Login lub e-mail Hasło   

Darmowa Polisa Ubezpieczeniowa - WIARA

Temat tabu dla wielu ludzi ,ale nie dla mnie i myślę też ,że nie dla Was...
Wyświetlenia: 1.000 Zamieszczono 16/07/2009

Witam wsystkich czytających ....

Dziś chciałem poruszyć temat dla wielu ludzi uważany za oczywisty i bezsensowny do poruszania w jakichkolwiek artykuł\ach.

Bóg nas kocha , bóg nas ocali , bóg jest wszędzie i jest wszechmocny!

Coś co jest jest wszędzie ... Mam 16 lat jest to wiek zadawania pytań ,czyli innym słowem buntowiczy w oczach dorosłych.
Chodziłem do kościoła jak się domyślacie bo rodzice mnie zmuszali .... Nawet kilka razy pod rząd udało mi się uważać na mszy i posłuchać potem na następnej i na jeszcze jednej .Zacząłem odkrywać ,że ciągle niewiele się zmienia ,kazania na których można zasnąć , te same modlitwy , których wielu dorosłych umie na pamięć . Kiedy byłem mniejszy kościół to było najgorsza rzecz ,zawsze chciałem iść rano ,aby potem nie tracić czasu.Chciałem się zmienić postanowiłem odkryć jakiś sens w tym co prawie wszyscy robią , czyli chodzeniu do kościoła . Ku mojemu zdziwieniu nadal tego nie rozumiem.Z tego co wiem i mówią na mszach wiara polega na tym aby chodzić do kościoła ,zgłębiać swoją wiare itp itp Prawie wszyscy których znam ( niekoniecznie w moim wieku) chodzą do kościoła bo się boją ... O to w tym chodzi? Czego? To proste śmierci .Ludzie nie chcą wiedzieć ,że umierają jak każde inne stworzenie ... Mrówka ,którą deptamy na chodziku , pająka , który chodzi nam po ścianie itp umrzemy . Chcieliśmy sobie zrobić zabezpieczenie przed śmiercią ,aby nie bać się . Wiara to prawo , który każdy chrześcijanim musi przestrzegać bo jeżeli tego nie to ma grzech analogicznie potem musi iść do spowiedzi w której ksiądz na każdej mszy na dziesiątki osób i mało obchodzi go czy ich wyspowiada , jak każdemu człowiekowi chodzi o to ,żeby mógł wcześniej skończyć nawet nieźle płatną robote.Zastanawiam się nad sensem całego świata który opiera się na wierzeniu w boga.Niewiem jak Bóg który może wszystko ma się do tego ,że codziennie setki młodych wierzących chrześcijaninów umiera np potrąconym przez samochód , zabitym w wybuchu w jakimś zamachu...Uświadomiłem sobie ,że tak naprawę władzę nad tym światem sprawuje człowiek. Miał ktoś z Was takie odczucie?Podsumowywując wiara to najlepsze ubezpieczenie dzięki niej nie boimy się czegoś czegoś co kończy nasze życie.Bardzo to wszystko zagmatwane i nie umiem odnaleść się w tym świecie choć nie jestem na 100% pewnien czy nie przyjdzie kiedyś dzień , w tórym zacznę chodzić do kościoła i bać się tak jak setki tysięci , milionów ludzi przedczymś co zbliża się niezależnie od naszej woli i słowami słynnego proroka Nie znamy dnia ani godziny... zakończe ten artykuł i proszę Was o wypowiadanie się na ten temat ,bo najbardziej interesują mnie wasze wypowiedzi ..

Podobne artykuły


113
komentarze: 102 | wyświetlenia: 21452
113
komentarze: 226 | wyświetlenia: 35387
104
komentarze: 232 | wyświetlenia: 49252
72
komentarze: 75 | wyświetlenia: 27305
56
komentarze: 83 | wyświetlenia: 11482
52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 16827
45
komentarze: 11 | wyświetlenia: 17592
21
komentarze: 30 | wyświetlenia: 7336
39
komentarze: 19 | wyświetlenia: 6999
41
komentarze: 32 | wyświetlenia: 7183
33
komentarze: 83 | wyświetlenia: 2848
32
komentarze: 24 | wyświetlenia: 7248
30
komentarze: 54 | wyświetlenia: 5667
29
komentarze: 37 | wyświetlenia: 4219
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Menoff,  16/07/2009

Tak, na tym wlaściwie polega wiara. Polisa ubezpieczeniowa na życie po śmierci w które niewierze.
Po prostu strach nami kieruje, a nie wiara.

  xadi,  17/07/2009

Każdy umrze, ja nie wiem czego tutaj się bać. Trzeba przyznać, że religia to doskonałe narzędzie budzące lęk m.in przed śmiercią (wbrew pozorom). Ludzie (oczywiście nie wszyscy) bojąc się zgrzeszyć przestają działać i cieszyć się życiem, albo skupiają się na takim kombinowaniu, żeby trafić do nieba (też nie wszyscy, niektórzy podobno robią coś z miłości do boga). Warto przy okazji zauważyć, że chr ...  wyświetl więcej

Tragiczna forma, nie każdy lubi czytać zapis "ciągu świadomości".

"...młodych wierzących chrześcijaninów..." IMO powinno być CHRZEŚCIJAN.

Tekst ogólnie słabiutki,bardzo chaotycznie napisany, nadaje się jako wpis na bloga, nic ponadto.

Paaanie Piotrze , widzę bardzo negatywna wypowiedź , błędy się zdażają każdemu ,ale jeśli chce się Pan skupiać na błędach a nie nad sensem tekstu ,który nie jest może napisany w niezbyt wykwintny sposób przekazuje prostą sytuację która ma być komentowana .Pan bardziej zajął się formą a nie sensem ale krytyka przyjmuje równie dobrze jak pochwały więc jeśli Pan tak odczuwa to jest Pana sprawa... Mów ...  wyświetl więcej

Problem w tym że forma jest równie istotna jak treść. Przykładowo wolę zjeść ciepły posiłek z czystego talerza zamiast zlizać organiczną papkę z brudnej podłogi, zakładając oczywiście iż pozostałe właściwości obydwu posiłków są takie same.
Dziękowanie za publiczne wyrażenie własnej opinii wydaje mi się czymś ... niewłaściwym. Tym niemniej - proszę bardzo, polecam się na przyszłość. Kliknięc ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska