Login lub e-mail Hasło   

Tabletki na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie nie posiadają cudownej mocy likwidowania otyłości, ale skutecznie hamują apetyt, redukują uczucie głodu i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.
Wyświetlenia: 1.124 Zamieszczono 08/11/2009

Dzięki nim kuracja odchudzająca jest mniej dotkliwa i przykra dla delikwenta. Trzeba powiedzieć wprost, że zrzucenie choćby kilku kilogramów to ciężka praca, wymagająca samozaparcia, wyrzeczeń a nawet cierpienia .Najtrudniej uporać się z ciągle obecnym uczuciem głodu, zwłaszcza na początku kuracji. Dzięki tabletkom jest łatwiej przejść na trudy diety i osiągnąć sukces – szczupłą sylwetkę.

Przytyć łatwo, trudniej schudnąć

Naprawdę niewiele osób zaprzeczy temu stwierdzeniu. Większość potrzebuje schudnąć, tylko garstka ludzi pragnie przytyć, a nie jest to dla nich takie proste.

Dla większości osób z nadwagą przytycie odbyło się bez żadnego wysiłku. Patrzymy do lustra, a tu nas jakby więcej, przymierzamy ubranie z poprzedniego sezonu, a tu i ówdzie za ciasno, guziki się nie dopinają.

Pół biedy, jeśli nadwaga jest niewielka, łatwiej się jej pozbyć, gorzej, gdy otyłość jest znaczna, ale i z tym można sobie poradzić.

Dlaczego tyjemy? Odpowiedź jest prosta. Spożywamy więcej kalorii niż organizm zdolny jest spalić. Nadmiar zamieniany jest w tkankę tłuszczową. Odżywiamy się niezdrowo, zbyt tłusto i nieregularnie, często w pośpiechu jemy byle co, by tylko zaspokoić głód. Złą sławę mają fast foody, które raczą nas niezdrową i tuczącą żywnością.  Spożywamy coraz więcej wysoko przetworzonych produktów, pijemy słodzone, gazowane napoje. Do tego dochodzi jeszcze pojadanie słodyczy, chipsów, solonych orzeszków między posiłkami. Większość z nas nie uprawia sportu, prowadzi siedzący tryb życia. I tak przybywa nam zbędnych kilogramów.

Otyłość w niektórych krajach jest uważana za chorobę i stanowi poważny problem społeczny i medyczny.

Żeby zrzucić nadwagę, należy przejść na dietę nisko kaloryczną i rygorystycznie jej przestrzegać. Wymaga to dużo wytrwałości i silnej woli. Nie jest łatwo zrezygnować z objadania się smakołykami.

Niezbędny jest też ruch. Może to być choćby szybki marsz czy jazda na rowerze. A na wyniki trzeba długo czekać. Zwykle w pierwszej fazie odchudzania znika kilka kilogramów, ale potem następuje zastój, kiedy to waga ani drgnie, by po pewnym czasie znowu maleć. Satysfakcja z powrotu do szczupłej sylwetki na pewno jest ogromna, ale droga do niej nie jest usłana różami. O tym, dlaczego ludzie miewają problemy z odchudzaniem można dowiedzieć się ze strony www.szybkieodchudzanie.pl/dlaczego-wiekszosc-osob-ma-problemy-z-odchudzaniem-,61.html.

A po co się odchudzać?

„Kochanego ciała nigdy nie jest za dużo” - tak się żartobliwie kiedyś mawiało. Teraz chyba to powiedzenie odeszło do lamusa. Bo szczupły oznacza nie tylko ładniejszy, ale i zdrowszy. Faktem jest, że wśród osób otyłych notuje się zwiększoną zapadalność na takie choroby jak: cukrzyca, nowotwory, nadciśnienie, zawały serca i mózgu, deformacje stawów i kręgosłupa. Dodatkowym utrapieniem, zwłaszcza dla starszych otyłych osób, jest niska sprawność fizyczna i wzmożona męczliwość.

Na odchudzanie nigdy nie jest za późno. A także nie jest za wcześnie. Obserwuje się bowiem, że coraz więcej dzieci cierpi na nadwagę. Są przekarmiane, spędzają wolny czas przy telewizorze i komputerze, unikają sportu. Otyłe dzieci jeszcze dodatkowo cierpią z powodu braku akceptacji rówieśników. Należy więc zdecydowanie zapewnić dzieciom zdrową, nietucząca dietę i zachęcać do uprawiania sportu.

Dla dorosłych atrakcyjny wygląd też ma znaczenie. W powszechnej opinii człowiek sukcesu powinien być szczupły. Otyłość jest źle postrzegana, dlatego należy zadać sobie trud pozbycia się nadwagi.

Czy warto łykać tabletki odchudzające?

Jak tu już zostało powiedziane, tabletki nie zastąpią niskokalorycznej, dobrze zbilansowanej diety oraz wysiłku fizycznego, ale towarzyszą kuracji odchudzającej,  ułatwiając zniesienie  pewnych niedogodności oraz przyspieszając proces chudnięcia.

Pewne tabletki pełnią funkcję wypełniacza, który, pęczniejąc w żołądku, daje poczucie sytości i redukuje odczucie głodu, które jest najbardziej dotkliwe. Dzięki temu człowiek na diecie nie odczuwa potrzeby jedzenia, ma zmniejszony apetyt, wystarczają mu skromne objętościowo i nisko kaloryczne posiłki. To duże ułatwienie, które podnosi komfort życia osoby odchudzającej się.

Inny typ tabletek to spalacze tłuszczu. Mają rewelacyjne działanie: szybko spalają tłuszcz, regulują przemianę materii, szybciej widoczne są efekty kuracji . Na stronie www.hoodiagordoniiplus.com.pl można znaleźć więcej informacji na temat działania preparatów wspomagających bezpieczne odchudzanie. Dla ludzi unikających sportu czy jakiegokolwiek zwiększonego wysiłku mają jednak pewną wadę. Działają tylko  w czasie wzmożonych ćwiczeń, intensywnego marszu czy szybkiej jeździe na rowerze. Jeśli myślisz, że połkniesz tabletkę, usiądziesz w fotelu i „samo się będzie chudło”, to nic z tego. Takich cudów jeszcze nie ma.

Można by więc ułożyć następujące równanie: dieta + ruch + tabletki = szczupła sylwetka.

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 1820
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 552
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 742
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1312
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1153
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 836
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 744
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 816
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 591
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 499
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 560
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 517
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1034
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 880
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Alina_  (www),  04/12/2009

"Jeśli myślisz, że połkniesz tabletkę, usiądziesz w fotelu i „samo się będzie chudło”, to nic z tego. Takich cudów jeszcze nie ma"
Bardzo dobrze powiedziane, tak naprawdę większość osób odchudzających się liczy na szybkie efekty i na "cuda", nawet z czasem trudno przekonują się do typowych, zdrowych i bezpiecznych diet.
Z doświadczenia wiem, a sądzę że niejedna osoba to potwierdzi, ż ...  wyświetl więcej

To znowu ja. Mam w swoim otoczeniu osobę, która chyba chce schudnąć (a i ja też mogę przy okazji troszeczkę). Nie powiem o kim mowa, bo ta osoba nie chce żebym się o niej publicznie w tym kontekście wypowiadał. W każdym razie ten artykuł jest naprawdę świetny i w sam raz dla tej osoby , o której piszę. Serdecznie pozdrawiam.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska