Login lub e-mail Hasło   

Wyobraźnia

Tak się złożyło, że miałam ostatnio obfity w spotkania czas. To co mnie zaskoczyło, to bardzo nagminne dyskusje na temat Boga. To bardzo ciekawe zjawisko bo świadczy o głębokich...
Wyświetlenia: 1.299 Zamieszczono 11/10/2009

Tak się złożyło, że miałam ostatnio obfity w spotkania czas. To co mnie zaskoczyło, to bardzo nagminne dyskusje na temat Boga. To bardzo ciekawe zjawisko bo świadczy o głębokich potrzebach, jednak nie daje nic pożytecznego, chyba że wyprucie energetyczne i zerową satysfakcja.

Opierając się o Hermetyzm twierdzę, że :

" świat jest mentalny "

W wielu mistycznych myślach Całość, Boskość, Źródło... czy jak tam chcesz nazwać.... jest czymś jak gigantyczny myślący mózg.

Co to oznacza?  Ni mniej ni więcej - Każda rzecz fizyczna, twór artystyczny czy sytuacja swój początek bierze z myśli.

I tu pojawia się znaczenie wyobraźni każdego człowieka. Jeszcze wielu ludzi nie jest świadomych tego, że cały proces twórczy tak na prawdę polega na wyobraźni i dopiero po tym etapie może nastąpić manifestacja w świecie fizycznym.

Zobaczmy jak to wygląda w praktyce. Wszystko na czym spoczną nasze oczy, to efekt twórczej wyobraźni. Ktoś wyobraził sobie przykładowo most, budynek, książkę czy jakieś inne dzieło. Następnie zrobił projekt wyobrażonej rzeczy i w końcowej fazie przekazał wykonawcom by zamanifestowali to dzieło w świecie fizycznym. Tak dzieje się ze wszystkim począwszy od wojny a skończywszy na budowie obiektów sakralnych czy wydaniu określonych dzieł literackich czy muzycznych.

To czego nie zamanifestujemy z naszej wyobraźni pozostaje w formie energetycznej przy nas tak długo aż zdecydujemy czy te wzorce manifestujemy, czy usuwamy. Czasem trwa to nawet wiele wcieleń bo wszechświat jest nieskończenie cierpliwy, a człowiek dość często porzuca własne marzenia.

I tak zapełniamy nasz osobisty świat zarówno tym, co nam służy jak i tym co nam szkodzi. Tu objawia się nasza wolna wola, zdolność dokonywania wyborów i mądrość jak to się robi świadomie, bo nieświadome tak, czy tak dokonujemy różnych przypadkowych wyborów.

Dyskusje o tym czym lub kim Bóg jest lub nie jest w swej istocie są pozbawionym sensu bełkotem niby intelektualnym. O Absolucie człowiek nie jest gotowy dyskutować natomiast może i powinien Go doświadczać

Na takie doświadczanie nazywane często mistycznym, w naszym ludzkim słowniku nie ma słów, którymi można je opisać, stąd moje zdecydowane przekonanie o bezsensie dyskusji.

Więcej pożytku wyniesiemy z doświadczania innego prawa : "Jak na górze tak i na dole, jak na dole tak i na górze" oraz "Przyczyny i skutku"

Warto być świadomym prawdy "Nie ma Boga bez Boga" i przestać dzielić zapałkę na czworo w dyskusjach z góry skazanych na niepowodzenie.

Kiedy nauczysz się korzystać z wyobraźni i zaczniesz tworzyć świadomie swój świat, stwierdzisz że ten prosty sposób twórczy daje efekty przez ludzi nieświadomych nazywany "cudem", a ciebie przybliży do doświadczenia boskości.

I tak to jest.

Hania


Podobne artykuły


13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 639
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1149
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1417
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1107
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 823
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1324
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 667
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1401
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1242
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1111
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 362
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 657
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1211
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Kiedy nauczysz się korzystać z wyobraźni i zaczniesz tworzyć świadomie swój świat, stwierdzisz że ten prosty sposób twórczy daje efekty przez ludzi nieświadomych nazywany "cudem", a ciebie przybliży do doświadczenia boskości."

Nie rozumiem... czym w takim przypadku ma być "Cud"?
Może pani bardziej rozwinąc tą myśl?
Pozdrawiam!

Postaram się przedstawić moje zrozumienie zjawiska "cud".
Życie jako najszerzej pojęta całość kieruje się naturalnymi prawami, zgodnie z którymi zachowany jest zarówno rytm jak i cykliczność widzialnych i niewidzialnych zjawisk z epoki na epokę.
Nad tymi Prawami rozważają jeszcze nieliczni ludzie a pocieszającym jest, że co raz więcej ludzi poszukuje ich objaśnień np. w Hermetyzmie. ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  24/04/2010

Cudowna odpowiedz na cudaczne pytanie

Moim zdaniem, Bóg jest bo chcę by był. Kto inny powie- Boga nie ma, bo jest mu nie potrzebny. Komuś idzie bardzo dobrze, jest zdrowy, ma szmal, pięć domów, osiem samochodów, na co mu Bóg? Szkoda czasu. Kto inny jest chory, nie posiada domu, samochodu, nie ma męża czy żony to i jemu Bóg nie potrzebny. Jest oczywiście część ludzi, którzy mając wqszystko chcą to komuś zawdzięczać więc widzi Boga we w ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska