Login lub e-mail Hasło   

Mili chłopcy kontra Nieprzeciętni Faceci

Zastanawiałeś się czemu bycie miłym i usłużnym w stosunku do kobiet nie procentuje w postaci seksu lub związku z nimi? Dlaczego kobiety wolą facetów pewnych siebie i ...
Wyświetlenia: 4.926 Zamieszczono 07/11/2009

Zastanawiałeś się czemu bycie miłym i usłużnym w stosunku do kobiet nie procentuje w postaci seksu lub związku z nimi? Dlaczego kobiety wolą facetów pewnych siebie i czerpiących z życia pełnymi garściami, a nie zwykłych, ułożonych  pracusiów? Dlaczego wybór częściej pada na Badboy’ów, a nie grzecznych chłopców? O tym za moment.

Zanim jednak to nastąpi, przytoczmy taką sytuację:

 

Poznajesz uroczą kobietę. Jest ładna, inteligenta, śmieje się z Twoich żartów. Spotykacie się na kilku, kilkunastu randkach, gdzie zabierasz ją do różnych restauracji, kin, knajp. Jednym słowem - spędzacie miło czas. Kiedy wydaje Ci się, że już jest Twoja, pojawia się On. Nie jest specjalnie przystojny, ani bogaty, czy też nadmiernie inteligentny. Jednak coś sprawia, że Twoja niedoszła wybranka serca kończy z nim w łóżku. Ty zostajesz ze złamanym serce, a ona nawet nie wie, że wyrządziła Ci przykrość. Przecież ona myślała „że jesteście przyjaciółmi”.


Sytuacja ta mogła wyglądać inaczej w Twoim przypadku. Niekoniecznie musiał się pojawić jakiś facet, mogłeś usłyszałeś „zostańmy przyjaciółmi”, lub nawet pozwoliła sobie na chwilę zapomnienia z Tobą, jednak trwało to tylko jedną noc. Co jest przyczyną? Dlaczego kobiety tak postępują?

Zacznijmy od określenia, co to znaczy być „miłym” w kontekście relacji z kobietami: najważniejsza kwestia - uzależniasz swój nastrój, zachowanie i styl życia od kobiety, dajesz jej sobą sterować. Jesteś zbyt uprzejmy, starasz się nie urazić jej swoimi poglądami, zgadzasz się ze wszystkim co ona powie. Jesteś gotów rzucić dla niej akurat wykonywane zajęcie, jeśli tylko ona Cię o to poprosi, jednym słowem biegasz za nią, mimo, że ona nic nie daje od siebie. Kupujesz jej prezenty, kwiaty, zabierasz w drogie miejsca, bo wydaje Ci się że w ten sposób „kupisz” sobie jej uwagę. Do tego od Twojego życia zieje nudą - nie posiadasz pasji, hobby czy zainteresowań. Narzekasz na pracę, ludzi, na cały świat. Twoi znajomi są tacy sami. Zamiast weekend’owego wypadu w jakieś ciekawe miejsce, wybierasz spędzenie wieczoru przy piwie z kumplami w knajpie. Wakacje spędzasz również tak jak wszyscy. Ogólnie rzecz biorąc Twoje podejście do życia, Twoje przekonania i zachowanie w stosunku do kobiet są takie same jak 95% mężczyzn – nie wyróżniasz się z tłumu.

 

Co takiego ma ta reszta facetów, że jest bardziej atrakcyjna? Zastanów się: ów „nieprzeciętny facet” ma swoje pasje, a co za tym idzie - nie ma czasu dla kobiety zawsze i o każdej porze. Robi wiele ciekawych rzeczy, uprawia różne dyscypliny sportu, podróżuje, próbuje nowych doznań, ma wielu znajomych i łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów. Nie żyje tak jak mu inni karzą, jest Kowalem Własnego losu. Optymista, z konkretną wizją siebie za kilka lat. Ma ambicje, nie przeprasza że żyje. Posiada swoje zdanie i wyraża je głośno. Raz jest gentlemanem, raz draniem dla kobiet. Dostarcza im szerokiej gamy emocji: nie tylko miłości, ale także smutku, radości, euforii, zafascynowania, czy skoków adrenaliny. Jest świadom, że to on wybiera kobiety, a nie one jego. Nie przywiązuje się do kobiety zaraz po poznaniu. Nie pełni roli tamponu emocjonalnego.

 

 

Tak wyglądają z grubsza różnice. Jednak co powoduje, iż wybór częściej pada na tych drugich? Postaw się w sytuacji kobiety: jest młoda, atrakcyjna, codziennie zaczepiana przez masę ludzi. Podrywają ją na ulicy, w klubie, wśród znajomych. Wszyscy postępują wobec tego samego schematu. Jak myślisz czy zrobi na niej wrażenie facet który jest 1001wszym, który zabiera ją na randkę do kina i kupuje bukiet róż? Facet który żyje zwyczajnie i bez polotu?  Czy może wybierze kogoś, kto wyłamuje się poza schemat, kogoś kto ma ciekawsze i lepsze życie od niej? Kogoś kto obejdzie się bez niej w swoim życiu?

Nie namawiam Cię do złego traktowania kobiet. Wprost przeciwnie. Kobiety są cudownymi stworzeniami, bez których nasze życie pozbawione byłoby kolorytu. Chodzi jednak o to, aby nasze życie było pełną paletą barw, a nie jednym kolorem – dawanym i odbieranym przez kobiety.  Dlatego posiadaj swoje życie i żyj tak, aby zawsze coś się działo. Niezależnie od kobiet. 

Więcej konkretów nt. dynamik między kobietami, a mężczyznami zostanie opisane w ebook’u oraz artykułach które pojawią się już niedługo na portalu www.abcszczescia.prv.pl

Podobne artykuły


13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 13081
41
komentarze: 9 | wyświetlenia: 91054
40
komentarze: 12 | wyświetlenia: 59251
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 23068
19
komentarze: 18 | wyświetlenia: 73881
30
komentarze: 13 | wyświetlenia: 16596
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 10164
20
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10079
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15876
30
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4207
32
komentarze: 68 | wyświetlenia: 12417
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6942
 
Autor
Artykułno no! świetny artykuł, naprawdę :) Raczej nie czytuje tego typu poradników, ale to było całkiem dobre :)

  Eljash *  (www),  21/10/2010

Moje zdanie - Każda kobieta jest inna, nie ma dwóch takich samych, dlatego też do każdej trzeba się dostosować, trzeba użyć innej techniki, rozmawiać o innych rzeczach. Kobiety reagują bardzo uczuciowo tzn. jeżeli czuje się przy kimś bezpiecznie, swobodnie i będzie ten ktoś ją rozweselał - polubi go. Patrząc na powyższe dwa różne od siebie schematy można je ze sobą połączyć - nie można wpadać w sk ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska