Login lub e-mail Hasło   

Kapitalne pomysły na e-biznes

kasa kasa kasa
Wyświetlenia: 8.370 Zamieszczono 30/09/2009

 

Aukcje internetoweNajpopularniejszym e-biznesem w Polsce, są aukcje internetowe.

Każdy może na nich w bardzo łatwy sposób sprzedać i kupić dowolny przedmiot.

Często oferowane są tu przedmioty w bardzo atrakcyjnych cenach, a samo licytowanie jest przednią zabawą. Osobiście wiele razy korzystałem z tej formy e-biznesu, dzięki której zarobiłem sporo gotówki..

Największym polskim serwisem aukcyjnym jest Allegro.pl, tu można kupić dosłownie wszystko. Dla jednych allegro jest zabawą, dla innych źródłem utrzymania i stałego dochodu.

Jednak trzeba pamiętać - licytacja to nie zabawka. W momencie wygrania aukcji kupującego i sprzedającego obowiązuje umowa kupna sprzedaży. Ostatnio odbyła się sprawa sądowa, związana właśnie z nie wywiązania się sprzedającego z umowy.


Programy PartnerskieProgramy Partnerskie zyskują w Polsce coraz większą popularność. Kolejne firmy wchodzące na rynek decydują się na uruchomienie własnego programu partnerskiego.

Polegają one na pośredniczeniu w sprzedaży produktów poprzez polecanie ich innym użytkownikom internetu. Jest to bardzo prosty i ciekawy sposób na zarabianie pieniędzy w internecie.

Aktualnie wiele młodych ludzi próbuje zarobić próbując swoich sił poprzez uczestnictwo właśnie w Programach Partnerskich.
W Polsce Programów Partnerskich jest cała masa z różnych dziedzin. Rzetelnym źródłem informacji na temat programów partnerskich jest strona www.LinkPraca.pl.Programy Partnerskie za granicą stały się dla niektórych sposobem na zdobycie pieniędzy, na utrzymanie się. W Polsce aktualnie jest jeszcze ciężko dojść do takiego sukcesu, choć są tacy, którym to się udało.

Udział w takich programach jest rzeczą dość prostą. Wystarczy stworzyć stronę www, na której będziemy polecać produkty firm, umieszczając banery reklamowe lub linki, które będą kierowały internautę na stronę firmy.

Taka forma e-biznesu jest atrakcyjna dla początkujących osób. Nie muszą oni inwestować gotówki, jak również posiadać towaru na sprzedaż. Partner jes tylko pośrednikiem.

Sklepy internetowe

Sklepy internetowe są bardzo ciekawym i coraz popularniejszym sposobem na zarabianie pieniędzy. Ze względu na brak kosztów, takich jak wynajem biura, sklep internetowy może pozwolić sobie na ustalenie bardzo konkurencyjnych cen. W sklepie takim możemy sprzedawać wszystko, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Należy jednak pamiętać iż, aby zaistnieć na tym rynku musimy się czymś wyróżniać spośród konkurencji.

Jednym z najpopularniejszych sklepów internetowych jest ostatnio reklamowany w telewizji www.merlin.pl.
Rozpoczęcie takiej działalności nie jest zbyt trudne. Wystarczy uruchomić darmowy sklep oscommerce, dostępny na stronach www z dokładną instrukcją krok po kroku. Często oferowana jest usługa instalacji takich sklepów w atrakcyjnej cenie choćby na allegro.

Dobrym przykładem prostego i bardzo dochodowego  e-biznesu może być strona  www.dwakrokidozyciajakwsnach.pl ,która generuje ponad kilkadziesiąt  tysięcy zysku miesięcznie.Sekretem tej strony jest postawenie na sprzedawanie jednego, konkretnego, wartościowego produktu ,który sam się reklamuje poprzez zadowolonych klientów.
 
Każda osoba poważnie myśląca o zarabianiu dużych pieniędzy  w sieci powininna odwiedzić www.dwakrokidozyciajakwsnach.pl
 

BlogiBlog to rodzaj pamiętnika, jednak przez wiele lat zmieniła się jego funkcja. Kiedyś blogi pisały sfrustrowane nastolatki, które szukały ujścia dla swoich emocji, jednak to było dawno temu. Teraz blogi służą firmom jako forma promocji, osobom prywatnym do zdobycia „wizerunku fachowca” w danej dziedzinie. Na blogu można również zarabiać pieniądze, udostępniając czytelnikom ciekawe płatne treści lub umieszczać linki do innych stron. (przykład ProgramyPartnerskie.net.pl, Praca.Przez.net - reklamy google adsense).

Osobiście miałem plan uruchomienia bloga pod domeną mojej firmy www.gdaq.pl jednak na razie uznałem, iż zbyt wiele czasu pochłania blog.

Serwisy ogłoszenioweW sieci znajduje się setki serwisów ogłoszeniowych z pracą, motoryzacją...

Jest to także dobry sposób na e-biznes. Najpopularniejsze serwisy z pracą to gazeta.pl oraz praca.onet.pl, natomiast motoryzacyjne to otomoto.pl współpracujące z allegro.

Niedawno stworzyłem własny serwis motoryzacyjno-ogłoszeniowy umieszczony pod adresem AutoMoto24.com.pl. Serwis jest nowy i jeszcze wiele pracy przede mną zanim użytkownicy zdecydują się na korzystanie z niego.
Aby przyciągnąć internautów na stronie są umieszczane codziennie newsy ze świata motoryzacji, znajduje się dział linkownia z ciekawymi linkami, dzięki któremu strona na razie ma jakąkolwiek odwiedzalność oraz ogłoszenia są darmowe. Jedynie ogłoszenia promowane są płatne.

 

Powyżej przedstawiłem jedynie krótką informacje na temat kilku rodzajów e-biznesów, jednak jeśli ktokolwiek chciałby poważnie się zająć, którąś z działalności proponuję zgłębić wiedzę na dany temat.

Strona Piotra Majewskiego dotycząca tworzenia e-biznesu i Kamila Cebulskiego na pewno będzie pomocna w realizacji wszystkich e-biznesów (są Oni dla mnie potwierdzenie tego, że e-biznes jest przyszłością).

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 746
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 593
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 786
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 795
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 879
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 756
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 953
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 567
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 852
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 734
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 510
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 508
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 633
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska