Login lub e-mail Hasło   

Syn Człowieczy Jest Panem Sabatu (Ew. wg Łukasza 6:5)

Syn Człowieczy Jest Panem Sabatu.To bardzo ważne zdanie, ponieważ Sam Zbawiciel, daje Ci Poznać Głęboką Myśl Nowego Zakonu. Odpocznij w Nim. On może być Twoją Ostoją...
Wyświetlenia: 2.622 Zamieszczono 02/11/2009

List do Hebrajczyków, 12 R.

``(18) Wy NIE PODESZLIŚCIE bowiem do góry, której można dotknąć, do płonącego ognia, mroku, ciemności i burzy (19) ani do dźwięku trąby i głośnych słów, na których odgłos ci, którzy je słyszeli, prosili, aby już do nich nie przemawiano; (20) nie mogli bowiem znieść nakazu: Gdyby nawet zwierzę dotknęło się góry, ukamienowane będzie. (21) A tak straszne było to zjawisko, iż Mojżesz powiedział: Jestem przerażony i drżący. (22) LECZ WY PODESZLIŚCIE DO GÓRY SYJON i do miasta Boga żywego, do Jeruzalem niebieskiego i do niezliczonej rzeszy Aniołów, do uroczystego zgromadzenia (23) i zebrania pierworodnych, którzy są zapisani w niebie, i DO BOGA , sędziego wszystkich, i do duchów  sprawiedliwych, którzy osiągnęli doskonałość, (24) i do Pośrednika NOWEGO PRZYMIERZA, Jezusa, i do krwi, którą się kropi, a która przemawia lepiej niż krew Abla. ``

Autor  powyższego fragmentu Listu do Hebrajczyków, przedstawia ``dwie góry``.

Pierwszą, była starotestamentowa Góra Synaj. Na Górze Tej, ``pełnej ognia, mroku i burzy``, Mojżesz, jako  POŚREDNIK  między Panem Bogiem YHWH, a ludźmi, otrzymał Prawa Zapisane Palcem Bożym na Tablicach Kamiennych. Jakże wspaniałe to były Prawa. Nie będziesz miał innych bogów…  Nie uczyń sobie podobizny… Przestrzegaj dnia sabatu, aby go święcić…. Czcij ojca twego i matkę twoją… (5 Księga Mojżesza 5:7-21)

Każdy wierzący człowiek powinien znać Dekalog z Góry Synaj. Pan Bóg, za pośrednictwem wybranego  Izraelity, Zawarł z Ludem Swoim, Przymierze. Po wielu latach Biblia nazwie Je: STARYM  PRZYMIERZEM.

Góra  Synaj, pełna ognia i dymu…

Mijały lata, dziesiątki lat. Boscy prorocy, poprzez udzielonego im Świętego Ducha, zaczęli przygotowywać Naród Izraelski, do zaprowadzenia Nowego Porządku, Nowego Prawa.

Jeremiasz  nawoływał:

`` (31) Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim NOWE  PRZYMIERZE. (32) NIE TAKIE PRZYMIERZE, JAKIE ZAWARŁEM Z ICH OJCAMI w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan - (33) LECZ TAKIE PRZYMIERZE ZAWRĘ z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: ZŁOŻĘ MÓJ ZAKON w ich wnętrzu i WYPISZĘ  GO NA ICH SERCU. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.``
(31:31-33)

Dzięki Łasce Zbawiciela, dostrzegłem ``inną górę``, o wiele doskonalszą od Góry Synaj, a co najważniejsze, zobaczyłem Doskonalszego Pośrednika Nowego Przymierza, Pana i Boga Jezusa Chrystusa. Ja nie podszedłem do Góry, z której powracał Mojżesz z Tablicami Kamiennymi. Dzięki Ukochanemu Zbawicielowi, Który Przyniósł od Samego Boga Ojca, Tablice Niewidzialne i Wspanialsze, przystąpiłem do Doskonalszego Zakonu, Zakonu nie Litery, a Ducha.

Ja, Keren podszedłem ``DO GÓRY SYJON i do miasta Boga żywego, do Jeruzalem niebieskiego i do niezliczonej rzeszy Aniołów, do uroczystego zgromadzenia  i zebrania pierworodnych, którzy są zapisani w niebie, i DO BOGA , sędziego wszystkich, i do duchów  sprawiedliwych, którzy osiągnęli doskonałość,  i do Pośrednika NOWEGO  PRZYMIERZA``, Pana Jezusa Chrystusa.

Ty musisz wybrać!

Zastanów się, jakie Prawa są dla Ciebie ważniejsze:

Prawa zapisane na Tablicach Kamiennych, Prawa od człowieka, czy Prawa Wypisane na Tablicach Serc Mięsistych, Prawa pochodzące od Syna Błogosławionego Ojca?

Syn Człowieczy Jest Panem Sabatu.

To bardzo ważne zdanie, ponieważ Sam Zbawiciel,  daje Ci Poznać Głęboką Myśl Nowego Zakonu. Odpocznij w Nim. On może być Twoją Ostoją, Twoim Obrońcą. Zastosuj się do Jego Poleceń, a nie do poleceń Mojżesza.

Gdy Boski Syn będzie ``Twoim Sabatem``, wtedy zrozumiesz, że ``literalny sabat`` od piątku po zachodzie słońca, do soboty, po zachodzie słońca, nie będzie Ci już potrzebny.

Są dwie góry: ``Synaj`` na Półwyspie Arabskim i ``Syjon`` w Niebie.

Wybierz dobrze…


Cytaty  z ``Biblii Warszawskiej``, potwierdzone przez Grecko – polski Nowy Testament.

Podobne artykuły


18
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2293
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 988
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1636
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 542
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1005
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 808
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 769
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1080
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 647
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 592
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 584
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 535
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 483
8
komentarze: 101 | wyświetlenia: 581
8
komentarze: 51 | wyświetlenia: 688
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Witam wszystkich, no bo " Tam gdzie dwoch lub trzech (...)" To co w artykule i komentarzu jest dla mnie jasne. Nie mam problemu. Mam za to dosc fundamentalny odnosnie Boskosci Chrystusa. Gdyby ktorys z Was popelnil, tak na moje zamowienie, tekst temu poswiecony bylbym szczerze wdzieczny.
Pozdrawiam

  57kerenor  (www),  07/11/2009

@Grzegorz Mniejszy

``Bóg Mocny - Pan Jezus Chrystus``

http://eiba.pl/2fs3

Powyżej ``Grzegorzu M.`` podałem Ci adres do strony, gdzie znajdziesz artykuł, który Cię interesuje.
Chętnie też, zapoznam się z Twoją opinią na jego temat.

Wierz mi, że napisanie paru zdań o Moim Panu Bogu, Jezusie

...  wyświetl więcej

Wzniosłe opisy ze świętych ksiąg, to niestety zbyt mało. Zastrzeżenia wobec wiarygodności opisów ze świętych ksiąg dobitnie sformułował m.in. urodzony w Szkocji filozof, pisarz i historyk David Hume(1711-1776) w swoim dziele „Badania dotyczące rozumu ludzkiego”, które wstrząsnęło mocno podstawami filozofii jego czasów. Jego zastrzeżenia nie straciły nic na swojej aktualności:

„[...]silnym

...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  15/12/2009

Jeszcze chciałbym parę słów dodać:

Cytat z Listu do Hebrajczyków: ``Gdzie bowiem jest testament, tam musi ponieść śmierć ten, który sporządza testament. Testament bowiem po śmierci nabiera mocy, nie ma zaś znaczenia, gdy żyje ten, który sporządził testament. `` 9:16, 17

Śmierć Pana Jezusa na Krzyżu, zakończyła bezpowrotnie Prawo, z Którym Mojżesz zszedł z Góry Synaj.
Zasłona

...  wyświetl więcej

Zgadzam się, że Jezus Chrystus jest Panem Sabatu, jednak czy to oznacza, że przykazanie dotyczące dnia sobotniego II Mojż: 20, 8-11 przestało obowiązywać? Czy w ogóle wniosek, że Nowe Przymierze znosi Stare Przymierze jest prawidłowy? Bóg dał człowiekowi doskonałe prawo. Ojciec i Syn są jedno. Jezus Chrystus wypełnił zakon, ale go nie zniósł: Mt: 5,17 Dał nam prawo miłości, które zawiera w sobie z ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska