Login lub e-mail Hasło   

Nastała moda na bukiety z ubranek

Na świecie zapanowała moda na bukiety z ubranek, tzw. baby clothing bouquets.
Wyświetlenia: 2.502 Zamieszczono 26/07/2009

Jednym z najbardziej ekscytujących momentów w życiu kobiety są narodziny dziecka. Zanim ta chwila nastąpi,  poprzedzona zostaje miesiącami oczekiwań i  przygotowań.  Szczególnie dla nowej mamy  błogosławiony stan jest wyjątkowym czasem.  To na niej skupia się uwaga najbliższych, którzy starają się wspierać ją, dbając o jej potrzeby i rozpieszczając ją.

Bukiet z ubranek

W chwili rozwiązania jednak, cała uwaga przenosi się na narodzone dziecko. Teraz to ono znajduje się w centrum zainteresowania.
A przecież to właśnie mamie należą się największe podziękowania, ponieważ to ona dokonała niezwykłego osiągnięcia – przez dziewięć miesięcy nosiła pod sercem nowe Życie, by następnie w bólu wydać je na świat.  Jest to jeden z wielu powodów, dla których przyszłe mamy zasługują na niebanalny prezent, który wynagrodzi im trudy macierzyństwa.

Na świecie zapanowała moda na bukiety z ubranek, tzw. baby clothing bouquets. Obdarowywane są nimi młode mamy zarówno przed porodem na imprezach typu baby shower, jak i po rozwiązaniu. Dodatkową okazją są chrzciny dziecka.

Bukiety te w wyglądzie przypominają wiązanki żywych kwiatów, tyle tylko, że ich miejsce zajęły niemowlęce ubranka  zwinięte w formie różyczek.

Pomysł najprawdopodobniej narodził się w Wielkiej Brytanii lub Australii mniej więcej połowę wieku temu. Teraz podbija Stany Zjednoczone, gdzie  Jeszcze kilka lat temu kobiety komponowały z niemowlęcych skarpetek małe bukieciki, które  przypinały do ubrania w trakcie ‘prysznicowych’ imprez dla dziecka. W ostatnim czasie bukieciki rozrosły się do wiązanek niewyobrażalnych wręcz rozmiarów.

Tradycyjnie świeżo upieczona mama dostaje od najbliższych bukiet świeżych kwiatów. Piękne w formie, są wyrazem ciepłych uczuć w stosunku do ich odbiorcy.  Bądźmy jednak szczere, pożytku większego z nich nie ma. Po kilku dniach trzeba je wyrzucić. Ponadto niektóre z nas są na nie uczuleni.

Idealnym rozwiązaniem są bukiety z ubranek, które łączą w sobie z jednej strony to, co nas kobiety urzeka w kwiatach, a z drugiej strony użyteczność czyli komplet ubranek dla niemowlaka.

Bukiety różnią się rozmiarem, który uzależniony jest od zawartości wyprawki. Standardowy komplecik składa się z czapeczki, rękawiczek - niedrapek, pary skarpetek i body po półśpiochy, kaftanik i smoczek. Całość dopełniają sztuczne liście i kwiaty, które nadają bukietowi realistyczny wygląd. Dużą rolę gra także kolorystyka: tradycyjne bukiety występują w trzech kolorach – różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca, i żółty w przypadku, gdy płeć dziecka jest nieznana. 

Kinga Bobowska - http://www.BukietDlaBobasa.pl

Podobne artykuły


72
komentarze: 108 | wyświetlenia: 15373
87
komentarze: 68 | wyświetlenia: 45444
56
komentarze: 41 | wyświetlenia: 23972
40
komentarze: 12 | wyświetlenia: 58903
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5825
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 365638
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 9871
31
komentarze: 47 | wyświetlenia: 8745
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 11009
27
komentarze: 19 | wyświetlenia: 3037
28
komentarze: 6 | wyświetlenia: 29907
27
komentarze: 92 | wyświetlenia: 10340
26
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5312
26
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2894
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska