Login lub e-mail Hasło   

Wielkiego wybuchu nie było- dowody.

W I E L K I E G O W Y B U C H U N I E B Y Ł O – D O W O D Y. Interpretacja odkrycia Hubbla czyli przesunięcia widma galaktyk w stronę czerwieni jest nieprawidłowa. G...
Wyświetlenia: 2.679 Zamieszczono 02/11/2009
Zgłoszony przez 6 użytkowników jako zawierający nieprawdzie informacje

W I E L K I E G O   W Y B U C H U   N I E   B Y Ł O –

D O W O D Y.

 

        Interpretacja odkrycia Hubbla czyli przesunięcia widma galaktyk w stronę czerwieni jest nieprawidłowa. Gdyż galaktyki nie oddalają się od siebie tylko rosną odległości między nimi. Dowodem na to jest zdjęcie (NASA) zamieszczone poniżej. Zdjęcie to pokazuje prawdziwy obraz galaktyki spiralnej. Jeśli potrafisz myśleć logicznie i wyciągać wnioski spróbuj ustalić jak działa galaktyka spiralna. Prawidłowa interpretacja zdjęcia wyjaśni: Dlaczego galaktyki we Wszechświecie są tak równomiernie rozłożone. Dlaczego odległości między galaktykami rosną i to w tempie przyspieszającym. Dlaczego odległości do niektórych galaktyk są niezmienne. Naukowa fikcja już przestała być potrzebna by opisać rzeczywisty wygląd Wszechświata. Mam na myśli między innymi takie teorie jak te: inflacji, ciemnej materii, ciemnej energii, strun czy rozszerzania przestrzeni. Gdy odkryjecie jak działa galaktyka spiralna. Będziecie mogli wyjaśnić wszystkie zjawiska związane z powstaniem i działaniem układu słonecznego bez uciekania się do naukowej fikcji. np. ruch peryhelium Merkurego wyjaśnia działanie zwykłej grawitacji Newtona.

        Dla osób myślących abstrakcyjnie w terminie późniejszym podam adres gdzie szczegółowo opisałem te zjawiska.

 

Cogito ergo sum

wiktor

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 903
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 858
7
komentarze: 29 | wyświetlenia: 570
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1330
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 763
5
komentarze: 47 | wyświetlenia: 1090
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 84
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142531
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 243612
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  zibi,  03/11/2009

Zgadzam się z autorem. Wielkiego wybuchu nigdy nie było.
Pozdrawiam.

Powyżej napisałem: Gdyż galaktyki nie oddalają się od siebie tylko rosną odległości między nimi. Zdanie to wydaje się być sprzeczne z logiką. Teraz nie wyjaśnię dlaczego się tak dzieje ale podam przykład, który wykaże, że obiekty się nie oddalają a odległość między nimi rośnie. Weźmy dwa napompowane balony i przywiążmy je na stałe w pewnej odległości od siebie. Zmierzmy odległość między balonami. ...  wyświetl więcej

Przepraszam, za mało wiem na ten temat, ale bardzo mnie to interesuje, dlatego takie pytanie: Może dlatego balony nie oddaliły się od siebie, ponieważ były na stałe uwiązane w obok siebie - więc nie oddaliły się w miejscu nasady - tegoż uwiązania, ale skurczyły się, więc odległość między nimi wzrosła, ale w innym punkcie?. Czy to oznacza, że galaktyki się kurczą, ale są w jakimś punkcie na stałe "uwiązane" w tej samej odległości od siebie?
Pozdrawiam.

Myślisz logicznie- ewagor- oczywiście galaktyki spiralne się kurczą. A pozycję statyczną w przestrzeni zachowują dzięki wzajemnemu oddziaływaniu grawitacyjnemu. Chcący logicznie myśleć naukowcy nie dopuszczają do stwierdzenia, że spiralne galaktyki się kurczą, gdyż po pewnym czasie wszystkie gwiazdy spadły by na centralny obiekt w galaktyce( wg naukowców czarne dziury). Dlaczego tak się nie dzieje ...  wyświetl więcej

Ciekawy artykuł, ale dlaczego wszystkie galaktyki w tym samym czasie "pęcznieją"?

Pozorne rozszerzanie się wszechświata można logicznie wyjaśnić jedynie poprzez ujawnienie mechanizmu, który jest przyczyną zjawiska, ale bez jego znajomości zjawiska są błędnie interpretowane - w tym przypadku właśnie w postaci rozszerzania się wszechświata.

W fizyce mówi się o istnieniu materii w próżni fizycznej, mówi się o istnieniu "ciemnej materii", o polaryzacji materii próżni fizycz

...  wyświetl więcej

Na podstawie dostępnych badań naukowych nie potrafię logicznie odpowiedzieć na twoje pytanie -solo1979.

Pozdrawiam

wiktor

Źle zadałem pytanie, chodziło mi o to ,że wszystkie galaktyki w tym samym czasie się kurczą. Dlatego wydaje się nam ,że odległości między nimi rosną. W "Rozmowy z kosmitką" pisze Pan ,że centrum galaktyki może "eksplodować" ,wyrzucać na zewnątrz materię. Jednak takiego zjawiska jeszcze nie zaobserwowano.

Panie solo1979- co do eksplozji centralnego obiektu w galaktyce spiralnej- pierwszą wzmiankę o tym, że z centrum galaktyki wytryskuje strumień materii przeczytałem w książce Profesora Astrofizyka S.W. Hawkinga- Krótka Historia Czasu. Polecam tą książkę- omawia ona wszystkie teorie kosmiczne XX wieku.
Archeologia też dostarczyła pewnych logicznych argumentów za cyklicznymi eksplozjami w cent ...  wyświetl więcej

Bardzo dziękuje za wyjaśnienia. "Krótką historię czasu" czytałem w 1999 r. -widocznie przeoczyłem info. o wytryskiwaniu materii z centrum galaktyk albo zapomniałem.

Pozdrawiam
Solo1979

  m4kpl,  21/11/2009

TO jak wielkiego wybuchu nie było to by oznaczało że nie ma innych wszechświatów? Przykład: jest jeden n balon dmucham go więc się rozrasta, ale oprócz tego są inne balony, bardziej lub mniej oddalonego od n-balona. Wiec istniałby jeden super wszechświat, co jest błędne. Dlaczego? Ponieważ nie znaleźliśmy utworów które mają np 100 mld lat. Ale to nie jest też super dowód. Powietrze w balonie zacho ...  wyświetl więcej

Kolego - m4kpl- jestem zdruzgotany logiką twojej wypowiedzi.

wiktor

A co z promieniowaniem tła - to też twoim zdaniem fikcja?

  m4kpl,  22/11/2009

Ale jak zdruzgotany? Z czym się nie zgadzasz.

  m4kpl,  22/11/2009

Wspominałem coś tutaj o promieniowaniu tła? Raczej nie. A że o nim nie wspomniałem, to nie sugeruję, iż go nie ma.

@m4kpl
Człowieku, czytaj k...a ze ZROZUMIENIEM.
Uwaga o promieniowaniu tła była skierowana do autora tekstu, jednoznacznie wynika to z kontekstu. Wiedziałbyś o tym gdybyś miał jakiekolwiek rozeznanie w temacie w którym zabierasz głos.

@darkwater -czy promieniowanie tła jest dowodem na to ,że był wielki wybuch?

Kolego- m4kpl- po pierwsze nie widzę związku wielkiego wybuchu z istnieniem innych wszechświatów, może ty widzisz więc go nam wyjaśnij. Wyjaśnij nam co to jest super wszechświat i dlaczego powinien mieć 100 mld lat. W moim przykładzie balony imitują galaktyki- udowadniam tym przykładem, że dwa obiekty pozostają na swoim miejscu a odległości między nimi rosną. Tak dzieje się z galaktykami spiralnym ...  wyświetl więcej

Panie Wiktorze, chyba miał Pan rację jeśli chodzi o informacje w Pana opowiadaniu 'Rozmowy z kosmitką' nt. ME i powstawaniu galaktyk:
http://www.sfora.pl/Odkryli-ta(...)-a14421

  w84u6  (www),  17/12/2009

To tym galaktykom się te sznurki pourywały ? http://www.youtube.com/watch?v(...)fPHcVHg
Kiedy S. Hawking tworzył swoje teorie, był fizycznie sparaliżowany, ale umysł pracował genialnie. U Ciebie jest odwrotnie.

na osłodę:
http://www.youtube.com/watch?v(...)tvYUJ0M

...  wyświetl więcej

Balony mogą sobie chudnąć lub "grubnąć", zmieniając odległości swych powierzchni. Ale wzajemna odległość ich geometrycznych środków nie ulega najmniejszej zmianie.
Naprawdę nie rozumiesz świata, synku?

Myślenie to jest dobra rzecz, ale musi to być dobre myślenie.

Panie Wiktorze, podaje link ,w którym jest także mowa o tym ,że wielkiego wybuch nie było:
http://journalofcosmology.com/(...)y4.html

Tak jak Pan pisał:
Ponieważ w centrach galaktyk są czarne dziury, materia,gwiazdy spadając na nie emitują światło o częstotliwości skierowanej ku czerwieni. Stąd złudzenie rozszerzając

...  wyświetl więcej

  antyk,  11/02/2012

w takim razie wszystko musi maleć od cząstek przez długości fal do energii i... przestrzeni. a to tylko po to aby np gwiazdy nie spadły na jądro galaktyki. uf. i ten malejący obraz przyspiesza.
a przecież wystarczy pewna prędkość księżyca aby nie spadł na ziemię.
pzdr.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska