Login lub e-mail Hasło   

Recenzja gry: Operation Flashpoint 2 Dragon Rising

Pierwsze wrażenia.
Wyświetlenia: 1.605 Zamieszczono 11/10/2009

Pierwsze wrażenia? Gra od początku przysparzała mi problemy, jednak dzięki uporowi, determinacji i ogólnej niechęci do zwrotów w sklepie udało mi się ją odpalić zarówno w SP jak i MP.
Po włączeniu gry ( oczywiście jesli nam sie to uda ) widzimy klimatyczne menu z muzyką jeszcze bardziej zachęcającą nas do gry.
Po dłuższym użytkowaniu poszczególnych plansz menu, dochodzimy do wniosku że jest ono toporne w swojej obsłudze a przejście pomiędzy poszczególnymi opcjami zajmuje wieczność... Jednak nie od menu wartość gry szacować można, tak więc bez zbędnych ceregieli odpaliłem kampanię dla jednego gracza.
Byłem pewien że przed grą "właściwą" czeka mnie jakiś tutorial jednak widać jedyna informacja jaka jest potrzebna graczom na początku rozgrywki to " w jaki sposób biec przed siebie " ...
Grafika prezentuje się całkiem nieźle, chodź to pojęcie względne - z jednej strony cienie, efekty wybuchów, dymu czy trawa są zrobione bardzo dobrze są jednak elementy które zdecydowanie mogły by wyglądać lepiej!
Co do grywalności to jest ona największą zaletą gry. Chodź przeciwnicy potrafią nas trafić z kilometra i to przez dziurkę od klucza ( na szczęście to nie jest reguła ) to gra się bardzo przyjemnie i czuje się klimat walki!
Misje są ciekawie zrobione a podczas nich mamy możliwość zrobienia dodatkowych zadań aby nie było za łatwo :)

screen

Tryb Multiplayer jest na razie nie grywalny... Spędziłem wiele czasu użerając się z zakładaniem konta, logowaniem czy nawet dołączaniem do gry. Najbardziej jednak demotywującym zachowaniem mp jest jego skłonność do lagowania oraz wywalanie graczy. W żadną z wielu gier w których uczestniczyłem nie udał mi się pograć dłużej niż 30 minut! Koszmarem jest również przydzielenie roli gracza - dotarcie do  upragnionej profesji zajmuje, zdecydowanie za dużo czasu.
Chwile które udało mi się spędzić podczas samej rozgrywki dały mi wiele emocji i uważam że jak tylko Panowie z Codemasters usprawnią grę to na pewno bedzie to wielki hit.

Doszliśmy do etapu w którym warto było by ją porównać do poprzedników serii lub bliźniaczej produkcji - gier ARMA.
Porównanie takie... nie ma najmniejszego sensu - OP2 w ogóle nie przypomina poprzedników! Bliższą jej grą jest np Call of duty 4 MW lub serię Ghost recon. Jest tu zdecydowanie mniej pojazdów, uzbrojenia a same działania wojskowe mają dużo mniejszy rozmach.. Gra zyskuje dzięki temu na dynamice jednak traci w oczach fanów serii oraz na innowacyjności która miała być przecież główną zaletą tej produkcji.

Gra pomimo wielu błędów oraz widocznego pośpiechu przy jej wydaniu, godna jest polecenia i uważam ze warto poczekać jeszcze trochę aż z naszego brzydkiego kaczątka wyrośnie piękny łabędź ...  oczywiście jeśli twórcy go wcześniej nie ustrzelą :>


Pozdrawiam

OGÓLNA OCENA  5/10

Podobne artykuły


26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2689
22
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2387
19
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3670
19
komentarze: 10 | wyświetlenia: 21478
20
komentarze: 13 | wyświetlenia: 4671
13
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1154
12
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1274
12
komentarze: 22 | wyświetlenia: 11540
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 68329
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2399
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3161
20
komentarze: 34 | wyświetlenia: 1565
17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1382
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska