Login lub e-mail Hasło   

Przepis na sukces zawodowy

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.poznajsiebie.pl.tl
"Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz." - Thomas Edison
Wyświetlenia: 6.323 Zamieszczono 18/07/2009

Każdy z nas marzy o sukcesie. Każdy lub większość z nas dąży, przynajmniej podświadomie, do sukcesu i to w rożnych dziedzinach życia. W dzisiejszych czasach bez jakichkolwiek sukcesów jesteśmy skazani na niepowodzenia, życie spycha nas na drugi tor. Droga do sukcesu jest drogą ciągłej walki z własnymi uprzedzeniami i słabościami, drogą pełną wyrzeczeń i zmagań. Aby odnieść rzeczywisty sukces, istotne jest, jak dobrze radzimy sobie ze światem naszych emocji i myśli, a nie ze światem zewnętrznym. Kluczem do sukcesu jest kontrolowania samego siebie, swoich emocji i myśli. Konieczna jest samodyscyplina, aby wykształcić i utrzymać w sobie pozytywną postawę umysłową oraz zmierzać w kierunku obranego celu. Należy podejmować decyzję w oparciu o rozsądek, a nie tylko emocje. A ewentualną porażkę traktować jako szansę do modyfikacji planu i zmian. Ważne jest by wyciągać korzyści z porażki, zmienić swoje postępowanie, zmodyfikować działania by osiągnąć o wiele większy sukces.

         Filozof Napoleon Hill podjął się wyzwania przebadania różnych ścieżek osiągania sukcesu i sformułował 8 podstawowych ścieżek osiągania sukcesu. Trzeba tylko:

1. mieć cel
2. być atrakcyjnym
3. wierzyć w sukces
4. robić więcej niż pozostali
5. myśleć pozytywnie
6. kontrolować siebie
7. uczyć się na porażkach
8. tworzyć dobre nawyki.

         Sekretem nie jest zatem wiedza na ich temat, lecz umiejętność przełożenia tej wiedzy teoretycznej na praktykę. Sukcesu nie osiąga się bowiem poprzez czytanie, lecz działaniem w świecie rzeczywistym.


         Kolejnym krokiem do osiągnięcia sukcesu zawodowego jest stworzenie swojego oryginalnego planu sukcesu, czyli opisanie tego co zamierzamy zrobić, w jaki sposób i przy użyciu jakich środków.

Plan naszego sukcesu powinien zawierać:
Pomysł czyli przedstawienie tego co zamierzamy zrobić. To nasza pierwsza szansa aby zbudować fundamenty, na których oprzemy szczegółową prezentację naszego sukcesu zawodowego.

Rynek pracy, czyli dokładne opisanie otoczenia, w którym zamierzamy działać. Poznanie naszych predyspozycji zawodowych, środowiska pracy i dróg awansu zawodowego.

Strategia działania, czyli wiedza o tym dokąd zmierzasz.
- Jeżeli sami nie mamy pojęcia o tym dokąd zmierzamy, nie liczmy na to, że inni podążą za nami dlatego musimy jasno i klarownie określić strategie działania.

Harmonogram, czyli co i kiedy zamierzasz zrealizować.
- Opisz terminy najważniejszych przedsięwzięć i staraj się ich przestrzegać.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 387
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1058
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1542
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 588
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2264
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 956
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141687
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239168
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110629
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122078
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska