Login lub e-mail Hasło   

10 niesamowitych faktów o Koreańczykach

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.ciekawostki.org/absurdalne/13(...)zykach/
Koreańczycy nie gwiżdżą. Jest to zakazane a kiedyś było przedmiotem dużego tabu.
Wyświetlenia: 25.539 Zamieszczono 05/11/2009

  1. Koreańczycy nie gwiżdżą. Jest to zakazane a kiedyś było przedmiotem dużego tabu.
  2. Nauczyciele nie mogą poprawiać prac czerwonym kolorem pióra. Jeśli zakreślimy kogoś czerwonym kolorem, oznacza to - że ta osoba nie żyje.
  3. W telewizji jest całodobowy kanał poświęcony grze GO (Paduk). Gra przypomina nieco szachy, ale odbywa się za pomocą kamieni. Dla dociekliwych tu znajduje się interaktywny kurs gry GO. Nie brakuje osób, które grają w to całą dobę.
  4. Przerwy reklamowe w TV są dłuższe niż programy telewizyjne. A teraz najlepsze - oglądasz swój ulubiony program o przewadze państwa totalitarnego nad demokratycznym, nagle reklama - wiadomo, poczekasz. Mija 10 min, 15…30… i po przerwie reklamowej pojawia się zupełnie inny program! Konkluzja jest jedna: lepiej pograć w Paduk.
  5. Wszędzie są głośniki. Nie znajdziesz takiego drugiego miejsca na świecie, które byłoby tak naszpikowane głośnikami. Istnieją sklepy mobilne, tj. są to ciężarówki wyposażone w głośniki/megafony sprzedające różne rzeczy i jednocześnie reklamujące swoje produkty (od cebuli po komputery). Jak na pro-edukacyjne państwo przystało w szkołach są największe głośniki z których nieustannie płyną cenne nauki a w międzyczasie piosenki. Oczywiście nie ma żadnego prawa, które ustalałoby poziom głośności z którego możemy korzystać. Im głośniej tym lepiej.
  6. W Korei południowej jest mnóstwo pałaców. W samym Seulu jest pięć pałaców królweskich. Są tak duże, że samo obejście jednego z nich może zająć 2h.
  7. Koreańczycy nie używają noży. Używają za to nożyczek - i to do wszystkiego. Prosząc o pomoc w restauracji, kelnerka podejdzie z nożyczkami i w mgnieniu oka upora się z problemem. Najzabawniejsze jest to, że w większości przypadków nożyczki sprawdzają się lepiej niż noże! Sprawdźcie sami.
  8. Jeśli nadal myślicie, że to Gutenberg był wynalazcą druku - ten tekst wyprowadzi was z błędu. Koreańczycy wynaleźli druk 200 lat przed nim.
  9. Koreańczycy nie jeżdżą zachodnimi autami. Nie ma tam w szczególności japońskich samochodów. W rzeczywistości… nie ma tam żadnych innych samochodów poza koreańskimi.
  10. W walentynki (14 lutego) to kobiety wręczają mężczyznom kwiaty i czekoladki.

Na podstawie i za zgodą: darkroastedblend.com

Podobne artykuły


15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1137
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 622
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1342
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1090
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 786
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1103
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1234
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1220
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 649
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1347
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1052
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 396
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 345
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  placebo,  05/11/2009

Przyznaję nie wiedziałam ;)

Ale odnośnie pkt. 10 "W walentynki (14 lutego) to kobiety wręczają mężczyznom kwiaty i czekoladki." Czy tylko Koreańczycy tak robią ? Może u nas też miło jest nie czekać tylko na prezenty od facetów, a wymienić się nimi równocześnie z ukochaną osobą?

  norwox,  08/11/2009

Warto byłoby sprostować , czy chodzi o Koreę Południową czy Północną. Wątpię , żeby wszystkie te ciekawostki odnosiły się do obu tych państw , ustrój komunistyczny i republika znacznie się od siebie różnią . Tym bardziej , w jednym punkcie autor pisze : "(...)oglądasz swój ulubiony program o przewadze państwa totalitarnego nad demokratycznym(...)", a w innym punkcie :"W Korei południowej jest mnós ...  wyświetl więcej

Z punktem 9 nie do końca bym się zgodził. Widziałem fabrykę ( na filmie ) w Koreii Północnej z samochodami Daewoo. Również reklamy samochodów ograniczały się do tej marki.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska