Login lub e-mail Hasło   

Dziecię, które narodziło się by zginąć

Dziecię, które narodziło się by zginąć. Uciekała co tchu, zalana krwią, przedzierała się przez gęstwiny ciemnego lasu, co chwilę potykając się o wystające z ziemi, ob...
Wyświetlenia: 887 Zamieszczono 03/10/2009
  1. Dziecię, które narodziło się by zginąć.

 

 

   Uciekała co tchu, zalana krwią, przedzierała się przez gęstwiny ciemnego lasu, co chwilę potykając się o wystające z ziemi, oblepione wilgotnym mchem korzenie. Długa, zwiewna, biała suknia, którą miała na sobie co chwilę zahaczała o gałęzie krzaków, we włosy wplątywały się liście. Słychać było jej ciężki oddech i kwilenie niemowlęcia, które trzymała w ramionach. Za nią biegły zakapturzone postacie. Były coraz bliżej. Zdawało się, że nie biegną, lecz suną w powietrzu. I kiedy były już od niej o krok, nagle kobieta upadła. Znikąd pojawił się oślepiający promień światła, zerwał się silny wiatr, tak silny, że połamał gałęzie pobliskich drzew i krzewów. Przeraźliwy świst wiatru i szum liści zupełnie ogłuszył agresorów. Nad ziemią wzniósł się tuman piasku.  Kiedy opadł kobieta leżała na ziemi i nie poruszała się.

-Nie żyje- powiedział jeden z zakapturzonych osobników, odwracając jej ciało na wznak. Kobieta odznaczała się  niesłychaną urodą. Miała ciemne, kręcone kruczoczarne włosy, koralowe usta i martwe, brązowe oczy, z których nawet po śmierci biło ciepło. Na jej lewym, śnieżnobiałym ramieniu jaśniało znamię w kształcie gwiazdy.

-Szukajcie dziecka, musi gdzieś tu być! -krzyknął drugi, zdejmując kaptur. Był to piękny mężczyzna, dobrze zbudowany, o cerze jasnej, niemalże porcelanowej, o oczach przejmujących zimnem błękitu i jasnych, prawie złotych włosach. Krążył nad ciałem martwej kobiety, szamotał się. Wtem zatrzymał się znienacka i odwrócił na pięcie do swoich kompanów.-Na co jeszcze czekacie!- wrzasnął jak opętany.- Szukajcie niemowlęcia!

   Wszystkiemu zza krzaka dzikiej jeżyny przyglądała się mała dziewczynka o jasnych , złocistych niczym kłosy zboża włosach. Kiedy tylko nadarzyła się okazja uciekła stamtąd czym prędzej. Wiedziała bowiem, że spotkanie z Zefirem dla czarownicy oznacza śmierć.

   Gdy opowiedziałam o tym, czego była świadkiem matce, ta wezwała Profetę- wiedźmę, która miała dar przepowiadania przyszłości i kazała jej zrelacjonować wszystko jeszcze raz. Zmarszczki na starej, pożółkłej twarzy Profety pogłębiały się z każdym wypowiedzianym przez dziewczynkę słowem.

- Mamy poważny problem- powiedziała, gdy skończyła. -Wiesz kim była ta kobieta?- zapytała

- Nigdy wcześniej jej nie widziałam- odpowiedziała Diana

- To była Empira…

- Empira!?- Nie mogła uwierzyć. Spotkała najpotężniejszą z czarownic.

- Co się stało z dzieckiem?

-Nie wiem, zniknęło…

- Musiała je przenieść- powiedziała podchodząc do okna

- Co mamy robić? – wtrąciła się matka. Diana nigdy nie widziała jej tak poruszonej.

- Diano. Musisz zgładzić to dziecko!- powiedziała stanowczo Profeta wbijając dziewczynkę  swoim lodowatym spojrzeniem w fotel.

- Jak to?- zdziwiła się. Przecież Empira oddała za nie życie

- To dziecko nie powinno się narodzić- znów przeszyła ją swoim zimnym spojrzeniem

- Nie rozumiem…- miała mętlik w głowie

- Czy znasz legendę o tchnieniu Bryzy?- położyła swoja rękę na jej drobnym ramieniu

- To ta o apokalipsie?- zapytała, by się upewnić.

Profeta pokiwała twierdząco głową- Teraz już chyba rozumiesz, że nie masz wyjścia… zacieśniła uścisk.-Oczywiście nie tylko ty będziesz jej szukać. Wyślemy najpotężniejsze czarownice, by służyły ci radą i pomocą. Musisz być ostrożna, również Zefir wyśle swoich ludzi na poszukiwania. Nie możesz dopuscić, by przejął jej moc. Masz czas do jej dziewiętnastych urodzin. Jeśli osiągnie wiek dojrzałości będzie za późno i czeka nas zagłada.

Podobne artykuły


12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 780
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1299
9
komentarze: 154 | wyświetlenia: 1054
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1918
9
komentarze: 618 | wyświetlenia: 1100
8
komentarze: 39 | wyświetlenia: 625
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1980
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1016
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 507
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 491
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 423
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104715
181
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1185161
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 130738
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114429
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska