Login lub e-mail Hasło   

On, Ona..ta trzecia

Kochanka wie, jak to jest być nikim.
Wyświetlenia: 10.937 Zamieszczono 05/11/2009

(...) "Zbyt wiele łez. Ciało buntowało się przeciw rozumowi dyskutując z nim długimi godzinami, czasami dopuszczając do głosu Serce.
Serce przekrzykując Rozum i Ciało mówiło: pomóżcie mi, błagam, bo za chwilę rozsypię się na maleńkie kawałeczki. I kto mnie potem poskleja?
A i ono było bezsilne. 
Do twarzy mi było w Smutku. Zaprzyjaźniłam się z nim nawet. Z Tęsknotą także.
Wiedziałam teraz, że tęsknota to nie tylko przebieranie ziarnek maku. Nie tylko nasłuchiwanie jego kroków za drzwiami. Czekanie na dzwonek lub zgrzyt klucza w zamku. Bo „tęsknić” i „czekać” to prawie to samo. Pod warunkiem że czekając się tęskni, a tęskniąc czeka. 
Z tęsknoty można przestać jeść. Można też umyć podłogę w całym domu szczoteczką do zębów. Można wytapetować mieszkanie. Umrzeć można. Wieczorami, w blasku świec, przy muzyce, w absolutnej ciszy przychodziło do mnie Zrozumienie. 
Zatem było nas siedmioro... Ciało, Serce, Rozum, Tęsknota, Czekanie, Smutek, Zrozumienie.
I ja. Chociaż miałam do powiedzenia najmniej. I jeszcze Dusza. Ale ona się nie liczy, bo leży potłuczona cicho w kącie." (...)

J. L. Wiśniewski, "Martyna

 Nigdy nie będzie przy tobie, kiedy pragniesz, nie będzie przy tobie, gdy będziesz go potrzebować, nie wiąże z tobą przyszłości, nie ma planów, a jednak wierzysz w „coś” co trzyma ten układ przy życiu. Wierzysz w wasze głębokie i szczere uczucie. Istniejesz na chwilę, w czasie ukradkowych spotkań, po których ciężko komukolwiek zaufać. Podporządkowujesz swój świat jemu, nigdy nie wiesz, kiedy się odezwie, kiedy będzie miał czas, by dać upust frywolnej  fantazji, którą jesteś. Nie wmawiaj sobie, że jest inaczej, zawsze będzie dla niego ktoś ważniejszy od Ciebie. Idziesz na łatwiznę, karmisz się okruchami czyjegoś życia, nie mając własnego. Karmisz duszę, jego żalami o niespełnieniu w małżeństwie, o żonie z 20 kg nadwagi i jego kiepskim pożyciu raz na jakiś czas. Karmisz się waszym niesamowitym seksem, nie możesz bez niego egzystować, jest dla ciebie siłą napędową, powietrzem, przy którym trudno o przytomność umysłu. Dla niego zawsze ładnie pachniesz, ubierasz najlepszą bieliznę, cierpliwie wysłuchujesz narzekań na stałą partnerkę, uśmiechasz się choć gryziesz wargi, by wykrzyczećl tęsknoty, ale wciąż czekasz wierząc, że warto. Zbierasz dni, miesiące, lata pełnych ulotnych chwil, słów, pieszczot, kłamstw, ukrywanych spotkań, by razem wyjechać, by być. To od czego on tak ucieka, staje się twoim marzeniem-zwyczajność.

 

Co dalej? Zapomnieć? Może tak powiedzieć tylko ktoś, kto nigdy nie kochał. Wiele razy odchodzisz od niego. Już wydaje ci się, że uspokajasz zmysły, że jesteś silna, ale ze zdwojoną siłą wraca myśl. Gdyby on był szczęśliwy, zaspokojony w stałym związku nie byłoby przecież ciebie. Może to wina żony, że nie daje mu szczęścia  w związku? Nic nie trwa wiecznie, a jego ślub był zwykłą pomyłką. Przystań na chwilę i pomyśl. To ty jesteś tą zdradzaną, tą którą się okłamuje i na którą się narzeka. Czy łatwiej jest być kobietą, którą się zdradza, czy tą drugą? Gdy jest z Tobą zdradza żonę, gdy jest z żoną, zdradza ciebie, błędne koło. Od kiedy życie jest konkursem pt.: "kto facetowi da więcej szczęścia i radości"? Życie z drugą osobą nie jest pasmem nieprzerwanej radości i szczęścia. A jeżeli ktoś tylko tego oczekuje od życia, ten może się srogo rozczarować. Nawyku łowcy i wiecznego poszukiwacza szczęścia trudno się wyzbyć.

Rodzina, którą rozbijasz, to nie tylko realizacja własnych potrzeb, to zaufanie i gwarancja, że gdy zmęczona całonocnym siedzeniem przy gorączkującym dziecku, nie masz ochoty na seks, on nie realizuje potrzeby poza związkiem. To bezpieczeństwo, że gdy masz na głowie pracę, dom, ząbkujące niemowlę i wiele innych codziennych spraw, nie staną się powodem jego ucieczki w romans, bo odpowiedzialność za rodzinę, za dzieci nie są wystarczającym powodem do szczęścia. Znane powiedzenie” nie da się zbudować swojego szczęścia na czyimś nieszczęściu”. Odwieczna prawda różnie rozumiana. Zawsze będzie ktoś pokrzywdzony. Z perspektywy czasu zbierasz nie cudowne chwile ale i stracone lata. Trzeba chyba mieć zupełnie zwichnięty system wartości, żeby nie odczuwać niesmaku i kaca moralnego. Nie ważne jak bardzo się starasz, ile poświęcisz, on już ma kogoś do kochania. Nie wierz w zapewnienia o dozgonnej miłości, w wiersze i smsy w każdej minucie, gdy nie ma w pobliżu żony. Nawet jeśli jest wzorem kochanka mówi” jesteś najpiękniejsza, najlepsza, najukochańsza „ ty jesteś dla niego NIKIM, bo tchórz wraca do tej, na którą narzeka i która powoduje frustracje.

Życie układa się bardzo ciekawie i czasem rzadko tak jakbyśmy chcieli, choć bardzo często dzieje się to za naszym przyzwoleniem i z naszą pomocą. Nawet jeśli odejdzie od żony, która nie przestanie istnieć, będziesz musiała żyć w przekonaniu, że może ciebie też zdradzi. Mężczyźni nie są bezwolni i jak muchy wpadają w misternie utkana i mordercza sieć bezdusznej kochanki. Trzeba chęci z obu stron, by tkwić w tej chorej miłości.  Masz przewagę nad jego żoną, bo nie musisz się martwić o wspólny dom, byt, kłopoty finansowe, pracę, choroby dzieci. Przytulisz, pogłaszczesz po główce, pocieszysz biednego mężusia, któremu tak źle w domu, którego nikt nie docenia. Jesteś odskocznią od codziennych problemów, monotonii życia i gdybyś miała zastąpić żonę, cały czar, miłość, zafascynowanie pęknie  jak bańka mydlana.

Są pewne prawdy, niezmienne, które egzystują niezależnie od tego, jak bardzo chcemy widzieć coś inaczej. Zdradzający facet to nic innego jak zdradzający facet, alkoholik zawsze pozostanie alkoholikiem, chociaż przejdzie odwyk, zawsze będzie mu to smakować, kwestia możliwości, sprzyjających okoliczności i pewności, że "nikt się nie dowie", "tylko ten raz", "pachnie tak ładnie". Całe życie to gra pozorów, mających zapewnić możliwie najlepszą sytuację do swobodnej egzystencji. Niestety, miłość romantyczna, na przekór światu, za wszelką cenę i na śmierć i życie, to tylko miłość w książkach. Naszpikowani poezją bujamy w obłokach. Prowadzą nas wizje rozkosznej słodyczy zwanej miłością. Hormony, słaba psychika i brak logiki, to jest Twoja miłość kochanko, bez której prawie umierasz, którą budujesz na bezwarunkowym oddaniu, choćby na chwilę, mieć całego ciebie. Coś za coś, albo część dla ciebie, część dla innej, to nie miłość- to sprytne oszustwo. Krzyczysz: "mam prawo do miłości, nie chcę rezygnować ze szczęścia”, bo przecież ile kobiet decyduje sie na romans z „zajętym” facetem z czystego wyrachowania? Tam gdzie są uczucia, tam nic proste nie jest. Już tak mamy-kobiecy masochizm, który ze zdrowym rozsądkiem nie ma nic wspólnego.

 

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1202
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1011
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 755
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1079
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 737
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1888
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 580
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
9
komentarze: 32 | wyświetlenia: 503
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 546
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 892
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

dobre

  xyzzzz,  05/11/2009

Są też tacy, którzy decydują się na zbudowanie nowego związku, więc nie zawsze ta trzecia jest na przegranej pozycji. Jednak w większości faceci boją się tak dużych zmian, zostając przy starej, ale sprawdzonej żonie... Kochanki później płacą za naiwność, a mężuś wraca do domu z "podkulonym ogonkiem" jak piesek.

Tekst bardzo dobry.Pozwoli Pani skomentuję go dodatkowo fragmentem mojego, niemęskiego, wynikającego z obserwacji, rozmów z tymi trzecimi etc. (...)a mówiłeś to co chciałam/ ja wiedziałam, przyjmowałam/ ty spełniony w słów balecie/ ja w omdlałym piruecie/stań w zastygłym pustostanie/ nie mów nic, to bezkochanie/ szary deszcz, ty w kropli słonej/ przez mój smutek upuszczonej/ tam na niebie księżyc ...  wyświetl więcej

  elena  (www),  06/11/2009

kropka , kropka, tak już jest...Bardzo dziękuję:)

A ja myślę, że jednak: kropla, kropka..., bo wcześniej była mowa o deszczu:-)

Aż dziw bierze że pisze pani z Londynu :-) Coraz częściej ludzie rozumieją że mają prawo do szczęścia, nawet gdy to szczęście to rozbicie rodziny. Czy dlatego że ktoś zakochany związał się z osobą, która po wielu latach zmieniła się w zołzę potrafiącą jedynie zatruwać życie nie ma prawa do szczęścia? Nawet w naszym społeczeństwie rozwód staje się coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem choć kobiet ...  wyświetl więcej

  elena  (www),  06/11/2009

A tak, tuż za Londynem, południowy-wschód Anglii, piękne miejsce:)
Każdy ma prawo do szczęścia, byleby to szczęście nie było iluzją jednostki, a tak jest najczęściej. Te trzecie często stają się pierwszymi, tylko czy jest to związek oparty na silnych fundamentach, zaufaniu, szacunku? Każda historia trzecich i pierwszych jest inna, a tak jak pisałam, tam gdzie są uczucia, nic łatwe nie jest. ...  wyświetl więcej

Dzieci wymienić się nie da, ale co stoi na przeszkodzie aby być dalej kochającym ojcem? Odpowiem: matka. Kobiety wykorzystując prawo najczęściej przejmują wychowanie dziecka i wykorzystują je do odgrywania się na partnerze, wpajają im nienawiść do rodzica i obwiniają o wszelkie doznane i nie doznane krzywdy. Dlaczego dla dobra dziecka nie chcą się wznieść ponad żal i pretensje do partnera? Dlaczego zmuszają aby ojciec był tylko kasą, dojną krową płacącą alimenty?

  elena  (www),  06/11/2009

Zawsze są dwie strony medalu i patologie też się znajdą. Nawet takie zachowania nie tłumaczą istnienia kochanki. Zołza niszczy życie mężowi, on zaś osobie-odskoczni, czy zło można złem wytłumaczyć?Tchórzostwo, kłamstwo, wygoda. Miłość jest piękna:)

"Te trzecie często stają się pierwszymi" - tylko czy jedynymi? :-)

Miłość jak każde uczucie ma życie motylka.Jeśli zatem widzimy w nim tylko szczęście,to należny strzec jak źrenicy w oku.Miłość wszak ma nie jedno imię,a punkt widzenia na nią zależny od doświadczenia bardziej moim zdaniem niż od wiedzy nabytej z innych źródeł.Ksiądz powie o niej inaczej,psychiatra nazwie ja nawet choroba,gdyż wywołuje zazdrość nienawiść i prowadzi do morderstw.Zachowaj mnie panie ...  wyświetl więcej

Czy niszczy życie osobie-odskoczni? Może nie, może jeszcze nie dojrzał, może jeszcze broni się przed uczuciem, może tak mu wygodnie ale osoba-odskocznia w każdej chwili może to zakończyć jednym słowem, gestem. On musi podjąć ważną decyzję, własne dobro, miłość, bratnia dusza, wspaniały seks kontra dobro dziecka, często nieporadna partnerka, odpowiedzialność za rodzinę. Może on się spala równie szy ...  wyświetl więcej

A czyje milosc i do kogo jest ważniejsza?To kwestia indywidualna uwarunkowana nie tylko emocjami lecz światopoglądem ,a u nas przede wszystkie KK,Zresztą temat jak rzeka,gs swoje ,a prosię swoje.To tak samo jak rozmowa czy Bóg jest,czy go mnie ma.Pozdrawiam

  elena  (www),  13/11/2009

A dziękuję Szymonie! Jak to pięknie napisałeś..obrończyni szlachetnych uczuć.. Pozdrawiam

Bardzo ładne i bardzo smutne.

Bardzo dziękuję. Tego POTRZEBOWAŁAM. Uzmysłowienia o co w tym moim związku chodzi.... dziekuje

Anna z Zielonego Wzgórza ma tobi etez wiele do powiedzenia.Pozdrawiam w poszukiwaniu coraz lepszych wartości,a milosc jak kazde uczucie przechodzi i odchodzi,można kochać,ale najlepiej sie wychodzi kochając siebie. i cząstke dawac tej milosci tym ktorzy na nią zasługują , nie pragną!

  ,  25/11/2009

Zgadzam się z Panem w 100%, a nawet dodam, że warto podarować komuś nawet dwie cząstki tej miłości, jeśli w zamian otrzyma się jedną. Inne, zbyt duże proporcje są wg mnie niewskazane gdyż z czasem rodzą konflikty, nawet w najlepszych związkach.

  dohan,  26/11/2009

czasem bywa też, że powodem "Jego" rozdarcia nie jest miłość do żony tylko do dzieci... Miłość plus poczucie obowiązku . Wtedy taka kochanka jako kobieta jest kochana jak najbardziej prawdziwie i wcale nie jest NIKIM tylko po prostu nie jest w stanie wygrać z miłością mężczyzny do swoich dzieci. Ale to chyba akurat dobrze o nim świadczy. Nikt mi nie wmówi, że rozdarta rodzina to całkiem normalna rodzina, i że nie odbija się to na dzieciach...

ok!

  elena  (www),  26/11/2009

Tylko co dalej z kochanką..skoro ON kocha ją prawdziwie? Czy są inne dowody na prawdziwe kocham niż rozsądne decyzje?
Co jej po takim prawdziwym uczuciu skoro spędza weekendy, świeta, noce sama. Co to za kocham, które daje tylko kawałek. Kochanka chcąca czegoś więcej idzie w odstawkę, stając się niewygodna w jego umilonym przez nią życiu. To jest jego prawdziwe kochanie?? Nic tu po rozdarciu skoro idzie się przez życie tchórząc.

  dohan,  27/11/2009

Jak na ironię o wiele częsciej tchórzem nazywa się meżczyznę, który ucieka od rodziny do kochanki...

Magdaleno-Mario Magdaleno!Wszystko albo nic?

  elena  (www),  26/11/2009

Tak Szymonie, tylko tam, gdzie może być dalszy finał jest szansa na szczęśliwe zakończenie." Po łebkach"nic dobrego nie wychodzi:)

A niech tam mają rację ci którzy sięgają do dna i drży ziemia, a gwiazdy płoną w sercu, a w oczach tylko ty,tylko ty i nikt więcej prócz ciebie.Od zawsze mówiłem,że Maria znaczy Magdalena.Co masz na warsztacie z tej serii?
Pozdrawiam

  hussair  (www),  28/05/2013

Hm, zasadniczo racja. Taka do bólu. Trzeba widzieć, że kochanka to dwugłowe stworzenie - jedna z głów płacze, tęskni i wylicza jałmużnę wydzielonego dla niej czasu, druga jednak to umysł wyrachowany i na pewno nie dobrotliwy; nie można nie wiedzieć, że w kopany, pogłębiający się dół krzywdy prędzej czy później wpadnie żona kochanka.
Z drugiej strony - jak zwykle - komplikacje ze złym dobore ...  wyświetl więcej

  elena  (www),  15/12/2013

@hussair: Mówisz przeznaczonych sobie dusz:) Wewnętrzne pragnienie, aby odnaleźć swojego „królewicza z bajki” i być z nim do ostatnich dni, dotyczy wielu kobiet. Wiąże się ono z marzeniem, by miłość była wyjątkowa i silniejsza od wszystkich innych. Dla obserwatora z zewnątrz związek kobiety z żonatym mężczyzną może wydawać się bardzo daleki od tego ideału. Zupełnie inna jest jednak perspektywa kob ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  16/12/2013

@elena: Otóż to. ;)

  adammm,  26/10/2013

Kochanka zawsze będzie tą drugą, panie powinny zdawać sobie z tego sprawę. Poza tym nawet, gdy facet zdecyduje się na odejście od żony i związanie ze swoją miłością życia, to o dziwo po paru latach stwierdzi( a jeszcze, gdy na świat przyjdzie dziecko), że ta wspaniała, pachnąca, bez nadwagi kochanka do której skrycie wymykał się z domu, stała się taką samą żoną jak pierwsza. Ojjj....wtedy są dylematy.....

@Aramis: Masz rację,nic nie trwa wiecznie,a uczucia ,seks,przyjaźń i bratnia dusza-są często sprowadzane do jednego kotła..

dobry tekstDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska