Login lub e-mail Hasło   

Kwiaty - ozdoba domu

Dom ozdobiony kwiatami zyskuje wyjątkowy klimat, staje się przytulny, ciepły i pełen życia. I choć w każdym mieszkaniu możemy hodować kwiaty, ich dobór zależy od wielu czynników.
Wyświetlenia: 9.472 Zamieszczono 06/08/2009

Czego potrzebują kwiaty

Planując zakup kwiatów do domu trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę oświetlenie pomieszczeń; wielkość okien i pory największego nasłonecznienia.

Okno wychodzące na południe stwarza duże możliwości stworzenia kwiatowej aranżacji. Ważny jest jednak staranny dobór odpowiednich roślin; nie wszystkie tolerują bezpośrednie, silne nasłonecznienie. Na parapecie okna wychodzącego na południe lub południowy wschód można ustawić kaktusy i sukulenty. Często uznawane są za mało atrakcyjne rośliny, jednak można z nich stworzyć atrakcyjną kompozycję; wiele z nich, przy odpowiedniej pielęgnacji, pokrywa się kwiatami. Nasłonecznione pomieszczenie to wymarzone miejsce do uprawy roślin kwitnących. Doskonale będzie się tam czuła celosia i passiflora; również bananowiec i wilczomlecz potrzebują dużo światła. Jednak nawet te kwiaty mogą potrzebować ochrony w szczególnie upalne, letnie dni.

Okno wychodzące na wschód lub zachód stwarza doskonałe warunki do hodowli fikusa, kordyliny i strzałkowa. Pokój, który oświetlany jest popołudniowym słońcem to idealne miejsce dla hoi i pasiatki.

Pokoje zaciemnione, o oknach wychodzących na północ uchodzą za wyjątkowo niesprzyjające roślinom. Niesłusznie! To prawda, że w takich warunkach źle czują się kwitnące kolorowo kwiaty. Jednak to doskonałe miejsce na zaaranżowanie kompozycji z roślin zielonych. Różna faktura, wielkość i odcień liści pozwolą na stworzenie ciekawej dekoracji. Okno wychodzące na północ stwarza doskonałe warunki do hodowli paproci, które mogą stać się podstawą naszej kompozycji. Dobrze też będą się tu prezentowały gardenia, bluszcz czy papryka roczna. Do ożywienia zielonego parapetu posłużyć może cyklamen, który wyjątkowo źle znosi silne i bezpośrednie nasłonecznienie. Jest też dobrym rozwiązaniem, gdy dysponujemy małym oknem i wąskim parapetem. Chcąc ozdobić niewielkie okno można też sięgnąć po bluszcz, fitonie czy figowiec pnący. Duże okno pozwala na większy wybór kwiatów; mogą się na nim pojawiać takie kwiaty jak skrętnik, pantofelnik, soleirolia czy adiantum. Dodatkowo okno można ozdobić roślinami wiszącymi, np. paprociami. Ciemne pomieszczenie zyska przytulny wygląd jeśli nie ograniczymy się do ozdabiania roślinami parapetu okiennego. Korzystnie będzie prezentowała się dracena, juka czy figowce.

Przy wyborze roślin pokojowych ważna jest także przestrzeń, jaką dysponujemy. Każdy kwiat potrzebuje miejsca; potrącany i ściśnięty nie będzie się dobrze rozwijał. Dlatego też wąski parapet nie jest odpowiednim miejscem dla dużych, rozłożystych roślin. Zły wpływ na rozwój rośliny może też mieć częste dotykanie jej firanką lub zasłonką.

 

Tekst może być przedrukowywany jedynie w niezmienionej postaci, pod warunkiem umieszczenia adnotacji z aktywnym linkiem: Tekst przygotowany przez firmę Poczta Kwiatowa www.PocztaKwiatowa.pl

Podobne artykuły


15
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1507
28
komentarze: 18 | wyświetlenia: 7122
16
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1493
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 11088
30
komentarze: 13 | wyświetlenia: 16401
28
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3709
26
komentarze: 3 | wyświetlenia: 17928
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1873
23
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1570
22
komentarze: 5 | wyświetlenia: 51770
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2526
11
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1309
6
komentarze: 65 | wyświetlenia: 154
4
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1100
 
Autor
ArtykułSuper artykuł, warto zastanowić się też nad bukietami kwiatowymi z dostawą do domu, wiem że takie oferują na https://www.kwiaty-prezenty.pl(...)kiety/4

  dzialka  (www),  21/04/2018

Ciekawy artykuł, może pomóc przy wyborze kwiatów do mieszkania.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska