Login lub e-mail Hasło   

Uśmiech! - czyli jak zmienić mentalność Polaków?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://doktorrandka.pl/Doktor_Randka/Blo(...)ch.html
Niesamowita historia jak uśmiech może wpłynąć na ludzi wokół Ciebie. Co by było gdybyś poświęcił swój senny czas na zobaczenie tego filmu, a potem uśmiechał się pr...
Wyświetlenia: 11.465 Zamieszczono 01/10/2009

Niesamowita historia jak uśmiech może wpłynąć na ludzi wokół Ciebie. Co by było gdybyś poświęcił swój senny czas na zobaczenie tego filmu, a potem uśmiechał się przez resztę dnia? Zrób to samo, a zobaczysz, że reakcja będzie identyczna.

http://pl.youtube.com/watch?v=Cbk980jV7Ao

Po pewnym czasie postanowiłem dopisać dalszy ciąg. Dale Carnegie w swojej bestsellerowej książce „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”napisał „nie sądź by nie być sądzonym” potem konsekwentnie powtarzał w różnych formach te słowa. Przyglądając się bardziej zauważysz, że cała książka jest oparta właśnie na zasadzie współżycia z ludźmi poprzez ich komplementowanie.

Idąc dalej, najprostsze openingi w NLS to właśnie przemyślane komplementy które wzbudzają silne zainteresowanie komplementującym.

Aktualnie cierpimy na deficyt komplementów, duża część ludzi uważa mówienie ich za podlizywanie się. O tym także pisze Dale Carnegie. Istnieją dwa rodzaje komplementów, a jeden z nich w ogóle nie powinien do tej grupy należeć. Są to pochwały i pochlebstwa. Wyczuwacie różnicę?

Pochlebstwa są proste do powiedzenia przez każdego każdemu. Adresat takiego pochlebstwa na pewno wyczuje, że osoba, która je wymawia po prostu chce się przypodobać i nie myśli tego co mówi. Uogólniając, przykłady to: „jesteś ładna”, „jesteś fajny”, „fajne nogi”.

Podstawową zasadą według Carnegiego to szczerość naszej wypowiedzi. Gdy mówimy komuś to co naprawdę myślimy nie zdradzi nas własna mowa ciała i ruchy gałek ocznych. Powinniśmy także zastanowić się przynajmniej chwilkę nad komplementem-pochwałą. I tak, nawiązując do przykładów pochlebstw, można je wypowiedzieć na przykład w ten sposób: „podoba mi się to jak się prezentujesz gdy siedzisz/przechodzisz koło mnie”, „lubię gdy zachowujesz się w ten sposób”, „zainteresował mnie kształt twoich stóp. tańczysz?” lub „podobają mi się te buty na twoich nogach”.

Ludzie najczęściej uznają za prawdę cechy dotyczące ich charakteru. 99% ludzi akceptacji pragnie tak bardzo, jak nienawidzi potępienia. To wynika z naszej pierwotnej potrzeby - żądzy bycia ważnym. Ci którzy potrafią ją chwilowo stłumić i pochwalić, wspomóc lub przyznać komuś rację odnoszą największe sukcesy we wszystkich możliwych aspektach.

Uśmiech u ciebie samego powoduje go u innych, a każdy w dobrym nastroju chętniej spełni twoje prośby, tak więc: uśmiech!

...I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel...

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 944
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1628
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1430
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 733
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1214
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 735
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1375
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1339
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1621
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 410
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 928
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 756
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1124
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Gdyby Polacy chociaz polowe czasy tego co poświęcają na kościół,modlitwy,pielgrzymki,procesji poświecili na uśmiech dla siebie samego i jeden dziennie dla sąsiada byłoby Ok.Nie rządziliby krajem taka swołocz, jak ta które oglądamy dziennie w telewizji Amen

a dlaczego nie połączyć obydwu rzeczy? wiara i uśmiech? dlaczego nie? w mojej opinii religia chrześcijańska opiera się na radowaniu się np. narodzeniem czy zmartwychwstaniem Chrystusa. Myślę, że po prostu przez wielu jest źle interpretowana, tak jak przez niektóre babcie i innych ludzi. Ludzie którzy świadomie wybrali chrześcijaństwo za swoją religię potrafią się cieszyć życiem, bo przecież "spokó ...  wyświetl więcej

  ludanaca,  06/10/2009

You are great, Dr. Randka!

You too ludanaca!

sama na codzien staram sie usmiechac i "zarazac" usmiechem ale ten film... tak powinni zyc wszyscy i swiat bylby o wiele lepszy :D

to co robisz to i tak dużo więcej niż robią inni..dziękuję, że "zarażasz"

"dobrze przemyślany komplement" ;]

dziękuję, nie każdy potrafi docenić gdy ktoś chce przełamać impas nic nie wnoszących do dyskusji komentarzy na np. największych polskich portalach

Dużo ludzi stara się żyć w ten sposób, ale czasem mina rzednie w konfrontacji z szarą rzeczywistością. Tak samo łatwo zarazić kogoś uśmiechem, jak i smutkiem. Od dziś walczę ze "smutasami" :))))

co tu dużo mówić, naprawde dobry artykuł! Dodałem do ulubionych i oczywiście pkt., (uśmiecham się:))

  seraph,  07/10/2009

Świetny filmik,aż łapie za serce.Miło popatrzeć na takie filmy,podnoszą na duchu i dają wierzyć w to że tak naprawdę nie liczą się żadne dobra materialne lecz dobro wobec drugiego człowieka.Dzięki za ten film Doktor Randka :)

streściłeś w swojej wypowiedzi większość emocji, które chciałem żeby obudziły się w człowieku, który obejrzy ten film :)

  seraph,  08/10/2009

Cieszy mnie to :) Ogólnie mówiąc film wzbudza same pozytywne emocje,a nawet (w moim przypadku) wzruszenie...

  marka,  12/07/2010

filmik naprawdę chwyta :D,no i Doktorze sam pomysł genialny :D

genialne! dzięki wielkie za ten filmik^^

najważniejsze, że to ty się uśmiechasz, a to oznacza, że zainteresowało cię to :)

Co tu dużo mówić, artykuł jak i film świetny. Choć u mnie właśnie ponuro i pada deszcz to i tak się uśmiecham.
Dzięki doktorze ;)
p.s. tu jest filmik z napisami, jeśli ktoś słabo zna angielski:
<url>http://www.youtube.com/watch?v(...)_nCk<;/url>

jeszcze raz, bo coś nie wyszło:
http://www.youtube.com/watch?v(...)related
a jeśli dalej nie działa, to w youtube.com wpiszcie "Legalizacja - Validation - [Napisy PL] - część [1/2]"

  abcszczescia  (www),  16/10/2009

Film świetny już kiedyś widziałem. Świetnie by było, gdybyśmy faktycznie się częściej uśmiechali. Spróbujcie, bo naprawdę warto!:)

Film jest niewyobrażalnie dobry xD

bardziej niż niewyobrażalnie :)

fantastyczny,, tego mi było trzeba panie doktorze. :@)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska