Login lub e-mail Hasło   

Królowa "Ocena"

Dziś chcę się podzielić uwagami o wszech obecnej Królowej "Ocena" Jest to bardzo interesująca gra ludzi. Tak interesująca, że wszyscy w nią gramy i większość robi to nie...
Wyświetlenia: 1.089 Zamieszczono 10/10/2009

Dziś chcę się podzielić uwagami o wszech obecnej Królowej "Ocena"

Jest to bardzo interesująca gra ludzi. Tak interesująca, że wszyscy w nią gramy i większość robi to nie świadomie. O co chodzi z tą grą? Przecież wygląda tak niewinnie ... wystarczy znaleźć ofiarę i wykazać, że jest ona "zła" lub "głupia", no i uśmiać się, bo to takie zabawne... Do tego nikt nie zauważy, że te wyśmiane sprawy są moje i mogę wygrywać.... tylko czy aby na pewno?

Zastanów się nad zdaniem :

"drażni nas w innych głównie to, czego nie znosimy w sobie".

Zrozumiesz, że ocena w swej naturze jest trująca i co tu mówić obrzydliwa. Jej cechą energetyczną jest to, że w pierwszym rzędzie zatruwa i oszpeca osobę oceniającą, a dopiero później dosięga osobę ocenianą (jeśli ta się zgodzi).

Kochani Prawo jest niezmienne i :

"wszystko co dajesz drugiemu, najpierw przyjmujesz do siebie",

nie możesz dać czegoś czego sam nie masz - to takie proste.

Warto sobie to uzmysłowić i przestać grać w pokrewną grę, w "dobro i zło". Słowa te same w sobie jeszcze nic nie oznaczają. Nie wierzysz?  No to weźmy dość prymitywny przykład : czy kotlet schabowy jest dobry? - większość od powie, że tak. No więc weźmy ten dobry kotlet i nakarmmy nim tygodniowe niemowlę - i co? dziecko tego dobra nie przeżyje. 

Analogicznie można zbadać słowo "zło".

Okazuje się, że mylimy pojęcia i do tego upieramy się przy tej iluzji. To samo dotyczy pojęcia "pomóż" a oczekujemy wyręczenia, czy "pożycz" a chcemy darowizny - i jeszcze niezliczona ilość funkcjonujących tak zwanych ogólników.

Kochani, aż włosy na głowie stają, gdy uświadomimy sobie jak mamy pomylone rozumienie różnych pojęć.

Wszystkie te mentalne zawirowania są tylko po to by namiętnie grać w "Ocenę" i generować wiele niskich i raniących emocji.

Tak gubimy kontakt z samym sobą i własna duszą, a stąd już tylko krok do depresji i wielu chorób ciała.

Dla mnie ta gra już dawno przestała mieć znaczenie ... jednak trochę to trwało nim konsekwentnie wyrwałam się ze zbiorowej nieświadomości. Ostatecznie zrezygnowałam z dyskusji "ego na ego" i przestało mnie interesować czyja głupota wyżej pofrunie.

Zapewniam, że jestem osobą radosną a i okazji do szczerego śmiechu jest co raz więcej. Tak więc nic nie straciłam opuszczając tak modną i popularną grę.

I tak to jest

Hania

Podobne artykuły


15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1137
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 621
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1340
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1090
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 784
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1101
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1234
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1219
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 648
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1347
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1051
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 396
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 345
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

nie mogę dać komuś czegoś czego nie posiadam.....kapitalnie napisany artykuł..........pozdrawiam Cię Haniu i dziękuje

  ,  08/04/2010

Ten artykul ma pol roku.... Spodziewalam sie przynajmniej burzliwej dyskusji w komentarzach..... Hanka,obawiam sie,ze zdecydowana wiekszosc czytajacych Twoje slowa ( nie czytalam wszystkich Twoich artykulow,mam teraz na mysli ten ) nawet nie wie o co tak naprawde Ci chodzi.
A ja sie oczywiscie z Toba w stu procentach zgadzam :-)

Bardzo dziękuję za komentarze.
Marian, ja też nie mogę dawać punktów, więc rozumie co przekazujesz. A tak swoją drogą mnie zastanawia jak to jest, że nie możemy dawać punktów, za to jakieś bezimienne golemy mogą bez problemu odrzucić nawet bardzo dobry artykuł.
Palomita .. wiem, że nie wszyscy zrozumią co piszę i nawet w tej różnorodności trudno tego wymagać . Piszę by ci, którzy pos ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska