Login lub e-mail Hasło   

Polska czy Europa, kto kogo wyrolował?

Nasze, czy nie nasze, życie? Co wie młodzież o najnowszej historii? Czego możemy nauczyć nasze dzieci, skoro nie potrafimy rozliczyć - Jaruzelskiego, Balcerowicza czy Rydzyka?
Wyświetlenia: 1.459 Zamieszczono 24/08/2009

Biologia molekularna, genetyka, klonowanie, komputeryzacja. Oto dziedziny, o których 30 lat wstecz prawie nikt nie słyszał. Dziś rośnie nam pokolenie, które nie wie jak wygląda życie bez komputera, ale wie co to żywność modyfikowana genetycznie. Wśród takich młodych nowych pokoleń chcą znależć się ludzie w wieku przedemerytalnym. W jaki sposób stwierdzić w jakim wieku dziś są ludzie pokrzywdzeni przez los? W jakim wieku są ludzie, którzy nie zdąrzyli się przygotować do "nowego świata"?

Moim zdaniem najlepiej pokaże to "Nasza Klasa" Każdy z nas może sam osobiście sprawdzić w jakim wieku są ludzie dyskryminowani. Wiem, oczywiście,  powiecie mi teraz, iż nieobecność na tym portalu o niczym nie świadczy, ja jednak sądzę, że gdyby każdy miał dostęp do internetu i gdyby wiedział  czym to się je, to na pewno bardzo wielu, zaryzykowałbym nawet, że ok. 80 - 90%  ludzi w każdym wieku chciałoby pogadać z ludżmi, z którymi chodzili   osiem lat do podstawowki,pięć lat do liceum  

Wszedłem na portal Nasza klasa i sprawdziłem jak w szkołach podstawowych wygląda uczestnictwo w tym portalu. Roczniki najmłodsze są obecne prawie w 90%. Osoby, które ukończyły podstawówkę do roku 2000 są obecne już tylko w 40% natomiast klasy, ktorych absolwenci maja dziś lat 50? Czyli osoby, które ukończyły szkołę w latach 70.? Są obecne może 5%, a większości klas nawet nie założono. O starszych wcale nie można nic powiedzieć, bo po prostu są nieobecni. Co z tego wynika? Ano właśnie to, o czym chcę tu dzisiaj opowiedzieć. Ludzie w wieku 50, 60 i więcej lat nie dowiedzą się nigdy co stracili. Są oczywiście wyjątki. Jeden właśnie został Szefem Unii Europejskiej, inny jest premierem, trzeci prezydentem.

Dziesiątki ludzi tego pokolenia udają, że służą dziś narodowi w ławach poselskich i senatorskich, ale jakie to ma znaczenie dla tego pokolenia?

Wiem, o portalu "Nasza Klasa" krążą ostatnio legendy, że niby prowadzi do rozpadu małżeństw, bo ludzie zakochują się na nowo w swoich dawnych młodzieńczych miłościach. Dla mnie oczywiście ten zarzut to idiotyzm do kwadratu wymyślony jak zwykle przez kościół, który walczy z Owsiakiem, bo ten zabiera mu ludzi z kościoła, oraz pieniądze, które powinny zasilać kasę dostojników kościelnych takich jak wciąż nienasycony i zachłanny Rydzyk. Walczy z "Naszą klasą" tak jakby przed założeniem portalu nie było rozwodów. Walczy z internetem, bo ten zbyt ostro wnika w rodzinę i pokazuje prawdę o biskupach, którzy nie będą się lustrować, czy o Radiu "M", które zamiast łączyć katolików rozbija ich i oddala od kościoła powszechnego.

Dlaczego uważam to pokolenie za pokrzywdzone? Dlatego, że:

- gen. Jaruzelski  samozwańczy zdrajca narodu wprowadził stan wojenny upokarzając cały naród, karząc nam walczyć ze sobą, stawiając naprzeciw barykady ojcow i synów, matki i córki, wmawiając nam, że Ci drudzy są naszymi wrogami i trzeba ich zniszczyć, wręcz zabić. Co najdziwniejsze, to, że do dziś komunistyczni sędziowie nie potrafią ukarać tych, ktorzy na karę zasługują.

- profesor Balcerowicz , który profesorem nie jest,  trudno mi zrozumieć, za co  tego następnego zdrajcę Polaków tak ceni następne pokolenie. Człowiek, który wprowadził do Polski zachodni system finansowy, do którego Polacy wcale nie byli przygotowani. Następne pokolenie nie rozumiejąc zdrady wychwala go w niebogłosy, dlaczego? Bo nikt nie mówi młodzieży ilu ludzi do dziś spłaca zmianę zasad wprowadzoną przez tego pseudo bohatera narodu. Nikt nie zajmuje się policzeniem ile to ludzi odebrało sobie życie, bo stwierdziło, że nie uniesie na swoich barkach naprawiania Polskiej hipper inflacji wcale przez nich nie zawinionej. Ci którzy doprowadzili do tego stanu zarabiali i zarabiają do dziś dziesiątki i setki tysięcy złotych miesięcznie i jest im na rękę milczenie nas biedaków, którzy płacimy za "ich" błędy.     

- Prezydent  Kaczyński ma zamiar podpisać  "coś" czego nie przyjęli w referendum Irlanczycy. Irlandia to jedyny myślący naród, który nie dał sobą pomiatać i sam zdecydował, że nie przyjmie "Traktatu Lizbońskiego", który tak naprawdę nie służy interesom Irlandii czy Polski tzw. średnich i małych Państw Członków Unii. Nie przyjmie czegoś co nie służy ich interesom. Co stwierdziły władze Unii Europejskiej? Referendum należy powtórzyć, bo wynik nie odpowiada interesom Unii. A przecież przed referendum w Irlandii mówiono wszem i wobec, że "Traktat" traci swą moc w dniu gdy nie zostanie ratyfikowany przez wszystkie państwa Unii. Skoro więc Irlandia odrzuciła traktat to dlaczego zmienia się zasady? Dlaczego robi się idiotów z wszystkich mieszkańców Europy?

- wprowadzając Polskę do Uni Europejskiej  nie wyrównano zarobków wszystkich członków Unii, ale za to wyrównano ceny paliwa, prądu, żywności co spowodowało, że pracowaliśmy dwa, a nawet trzy razy więcej na to, aby żyć, a co tu mówić o odłożeniu na wypoczynek. Jak wyglądają dopłaty do rolnictwa? Ile dostają rolnicy tzw. starej Unii, a ile  Unia wypłaca rolnikom tzw. Europy drugiej kategorii. Polacy jak można było dać się tak upodlić? Czy my jesteśmy od macochy? Dlaczego Rząd Polski i Prezydent nie mówią prawdy Polakom, dlaczego wciska się nam "kit"? Tak moi drodzy, myślę, że postąpiono z mieszkańcami Europy wschodniej bardzo niesprawiedliwie. To była, a właściwie nadal jest tak wielka dyskryminacja Polaków i innych mieszkańców tzw. Europy drugiej kategorii, czyli Europy wschodniej jakiej chyba jeszcze nigdy świat nie widział.

Oczywiście nikt nigdy nie zwrócił uwagi na to małe przeoczenie, kto rozpętał II Wojnę światową, kto ją wygrał jednocześnie przegrywając, ale, cóż dziś ma robić człowiek w wieku 50 czy 60 lat, że o starszych nie wspomnę? Jaką alternatywę pozostawiono tym ludziom? Czy alternatywą dla nich jest człowiek z koloradką, który śmie nazywać siebie "ojcem "?Obawiam się, że i "on" i Ci, którzy dziś milczą, a milczeniem "go " popierają za parę  lat... sami zobaczą co uczynili...

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1678
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 967
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1242
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 898
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 824
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 494
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 624
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1093
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 788
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1032
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 915
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1158
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 534
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 753
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Odnośnie gen. Jaruzelskiego. Kiedy mieszkałem jeszcze w Nysie, woj. opolskie, a mój tata pracował w Straży Granicznej na przejściu w Głuchołazach widział pod naszą granicą wojska Czechosłowackie. Wiele razy wspominał to wydarzenie. Stali i czekali na rozkaz wkroczenia do Polski. W świetle tego nie nazwę NIGDY gen. Wojciecha Jaruzelskiego zdrajcą.

a niby co ma Czechosłowackie wojsko do zdrady Jaruzelskiego? Kto ogłosił stan wojenny WRON na czele z Jaruzelskim, co to był stan wojenny? To ogłupienie jednej części społeczeństwa, wypranie mózgów moim rowieśnikom i wbicie im do głów że ich bracia z "Solidarności " są wrogami Narodu. Moi kumple z ulicy byli wtedy w wojsku,opowiadali, co im wtedy opowiadano o " Solidarności" że trzeba ich zniszczy ...  wyświetl więcej

A niby to, że gdyby nie wprowadzenie stanu to Czechosłowacy weszliby do Polski jak Polacy do Czechosłowacji w 1968r. Pamięta Pan?

  tadeusz,  25/08/2009

Smutna prawda,przypomina mi się scena z filmu katyń,nauczyciel do dyrektorki szkoły:"co mu powiem jak kiedyś Polska będzie wolna?"Dyrektorka"nigdy nie będzie".Dopóki zdrajcy pokroju balcerowicza będą decydować o polskiej przyszłości bezkarnie,nic się nie zmieni a będzie jeszcze gorzej

"Czy alternatywą dla nich jest człowiek z koloratką, który śmie nazywać siebie "ojcem "? "
Skoro Rydzyk jest duchownym katolickim, czyli podobno chrześcijańskim (?), to pozwolę sobie przypomnieć wypowiedź Jezusa zapisaną w Ewangelii Mateusza:
Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie. (Mat. 23:9)

" gen. Jaruzelski samozwańczy zdrajca narodu", mam rozumieć że sam okrzyknął się zdrajcą?

teraz zauważyłem,że odrzuciłeś mój artykuł, bo.... znaczy, że może jakąś nieprawdę napisałem ? Widzisz dla mnie jesteś pewnie milicjantem, albo ZOMO - wcem. Wiem jesteście dumni z tego co robiliście, bo przecież wykonywaliście rozkaz. palanty.

Nie rób z siebie gorszego durnia niż jesteś w rzeczywistości. Za młody jestem na (byłego) milicjanta. zomowca czy TW. Nie trać czasu na fora dyskusyjne, marsz przed ołtarzyk bić pokłony portretowi Dmowskiego i jemu podobnym.

tak właśnie zrobił, sam okrzyknął się zdrajcą, ogłaszając stan wojenny, nie mogę tylko pojąć dlaczego niby to polscy sędziowie nie potrafią go osądzić. Widać jeszcze nie czas, widać sędziowie w Polsce to nie Polacy tylko ludzie tego zdrajcy Jaruzelskiego. Pamiętam trzydzieści lat temu byłem na kursie Komendantów Hufców ZHP, tam zadałem pytanie profesorowi historii - jak to było z Katyniem? Nic mi ...  wyświetl więcej

Nie podniecaj się tak, nie jesteś na wiecu. Nie rozumiem osobników takich jak ty, ludzi którym wydaje się że zabicie/osądzenie jednego czy kilku staruszków cokolwiek zmieni. Czy tym wymarzonym przez ciebie wyrokiem skazującym gen. Jaruzelskiego, czy kogokolwiek innego, nakarmisz choć jedno głodne dziecko? Żal mi was, ofiary własnej pamięci, żyjące w czasach które dla wszystkich poza wami dawno już minęły.

  marian R,  01/09/2009

Wow, kapitalnie to ująłeś. Nareszcie zdałem sobie sprawę, że hasło " emeryci i renciści, popierajcie państwo czynem - umierajcie przed terminem" dotyczy już niestety i mój rocznik. masz rację - wymarzony dla mnie wyrok skazujący. Przecież temu człowiekowi pewnie już wszystko jedno gdzie spędzi resztę swojego życia. Ja jednak podniecam się jakby uznanie go winnym zbrodni na Narodzie miało kogoś nak ...  wyświetl więcej

Mnóstwo "lania wody" a zero konkretów, to najkrótsze podsumowanie twojej wypowiedzi. Zadałem pytanie, (co w twojej opinii zmieni osądzenie gen. Jaruzelskiego i innych?) a zamiast odpowiedzi otrzymałem słowotok o nijakim sensie a sporej objętości. Gorąco polecam, DUŻO ćwiczeń w jasnym i zrozumiałym formułowaniu myśli, obecnie brzmi to niczym pokrzykiwania furiata. Wypowiedzi w takiej formie nikt, p ...  wyświetl więcej

Jesteś za młody i dokładnie nie znasz tamtych czasów !
Możesz jedynie budować V RP, jeśli nie brykniesz za granicę !

@krzycholus

Co ma moje "nierozumienie tamtych czasów" do tego co napisałem powyżej?

Aby móc budować V RP trzeba by najpierw zafundować sobie IV RP, a nic takiego jak na razie nie istniało, poza majaczeniami kilku marginesowych polityków i okładkami brukowców.

Zadałem pytanie, (co w twojej opinii zmieni osądzenie gen. Jaruzelskiego i innych?)
a ja Ci odpowiedziałem, że nie osądzenie tego i jemu podobnych zdrajców narodu doprowadzi do tego,że następni , im podobni będą pewni, że i ich nic złego nie spotka w momencie gdy sami wpadną na podobny pomysł- zniewolenia narodu. Postawienie po dwu stronach barykady członków jednej Polski, jednego miasta cz ...  wyświetl więcej

Rozumowanie proste, by nie powiedzieć prymitywne. Wg. tego co z takim zapałem głosisz, obcięcie dłoni pierwszemu złodziejowi powinno spowodować że wszyscy przestali kraść, a powieszenie pierwszego mordercy zaowocować powinno ustaniem morderstw. Szkoda tylko że nic takiego jak dotąd nie zaobserwowano. Tak więc nadal nie przekonałeś mnie, i jak uważam nikogo innego również, że za twoimi postulatami ...  wyświetl więcej

tak, oczywiście masz rację, Jesteś Wielki

Ma rację. Stan wojenny, to było jedyne rozwiązanie, aby nie wylądować na szubienicy albo być rozstrzelanym !
To Jaruzelski zabrał mojemu pokoleniu 10 lat wolności, ratując siebie i swoją ekipę klakierów przed szubienicą !
On zresztą dzisiaj wraz z huntą swoich generałów zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Popatrzcie na ich emerytury !
Oczywiście generalskie !

A jednym z jego klakierów był nie kto inny, tylko:
Aleksander Kwaśniewski - prezydent II RP
No i co nie widzicie wzajemnych powiązań ?
Dziś jest rocznica rozpętania II Wojny Światowej
Piłsudski wróć. On zrobiłby z nimi porządek !

Nie możesz więc pamiętać dziesięciu lat rządzenia hunty wojskowej ! Bo skąd ?
Przez X lat każdym zakładem w Polsce rządził oficer
X lat budowali pomyślność Polski
I co wybudowali ?

OK, tyle że to co piszesz nijak ma się do tego o co ja pytam.
Załóżmy że ty i tobie podobni stawiacie wszystkich winnych oraz "winnych" pod ścianą, BAM, BAM, rachunek za kule wysyłacie rodzinom.
I CO DALEJ? Uważasz że zaraz po egzekucji nastanie raj na Ziemi?

Nie. Ja tylko pisze o tym, że hunta wojskowa mojemu pokoleniu zabrała 10 lat życiorysu.
I, że 10 lat, poszło na marne. Dlaczego w Polsce o tych straconych latach nikt nie mówi ?
Ponieważ hunty wojskowej nie można dalej ruszyć ? Wprawdzie to historia, ale oni odpowiadają za 10 lat nieudacznictwa w Polsce. Więc te 10 lat bałaganu i stagnacji odbija się po dziś dzień na najmłodszym pokoleniu Polaków, którzy nie wiedzą kompletnie, że takie czasy istniały.

OK. Tylko że to twoje 10 zmarnowanych lat, nie moje. I nie chciałbym tracić kilku następnych w imię twojej zemsty, która szczerze mówiąc jest mi głęboko obojętna. Uważasz że lepiej tracić czas na lanie łez po straconych latach zamiast sensownie spożytkować te lata które ci jeszcze zostały? W dalszym ciągu widzę bardzo niewielkie korzyści z ewentualnego wyłania tych starych ludzi pod ścianę czy do więzienia.
Notabene ta "dyskusja" nijak ma się do tematu artykułu, zauważyłeś może? :)

darkwater ( piotr grunt ) (www), - ok,zbrodniarzy wojennych nie ma co karać bo i tak nikomu życia się nie przywróci,morderców też nie,jeśli oczywiście nie zabili nikogo z moich najbliższych,ubeków za zbrodnie na narodzie też nie bo to było dawno,rozdrapywanie ran nie nakarmi ani jednego głodnego dziecka.Płacenie komuś sporą kasę za to że kiedyś się znęcał nad swoimi rodakami,jest jak najbardziej w ...  wyświetl więcej

@tadeusz
Piszesz od rzeczy. Jaką przestrogą dla innych jest ukaranie kogoś po x latach, kiedy ów ktoś tak czy inaczej stoi już nad grobem? Jak dla mnie jest to już tylko i wyłącznie zemsta, co więcej zemsta czysto symboliczna, bez żadnego praktycznego znaczenia. Co do tak często podnoszonego tematu "kasy", uważasz że za jedną emeryturę, choćby i generalską, nakarmisz wszystkich głodnych w k ...  wyświetl więcej

  tadeusz,  01/09/2009

Ja piszę od rzeczy?Nic takiego nie zauważyłem.Czyzby prawda zakłuła koło serduszka?

Jaka prawda? Wyrzuciłeś z siebie, gardząc interpunkcją, parę swoich poglądów i kompleksów. Jeśli to coś nazywasz prawdą to żal mi ciebie, musisz mieć bardzo smutne i szare życie.
A dlaczego imo piszesz od rzeczy wyjaśniłem powyżej, czytaj ze zrozumieniem.

Ale do końca, to tak nie jest, że jest Ci to obojętne ! Tylko , że przez te 10 straconych lat w stosunku do europejskich krajów jesteśmy na szarym końcu ! Dyskusja jest na temat , ponieważ w temacie jest wyraźnie napisane: generał Jaruzelski samozwańczy zdrajca narodu
Więc, jak nie na temat : dorzucić również trzeba jego klakierów

@krzycholus

Temat, drogi kolego, to jest to coś na górze, pisane dużą czcionką. Brzmi on "Polska czy Europa, kto kogo wyrolował?"
Co do straconych lat. Skoro jesteśmy (twoim zdaniem) na szarym końcu, to czy nie rozsądniej będzie zapier..., aby dogonić czołówkę, zamiast tracić czas na jałowe debaty o przeszłości?

Znamienne dla ludzi twojego pokroju jest to że na takich listac

...  wyświetl więcej

  marian R,  03/09/2009

Balcerowicz i jego rzekome winy ? powiadasz? A nie ma Gierka? Widzisz znałem osobiście jednego człowieka ktory się powiesił bo stwierdził, że został oszukany. Ja również zostałem nabity w butelkę, z 36 milionów , które pożyczyłem z banku na dwa lata oddałem ponad 200 milionów w ponad dziesięć lat, ale żyję. Żyję po to by powiedzieć m.innymi Tobie , że wielu ludzi odebrało sobie życie dlatego, że t ...  wyświetl więcej

Zrzucasz winę na wszystkich oprócz własnej osoby. Czy to wina moja, czy Balcerowicza że zainwestowałeś w mało perspektywiczną branżę? Oczekujesz państwowych gwarancji dla prywatnych inwestycji?
Lepper pomógł ci umorzyć część odsetek - HURRA. Tylko czy zastanowiłeś się k....a z czyich pieniędzy zostało wyrównane to co tobie umorzono? Jeśli nie to ci podpowiem - min. z moich.
Co do Gie ...  wyświetl więcej

  tadeusz,  03/09/2009

@marian R - współczuje Ci,straciłeś najlepsze lata.Masz wielki szacuneczek u mnie.Nawet nie chcę myśleć ile nerwów Cie to kosztowało.Też pamietam dokładnie te czasy,mojego przyjaciela doprowadziły do bankructwa,też trochę przeszedłem ale chyba nawet ani połowy z tego coTY.I nie przejmuj się kolegą darkwater ( piotr grunt ) - młody jest,goraca krew :-)

  tadeusz,  03/09/2009

@ darkwater ( piotr grunt - może powiesz w jaka branżę należało zainwestować żeby spłacać 90% od kredytu,przykładowo wziąłeś 1mld za rok masz oddać dwa.Co byś zaproponował?

@tadeusz
To jest zmartwienie inwestującego - mnie to wisi i powiewa. A kredyt imo bierze się dopiero wówczas kiedy masz już gotowy biznesplan. Ty jak widzę jesteś zwolennikiem dewizy "jak dają to wezmę, o spłatę pomartwię się potem". Cóż, twój wybór, jak dla mnie jednak beznadziejnie nieperspektywiczny.

  tadeusz,  04/09/2009

@ darkwater ( piotr grunt ) - to żle widzisz bo nie jestem zwolennikiem takiej dewizy,kredyt brałem raz w życiu i spłaciłem w terminie co do grosza.Swoją drogą przyznasz że nie było jakiejś rozsądnej branży na kredyt przy Balcerowiczu?.A i pudło znowu, co Ci po biznesplanie zakładajacym 21procent od kredytu skoro z 21 robi się 90% w bardzo krótkim czasie.Chyba żebyś robił biznesplan u dobrej wróżk ...  wyświetl więcej

Biznesplan który takich rzeczy nie uwzględnia, choćby na marginesie, jest zwyczajnie do dupy. Ja zawsze mam "plan awaryjny", a goście podchodzący do wszystkiego bezkrytycznie i z hurraoptymizmem zwyczajnie mnie drażnią.

Widać , nigdy nie brałeś kredytu. Może dziś jest inaczej,ale wtedy w moich czasach żeby go dostać trzeba było mieć dobry biznes plan i taki właśnie miałem. Powiem więcej - byłem pewien, że go spłacę , miałem wielkie plany związane z gospodarstwem rolnym żony. Niestety Balcerowiczowi nie dałem rady. A żeby było śmieszniej ja zbankrutowałem a ten debil do dziś zarabia w miesiąc tyle ile ja w rok. Cz ...  wyświetl więcej

Jak wynika z twoich wypowiedzi biznesplan był do d...y, a tobie tylko WYDAWAŁ SIĘ dobry. Jakość ocenia się po rezultatach a nie dobrych chęciach i optymistycznych założeniach.

Artykuł odrzuciłem aby zmniejszyć szansę pojawienia się tego gniota na stronie głównej.

Co do twojego cytatu mojej wypowiedzi, to widzę że masz prawdziwy problem ze zrozumieniem czytanego tekstu. Czy ja gdzie

...  wyświetl więcej

A do klakierów dorzucić trzeba wszystkich jego generałów i współpracowników, a takim był między innymi:
Aleksander Kwaśniewski

do klakierów należy dodać generałów? Zapewne, bo to oni wypełniali rozkazy szaleńca Jaruzelskiego. Czy należy również mieszać w to Kwaśniewskiego? Nie byłbym taki pewny, tylko ze względu na fakt, że przecież ktoś go wybral na II kadencję? prawda?

Ale podam Ci prosty przykład : Tato jadę do Anglii. A po co ? Źle Ci w Polsce ? Ano źle ! A dlaczego?
Ponieważ zarabiam w Polsce 1000 funtów. A w Anglii za tą samą pracę dostanę 3000 funtów !
To jest właśnie to stracone 10 lat !

Więc zamiast pieprzyć bzdury weź się do roboty, aby ten stan rzeczy zmienić, na lepsze.

  tadeusz,  01/09/2009

Co to zaczynamy się czepiać pisowni?,czyżby brak argumentów?Jeśli chodzi o interpunkcję to nie dbam o nią na eiobie,kilka razy miałem komunikat "za dużo znaków",odkąd zacząłem unikać interpunkcji komentarze wskakują bez problemów.Nie sugeruj mi zatem że czymś gardzę.
Kto tu pisze od rzeczy?dajmy spokój dręczycielom i mordercom narodu bo stoją już nad grobem i to było dawno.Nie zabierajmy im ...  wyświetl więcej

Nie wiem jak tobie, ale mnie rzeczywistość w tym kraju całkiem się podoba. Potrafię bez wahania wskazać całe mnóstwo miejsc które podobają mi się znacznie mniej. Oczywiście mogłoby być lepiej, nie zaprzeczam. Problem w tym że nieważne jak jest dobrze, ZAWSZE może być lepiej, ZAWSZE znajdą się powody do narzekania. Rada, jeśli ci się coś w otoczeniu nie podoba, postaraj się to zmienić, lub zmień ot ...  wyświetl więcej

Balcerowicz też wyrolował wielu ludzi. Popełniali samobójstwa !
Ale wykreował Leppera i Samobronę. Wieśniaków nie z tej Planety

Jedną z największych wieśniar, była ta co lała piwo w barze, a później karmiła owsem kunie Leppera.

Trudno zaprzeczyć. Tym niemniej nie zapominaj że mówisz o demokratycznie wybranych przedstawicielach narodu polskiego ... a przynajmniej jego części. A przedstawiciele jak to przedstawiciele , są tylko odbiciem swych wyborców i ich poziomu.

No oczywiście ! Sam głosowałem na Świtonia i dostał 1 głos w moim okręgu wyborczym!
Ale uważam ten swój głos nie za porażkę, ale prawdziwą sztukę głosowania !

Co to do ch... pana jest "sztuka głosowania"? Zechciej mnie ciemnego oświecić, o Wielki?

Ponieważ w Polsce głosuje się na partie nie na ludzi !

Może nie zrozumiałeś więc wyjaśnię prostymi słowami: Co w swoim postępowaniu podczas głosowania uważasz za sztukę? I skąd określenie "prawdziwa"? Sugerujesz że twoja metoda/sztuka jest prawdziwsza od innych? Uzasadnij.

  marian R,  03/09/2009

Więc zamiast pieprzyć bzdury weź się do roboty, aby ten stan rzeczy zmienić, na lepsze. Widzisz , obrażasz mnie coraz bardziej, Widzisz , ja również aby spłacić owe pomysły tego palanta Balcerowicza, też postanowiłem wyjechać. Pracowałem w Niemczech, Szwecji, Irlandii... mój syn, też wyjechał z moim błogosławieństwem, nawet sam go do tego namawiałem i namawiam do dziś wszystkich młodych Polaków. P ...  wyświetl więcej

Gdybyś opanował trudną niewątpliwie sztukę czytania ze zrozumieniem, zauważyłbyś że te słowa nie były skierowane do ciebie. Reszta - no comments.

Facet, którego wymyślił Balcerowicz, zamiast kłaniać się do stóp, ryczy z ambony sejmowej: Precz z Balcerowiczem !

Kim był? Kim jest? Jak sie zachowywał? to są tematy oczywiście dyskusyjne i nie będę się upierał, że był idealny bo nie ma ludzi idealnych są tylko tacy którzy pasują pewnej części społeczeństwa.jednak wtedy , po wprowadzeniu przez Balcerowicza tej drastycznej terapii szokowej dla rolników tylko On Lepper Andrzej zauważył tę niesprawiedliwość społeczną, że za wszystkie błędy wszystkich zapłacić mi ...  wyświetl więcej

@ marian

Czy naprawdę jesteś tak naiwny że nie dostrzegasz że tacy jak Lepper mają ciebie i tobie podobnych głęboko gdzieś? Człowieku, dla nich jesteś zaledwie "bazą wyborczą", ciemną masą po plecach której idzie się do góry.

"Przecież aby kupić chleb na zachodzie pracowało się 5 minut a w Polsce godzinę." A wyobraź sobie że jest wiele takich miejsc na świecie, gdzie aby wyżywić sa

...  wyświetl więcej

  tadeusz,  04/09/2009

@darkwater ( piotr grunt ) - cóż za solidne argumenty! jeśli w Afryce trzeba pracować na chleb 20 godzin a w Polsce 18,to nie jest jeszcze tak źle,to oczywiste,nie ma powodu do narzekań,do roboty!

@tadeusz
Właśnie, jak kolega słusznie zauważył, do roboty a nie do narzekania. Swoją drogą to rzuć obecne zajęcie, skoro musisz 18 godzin na chleb pracować. Zbierając po śmietnikach surowce wtórne zarobisz sporo więcej.

PS "Solidność" twoich argumentów powala na kolana, Mistrzu Ciętej Riposty. :)

darkwater ( piotr grunt ) Masz jakieś doświadczenie w tych surowcah wtórnych?Nie wiedziałem że to takie opłacalne :-)

Czytaj i ucz się, podobno na naukę nigdy nie jest za późno. A moje osobiste doświadczenia z surowcami wtórnymi są, obawiam się, nieco nieaktualne, nie mam potrzeby dorabiania w ten sposób. Odnośnie "zarobków" związanych ze zbieraniem ww. opieram się na opiniach "znajomych" kloszardów, czyli ludzi doskonale obeznanych z tematem. :)

PS. Mógłbyś zadać sobie ten trud, i zgłębić tajniki obsługi przycisku "odpowiedz".

  tadeusz,  04/09/2009

Pytałem z czystej ciekawości,dzięki.Co do przycisku "odpowiedz",to proszę bardzo,mówisz i maszDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska