Login lub e-mail Hasło   

Czy myślisz,że będzie druga szansa?

Dlaczego tak pędzę? O co i z kim rywalizuję? Kto wypije więcej alkoholu?Kto zaliczy więcej panienek?Kto kupi lepszą furę? Co potem? Ślub,rozwód,znowu ślub? A może postawić STOP!
Wyświetlenia: 5.144 Zamieszczono 25/08/2009

Sobota 4 lipca. Pół miliona osób wzięło udział w "paradzie miłości - wolności" w Londynie. Siedemnaście tysięcy biletów rozdano fanom na pożegnanie króla popu. W Gdyni Open'er Festiwal Heineken - dziennie w koncertach uczestniczy 20, 40 tysięcy osob. Setki tysięcy osób korzysta z kąpieli morskich i słonecznych w Sopocie, Chałupach, Łebie, Ustce. Najpiękniejsze sto jedenaście żaglowców świata możemy oglądać w Gdyni. Każdy z nas w innym zakątku świata w tej chwili może opowiedzieć o czymś pięknym, co w tej chwili ogląda..

Właśnie dziś w tę piękną, słoneczną sobotę moja śliczna żoneczka zaproponowała synowi wyjazd do lasu na jagody:

- JESTEŚ   SZALONA - odpowiedział ów młody człowiek. Jesteś szalona, odpowiadają dziś młodzi ludzie, gdy ktoś proponuje im rezygnację z szalonego tempa życia. Jak mogę nie być obecny na Open'er Festiwał w Babich Dołach? Przecież plaża w Chałupach beze mnie zostanie zamknięta. Dyskoteka w Sopocie, bez mojej paczki przyjaciół w sobotę?

ZWOLNIJ  TEMPO - wielu z nas rodziców mówi coraz częściej swoim pociechom.

Mówimy zwolnij tempo  im, mówimy naszym partnerom życiowym, mówimy koleżankom i kolegom w pracy, ale czy sami zastanawiamy się nad tym, co robimy?

W tej chwili jestem właśnie w lesie. Pojechaliśmy z moją księżniczką. Zabraliśmy wiaderka na jagody zostawiając w mieście wszystko, co zaprząta nam głowę na codzień. Jagody, grzyby, poziomki, jeżyny, to wszystko czeka na nas w lasach. W lesie jest cisza, piękne śpiewy ptaków, szum wiatru muskającego zielone liście drzew.

Jest również zapach, ten zapach ściółki leśnej, grzybni, żywicy. Czujesz to, drogi przyjacielu? Czy jednak ważny jest ten zapach lasu? Czy najważniejsze jest zbieranie jagód czy grzybów? Siedzę sobie na pieńku w środku lasu. Zapominam o wszystkim co zaprząta mi myśli. Miałem jakiś kłopot? Nie pamiętam. Zamykam oczy i słyszę ciszę.

Ta cisza, zwykła cisza jaką czasami w domu słyszymy w nocy, gdy zasypiamy. Ta cisza w lesie to śpiew ptaków i mowa drzew. W tej ciszy słyszymy własne bicie serca słyszymy nie uszami, słyszymy w sercu, w żyłach, w ciele, słuchamy całym sobą. Unosimy się i zapominamy kim jesteśmy, żadnego strachu, żadnych obaw, jesteśmy wolni, jesteśmy sami ze sobą. Właśnie w takich chwilach czuję, że mogę przenosić góry.

Właśnie w takich chwilach "nieważkości psychicznej"  czuję, jak czysty jest mój organizm, jak piękne są moje myśli, bo ich  nie słyszę. Nie mam sobie nic do zarzucenia, bo nic nie pamiętam. Wszystko co zrobiłem w życiu jest dobre, a to co nawet zrobiłem, albo chciałem zrobić złego, nie ma żadnego znaczenia. Siedzę tak pięć, dziesięć minut. Siedzę na ziemi, opieram się o drzewo, zapominam gdzie siedzę i dlaczego. Czujesz tę atmosferę? Zamknij oczy w tej chwili. Czujesz? To tego właśnie brakuje nam na codzień.

Po takiej sesji oczyszczenia myśli i ducha, zastanów się co chcę z sobą zrobić. Teraz po takim wyluzowaniu, pomyśl...

Życie to droga, czy cel?

W tej właśnie chwili wyobraź sobie, że jesteś pustą, niezapisaną płytą. Możesz ją sobie nagrać jak chcesz, nie jak chce twój szef, nie tak jak chce teściowa... Możesz zapisać na płycie swojego życia wszystko, co tylko zechcesz. Jak chcesz spędzić resztę swojego życia? Myślisz, że jest już za póżno? A kto Ci to powiedział? Jakiś salonowy ekspert? Przecież twoje życie jest w twoich rękach, a moje w moich. Masz marzenia? Jasne, że masz. Słyszałeś przecież, że ludzie, którzy nie mają marzeń już nie żyją, tylko jeszcze nie wiedzą, gdzie ich pochowają.

Maryla Rodowicz na zakończenie 43. Festiwalu w Sopocie zaśpiewała:

NIECH   ŻYJE  BAL,  BO  TO  ŻYCIE  TO  BAL   JEST  NAD   BALE 
NIECH  ŻYJE  BAL ,  DRUGI   RAZ  NIE  ZAPROSZĄ   NAS   WCALE 
DRUGI   RAZ   NIE   ZAPROSZĄ  NAS   WCALE.


Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 918
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 713
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1188
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1321
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1547
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1531
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1310
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 718
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1271
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 540
11
komentarze: 158 | wyświetlenia: 521
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 902
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 444
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Menoff,  27/08/2009

Wspaniały artykuł :)
Pędzimy właściwie tak, bo w naszym życiem zawładnęła, jedna rzecz - pieniądze. Co tak właściwie bez tych pieniędzy możemy w tym świecie robić? Gdy ide do kumpli często opowiadają mi na jakie to oni studia nie pójdą, ile to oni nie będą zarabiać itepe. Też mam swoje marzenia co do mojej pracy. Ale nikt nie wie jak będzie kiedyś, więc żyjmy tu i teraz :)

Żyjmy tu i teraz, ale szanujmy je, aby nie powiedzieć kiedyś - pewnie pożyłbym jeszcze parę ładnych lat gdybym... nie palił papierosów, nie pił tyle alkoholu, nie brał narkotyków itp.

  marti,  28/08/2009

Bo życie jest bankietem na którym większość z nas umiera z głodu.

masz rację - bankiet na którym umieramy z głodu ale? Przecież to tylko zależy od nas samych czy umieramy czy żyjemy. Moim zdaniem, żyjemy dopóki za swoje niepowodzenia nie winimy innych.

i w chwilach gdy jesteśmy sami w ciszy powinniśmy pomyśleć o tym co w nas siedzi i siedzi wokół nas.......... czas zadumy

  marian R,  28/08/2009

Siedzę,moj fotel skierowany jest na ulicę, trasa Gdynia - Hel .Samochód,za samochodem,samochód pogania.Korek,za korkiem, dzień w dzień w nocy troszkę luzu. Tak jak w życiu jedziemy,jedziemy,jedziemy aż nagle - puk - wypadek. Wtedy dopiero mamy czas się zastanowić, ale...najczęściej jesteśmy już starcami a życie? Przeleciało jakoś tak ,,,bez sensu...Co zrobiliśmy? Co przeżyliśmy? Gdzie jesteśmy? Czy dokądś zmierzamy?

  wujek77,  29/08/2009

Proza życia. Znowu ktoś nie uważał na lekcji historii..
Sądzisz że dzisiejszy opisywany młody człowiek w jednej chwili odrzuci jedyne coś w czym może 'zaistnieć' i ślepo podąży za czymś czego w ogóle nie zna? Tłumacz mu tak dalej to wciąż -BĘDZIESZ SZALONA

  marian R,  29/08/2009

Widzisz , życie to jak samochód może nam służyć dziesiątki lat jak będziemy go używać z głową a może służyć nam tylko rok, jeżeli nie dolejemy mu oleju tylko będziemy lać paliwo. Młody człowiek tego nie wie, że samochód służy do przemieszczenia się z punktu A do punktu B. Pozdrawiam

Coraz więcej Nas...pozdrawiam...

pozdrawiam Jurku i dziękuję za miłe słowa i pkt.

  Bar_ka  (www),  08/05/2012

DRUGI RAZ NIE ZAPROSZĄ NAS WCALE
Niestety.

  Gamka  (www),  08/05/2012

A ja za Tobą Barko tu przylazłam :-)) ...sama się wprosiłam :PDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska