowiaduje się że jego ukochane dziecko zostało zmasakrowane na jakiejś ustawce?

  on_x,  16/07/2009

Ha ha ha ! Wszyscy kibice piłki kopanej, którzy od wielu lat wybijają sobie zęby, łamią nosy i dźgają nożami jesteście równiutko nabijani w butelkę (żeby nie używać wulgaryzmów). Jak się teraz okazuje większość meczy była ustawiona/sprzedana. Wszyscy, którzy emocjonowali się niby wynikami, wejściem lub nie swojej drużyny na wyższe miejsce po prostu byli robieni w konia. Na miejscu tych oszukiwanyc ...  wyświetl więcej

Dokładnie! Latami śledzisz wyniki, tracisz kasę na zakłady, marnujesz czas przed tv albo na widowni, a na koniec okazuje się, że byłeś przez cały czas ostro ru***ny, że nie ma żadnych reguł fair play ani na stadionie ani poza nim, bo pazerni na kasę działacze i sami piłkarze wolą dać dupy za grube miliony, niż mieć odrobine honoru i robić najlepiej to co potrafią i po co wychodzą na boisko. Szkoda ...  wyświetl więcej

Tomasz, zaraz zamaże jeśli tak wam to przeszkadza :) I tak tych ludzi nigdy nie spotkacie.

Ale wiesz, chodzi p pewne zasady... Szanujmy prywatność nawet osób potępianych.

Na tym zdjęciu (jeśli nie jest jeszcze poprawione) twarze są tak mało wyraźne że i tak nie rozpozna się danej osoby.

Paweł, no tak. Ale zmieniłem zdjęcia. Na tym pierwszym było wyraźnie widać twarze ludzi. Jednak nie wiem sam czemu, ale nie mogłem wrzucić zamazanego zdjecia, więc dałem nowe.

Żeby zawiązać do tematu to proponuje artykuł http://eiba.pl/27dd

Tu sobie można obejrzeć jak się bawi zwierzyniec http://www.youtube.com/watch?v(...)A8LCeEE

ustawki w lesie? Aż strach na grzyby chodzić! ;-P

A tak na poważnie, niech oni sobie robią co chcą - ale niech na tym nie cierpią ludzie z zewnątrz.

A Artykuł - mocny ;-)

Podpisano - kibic Polskich Siatkarzy ;D

kondradkostka przeczytaj co napisałeś i się nad tym poważnie zastanów...ustawka to rzecz na którą idzie każdy świadomie... jak tego nie rozumiesz to współczuje...

Tylko u Was w Krakowie latacie z nożami w innych miastach jak już się biją to z honorem...
Nożownicy C*** wam w d***

A co do ustawek jestem w 100% za ... zasady ustalane są przed walką... ilość osób, teren i oczywiście bez ''sprzętu''
A walki na stadionach to co innego... tam góre biorą emocje, ludzie w dużej grupie zachowują się zupełnie inaczej niż na co dzień, kto nie był

...  wyświetl więcej

  katc,  12/08/2009

Ludzie od wieków giną za swoje przekonania. A walki kibiców to po prostu trochę bardziej prymitywna i mniej honorowa forma.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska