Login lub e-mail Hasło   

Przyciągnij miłość

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://partnerstwo.informativo.pl/przyci(...)milosc/
Czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy, że sami skazujemy się na samotność, bądź nieszczęśliwą miłość.
Wyświetlenia: 2.734 Zamieszczono 29/10/2009

Wczoraj podczas oglądania filmu "Sekret" mąż powiedział mi, że poznał mnie w momencie, kiedy zaczął pozytywnie myśleć. Kiedy zaczął akceptować siebie. Ta jego wypowiedź nie dała mi spokoju. Zaczęłam sama zastanawiać się nad moim wcześniejszym życiem i towarzyszącymi mu emocjami.

Jako zbuntowana nastolatka poznałam swoją pierwszą miłość. Wtedy byłabym gotowa zmienić cały świat wokół siebie, ponieważ sama czułam się nieszczęśliwa. Wówczas nie przyszłoby mi do głowy, że kwestia szczęścia i nieszczęścia to moje wewnętrzne nastawienie, a nie wina otaczającego mnie świata. Moja pierwsza miłość podobnie jak ja przeżywała okres buntu. Nasz związek był burzliwy. Przeżywał wzloty i upadki, rozstania i powroty. Byliśmy ze sobą przez długie lata. Przez ten czas nigdy nie miałam 100 procentowej pewności czy jestem kochana. Szczęśliwa byłam przez krókie momenty. Nie czułam się akceptowana.

Męża poznałam w momencie, kiedy odnalazłam wewnętrzny spokój i szczęście. Wcześniej myślałam, że szczęście może dać mi inna osoba. Teraz wiedziałam, że jestem i będę szczęśliwa bez względu na to, czy obok mojego boku stoi mężczyzna, czy też będę sama.

Otrzymać miłość można w momencie, kiedy daje się miłość. A pierwszą obdarowaną osobą powinieneś być Ty sam. Aby móc kogoś kochać i być kochanym, trzeba najpierw pokochać siebie. Jeżeli uważasz, że masz wady - zmień je na zalety, albo zaakceptuj. Pogódź się z sobą. Według prawa przyciągania podobieństwa się przyciągają. Kiedy więc chcesz otrzymać miłość kochaj. Kiedy chcesz otrzymać szacunek szanuj. Najpierw daj te uczucia sobie.

Czyż nie mogąc zaakceptować własnych wad będziemy w stanie zaakceptować je u drugiej osoby?

Czy nie szanując siebie można kogoś szanować? Czy druga osoba będzie Cię szanować, jeżeli Ty siebie traktujesz bez szacunku?

Czy można czuć się dobrze u boku drugiej osoby, jednocześnie czując się źle we własnej skórze?

Zastanów się jakie uczucia żywisz w swoim sercu. Czy siebie kochasz, doceniasz? Czy możesz patrzeć na siebie w lustrze? Postaraj się kontrolować swoje wewnętrzne odczucia. Jeżeli czujesz się w tym momencie źle zmień to. Wzbudzaj w sobie dobre emocje. Odkryj swój sposób na dobre samopoczucie. Oglądaj komedie. Śmiej się i ciesz z bycia tym kim jesteś. Jeżeli nie jesteś w stanie zmienić swojego nastawienia sam poradź się psychologa.

Szkoda tracić czasu na wieczne wojny ze sobą, kiedy można być szczęśliwym i kochanym tu i teraz. Miłość czeka tuż za rogiem, ale najpierw trzeba ją znaleźć w sobie.

 

Więcej artykułów na temat miłości, szczęścia i partnerstwa znajdziesz na stronie   Partnerstwo

Podobne artykuły


43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22880
37
komentarze: 61 | wyświetlenia: 13225
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19823
33
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10836
32
komentarze: 68 | wyświetlenia: 12335
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 10121
28
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3152
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5550
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15836
20
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2925
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7529
19
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6330
19
komentarze: 8 | wyświetlenia: 7651
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Bardzo sympatyczny tekst .Punktuję- 55 punktami.

Dziękuję :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska