Login lub e-mail Hasło   

Zdobyć lojalność przez konto firmowe.

Lojalność, programy lojalnościowe te słowa ostatnio też możemy usłyszeć w rozmowach z bankowcami.
Wyświetlenia: 703 Zamieszczono 13/10/2009

I nie trzeba wcale pracować w marketingu by wiedzieć, że program lojalnościowy czy motywacyjny prowadzić może każde przedsiębiorstwo po to, by przyciągnąć, zatrzymać, przywiązać do siebie klienta i nakłonić go do konkretnej usługi. Najnowsze analizy wykazują, że obecnie głównymi trendami w bankowości, względem nowego potencjalnego Klienta na usługę, jaką jest konto firmowe -  poza standardowymi już zerowymi opłatami za przelewy do ZUS i US, i brakiem opłat za obsługę konta, są:

- możliwość jednego konta dla różnych walut

- możliwość łączenia konta osobistego z firmowym

- możliwość zarabiania na koncie

- dobry program lojalnościowy.

Konto firmowe przestaje bowiem być obowiązkową mało przyjemną usługą, staje się natomiast usługą, która ma kojarzyć się firmom nie z wyciąganiem od nich pieniędzy, a z korzyściami, jakie dzięki niej może posiąść przedsiębiorstwo. Dlatego tak często teraz  konto firmowe obfituje w rozmaite bonusy… Dlatego też coraz częściej jako przedsiębiorcy, właściciele większych i mniejszych, a także jednoosobowych firm -  jesteśmy zapraszani przez banki do udziału w programach lojalnościowych  i konkursach.

Rozwijające się technologie sprawiają, że zarządzanie pieniędzmi przez Internet stało się proste i przyjemne. Wchodząc do własnego banku przez Internet, a więc nie wstając nawet zza biurka jako przedsiębiorcy tracimy zdecydowanie mniej czasu niż niegdyś stojąc w kolejkach, dlatego też chętniej uczestniczymy w rozmaitych programach, jakie proponują nam nasze banki. Zdarza się, że też dzięki tym programom – zmieniamy konto firmowe czy przenosimy je gdzie indziej, bo w innym banku trafiliśmy na propozycję, która wydaje się być ciekawsza i atrakcyjniejsza.

Bonusów w ramach bankowych konkursów, programów motywacyjnych czy lojalnościowych jest całe mnóstwo począwszy od dodatkowych usług bankowych (karta kredytowa, lokata, depozyt overnight, niskooprocentowane kredyty itp.) poprzez wycieczki, pieniądze, na innych atrakcyjnych usługach dla biznesu kończąc. Mając konto w banku można np. wygrać profesjonalną kampanię reklamową, którą sfinalizuje nasz bank, nowoczesny sprzęt biurowy oraz mnóstwo produktów, które mogą uprzyjemnić każdemu życie. Banki zawarły wiele programów partnerskich ze swymi Klientami, i to dzięki nim mogą pozostałym oferować niekoniecznie bankowe gratisy odwołujące się do ich lojalności.

Dlatego nie dziwmy się, że coraz częściej jako posiadacze konta firmowego jesteśmy zapraszani do udziału w programie partnerskim lub do konkursu organizowanego dla wszystkich firm posiadających konta w wybranej instytucji finansowej.  Bankowcy robią tak często przy okazji prezentowania także nowej usługi, którą proponują nam dołożyć do konta. Usługi, która naturalnie rzecz biorąc ma ułatwić przedsiębiorcy życie… Niech nie dziwią nas także telefony od reprezentantów banków, w których nie mamy żadnych usług – na porządku dziennym bowiem staje się nakłanianie nas do przeniesienia do nich swojego konta firmowego w zamian za coś, czego na pewno (jak się dowiemy w trakcie rozmowy) nie da nam nasz bank, ale ich już owszem… Wojna na usługi i bonusy jak podają media finansowe dopiero się rozpoczyna.

Podobne artykuły


7
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1085
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 798
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 71802
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647488
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14735
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21261
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40251
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17205
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 12977
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 52970
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22264
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17869
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 22871
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska