Login lub e-mail Hasło   

Pan Siwa

W hinduizmie jest wielce czczona postać Pana Siwy jako boga. Według wierzeń hindusów, Pan Siwa, w swoim umyśle śni sen o widzialnym i niewidzialnym wszechświecie. W czasi...
Wyświetlenia: 1.079 Zamieszczono 30/10/2009
W hinduizmie jest wielce czczona postać Pana Siwy jako boga. Według wierzeń hindusów, Pan Siwa, w swoim umyśle śni sen o widzialnym i niewidzialnym wszechświecie. W czasie swego śnienia jest karmiony przez boginię Laxmi.
Ta wiara i jej legenda dotarła do nas i wielu ludzi powiela to wierzenie, bez zrozumienia jej treści.
Niewielu widzi w tym micie metaforyczne przesłanie o tym jak działa świat. Ostatnio wiele mówi się o świadomości i jej rozwoju. Ta tematyka nie była też obca starożytnym ludziom, tyle że posługiwali się innym językiem i innymi skojarzeniami.
Ostatnie wieści ze świata fizyki kwantowej donoszą, że nasz świat funkcjonuje na zasadzie hologramu. Co to oznacza? Ni mniej, ni więcej jest to mentalna projekcja naszego wewnętrznego świata. Tak... każdy ma w tym swój udział a wszelkie wierzenia i tradycje mają na celu podtrzymanie wizji świata jakiego  obecnie doświadczamy. Z teorią hologramu wystąpił Bohm twierdząc, ze filozoficzna gra słów, to jeden z powodów tworzenia hologramu zdarzeń.
Więc jak to się ma do mitu o Siwie?
Są tu pewne metafory, Pan Siwa to Ty, to Ja i każdy inny człowiek. Więc każdy indywidualny człowiek śni swój świat. A tym karmiącym, Laxmi, jest nasza wiara.
Tak więc Ty, Ja i każdy inny człowiek jest bogiem także, to nie bluźnierstwo... to tylko słowa opisujące kim tak w prawdzie jesteśmy.
Wydajesz się być fizycznym ciałem w świecie. Ale tak naprawdę jesteś świadomością, używającą określonego ciała jako pojazdu. Tak naprawdę cały świat   istnieje w tobie.
Jesteś bezczasową świadomością śniącą siebie jako postać w czasie, daleko na zewnątrz.
Wiem, że dla ludzi używającej głównie lewej półkuli mózgowej może to być to bełkotem nawet pseudo naukowym (jak będę miała szczęście) i odrzucą tą wiedzę. Mnie to nie wzrusza, mogę tylko mieć współczucie dla tych co jeszcze nie mają dostępu do prawej półkuli i do własnego serca.
Od wielu pokoleń całe społeczeństwo jest skonstruowane by zmienić ludzi w więźniów lewej półkuli, czyli „odrębności”, podziału i utożsamiania się ze swoim ciałem. Jest to rodzaj masowej hipnozy, w której otrzymujemy zaprogramowaną wersję rzeczywistości. I tak się dzieje, że tresowani od dziecka w tą wiarę, tak odbieramy naszą rzeczywistość aby pasowała do naszego wierzenia.
Nasze umysły zostały zamknięte w obrębie tych wierzeń, które dają nam wrażenie, że jesteśmy ograniczeni, że jesteśmy biednym Jasiem pozbawionym władzy. To tak jakbyśmy mieli nasze umysły zamknięte w „pudle”. Ulubiona gra w „ofiarę”. 
Jest z tego droga wyjścia. Einstain powiedział : „nie możesz rozwiązać problemów z tym samym poziomem świadomości, który je stworzył”.
Jest to wielka mądrość. Zauważ, że współczesne problemy stworzyła świadomość oddzielenia i to jest świadomość władzy, która manipuluje ludzkością. Więc by rozwiązać te problemy należy przejść do świadomości jedności, która rozumie że wszyscy jesteśmy jedną świadomością, doświadczającą na miliardy sposobów. Ze zrozumienia jedności rodzi się Miłość, ta prawdziwa.
Drogą wyjścia z tego „pudła” jest prawdziwa Trójca, czyli lewa półkula, prawa półkula oraz serce – połączone i jednomyślnie pracujące. Wtedy mamy zrównoważenie wszelkich możliwości.
Prawa półkula to kreatywność, widzenie innego punktu widzenia na życie i unikalność tego wszystkiego. Lewa półkula jest tu z powodu dekodowania tych rzeczy. Serce przenosi nas do doświadczeń ponad słowa. Razem przynoszą równowagę.
Obecnie mamy do czynienia z masowym wydostawaniem się ludzi z tych wibracyjnych pudeł. Te pudła są zbudowane na strachu i desperackiej niepewności. Są to instynkty przeżycia. I kiedy wychodzimy z tego pudła, ta siła dualizmu przestaje mieć władzę nad nami.
Tak więc należy użyć również prawej półkuli by sprawdzić „nasze” wierzenia, obalić własne autorytety i przyjęte dogmaty. Miej odwagę wziąć odpowiedzialność za siebie samego i sprawdź jak dotychczasowe twoje wierzenia ci odpowiadają.
Rzeczywistość, której doświadczamy jest nieskończonym strumieniem energii. Ty tworzysz jedynie swój własny jej kanał. Większość ludzi nie jest tego świadoma.
Tak więc stań się Człowiekiem, wyprostuj się i weź odpowiedzialność za własne życie. To jest droga do prawdziwych zmian.

 

W głębokim szacunku do Ciebie Istoto

Hania

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 918
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 713
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1187
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1321
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1545
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1531
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1310
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 718
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1271
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 540
11
komentarze: 158 | wyświetlenia: 520
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 902
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 444
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Suki,  30/10/2009

Bardzo ciekawie ujęty temat. Czytałam wiele o Panu Siwie, ale z takim spojrzeniem na swoje życie, które zawiera tez symblika Siwy się nie spotkałam. Bardzo dziękuję

Ze zdziwieniem poznaję co raz głębsze pokłady wiedzy o życiu i czasem przytrafia mi się taki lub podobny wgląd.
Starożytne przekazy mają to do siebie, że w sposób zrozumiały dla własnej epoki opisują pewne Wielkie Prawa i sposoby funkcjonowania człowieka w zgodzie z nimi. My współcześni robimy też podobnie i opisujemy jak rozumiemy funkcjonowanie człowieka w wszechświecie - może się okazać, ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  24/04/2010

Materia dla ducha, jest tym samym, co kaftan dla wariata . Można go zdjąć, gdy sami uzyskamy pewność, że nie zrobimy nikomu krzywdy .Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska