Login lub e-mail Hasło   

Ciemnosc Ogarnia Ziemie

W tym roku przypadaly rocznice: 2oo. lat od urodzenia Karola Darwina i 150. lat od ukazania sie jego przelomowego dziela.
Wyświetlenia: 1.873 Zamieszczono 15/11/2009
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako niskiej jakości

   Z tej okazji British Council przeprowadzil badania ankietowe w dziesieciu krajach swiata. Badania po haslem "Darwin Dzisiaj" mialy za cel poznanie opinii doroslych mieszkancow dziesieciu panstw na temat nauczania teorii ewolucji w szkolach. Dwa ( z czterech pytan ) brzmialy: 1. Czy uwazasz, ze w szkolach powinno sie nauczac jedynie teorii Darwina i 2. Czy uwazasz, ze w szkolach powinno sie nauczac teorii Darwina jednoczesnie z kreacjonizmem i teoria wielkiego projektu. ( tlum. moje ) I odpowiedzi na te dwa pytania musza budzic zdumienie.

   Po tylu dziesiecioleciach nauczania w szkolach jedynej prawdy, przedstawiciele co najmniej dziesieciu krajow swiata ( kraje objete ankieta ) wykazuja zadziwiajacy opor na wiedze. No po prostu ciemnogrod panie, ciemnogrod... Ba!  Byc moze, oprocz "pandemii" grypy A/H1N1 mamy do czynienia z pandemia glupoty. Pandemia o tyle grozna,ze obejmujaca znacznie wiekszy odsetek populacji niz grypa swinska, ptasia,kocia, psia i labedzia. I to razem wziete. Horror panie, horror...

  Uwazam, ze znane nam koncerny farmaceutyczne powinny natychmiast wynalezc szczepionke na te porazajaca i grozna epidemie odpornosci na najprawdziwsza z prawd.

  Az reka mi drzy kiedy przystapic musze do podania wynikow badan. Ale co tam. Zapewne elity intelektualne dotknietych badaniami krajow stana na wysokosci zadania i do takiej kompromitacji juz wiecej nie dojdzie...

I tak. Zwolennikow nauczania jedynie teorii ewolucji w szkolach jest:

w Argentynie  -  23%

w Chinach       - 19%

w Egipcie        - 18%

w Wielkiej Brytanii - 21 %

 w Indiach         - 37 %

w Mesyku          - 28%

w Rosji              - 10 %

w Afryce Pld.      -11 %

w Hiszpanii        - 34 %

w USA - 21 %

co daje srednia w dziesieciu krajach - 20 %

   Czyli, ze srednio 20 % ludzi zna prawde. I to po 150 latach od publikacji ksiazki Darwina. No, przerazajace panie, przerazajace...

  A zwolennikow nauczania teorii Darwina , kreacjonizmu i teorii  wielkiego projektu jest:

w Argentynie  -  65 %

w Chinach       -  42 %

w Egipcie         -  19  %

w Wielkiej Brytanii  -  54  % ( no tak, najtrudniej byc prorokiem we wlasnym kraju...)

w   Indiach         -  40  %

w Meksyku         -  56  %

w Rosjii -  53 %

w Afryce Pld.        -  29  %

w Hiszpanii         -  31  %

w USA -  51  %

Czyli, ze srednio  43  % obywateli smie miec watpliwosci co do najprawdziwszej z prawd.

   Jeszcze ciekawszym  faktem wynikajacym z badan jest to, ze ankietowani byli podzieleni na tych tzw. "wszystkich" i tych, ktorzy wiedza kim jest Karol Darwin i znaja jego teorie. W tej grupie smiacych miec watpliwosci jest jeszcze wiecej. Srednio w 10 krajach  53  % !!!

  Jak w takich warunkach mozna snic o postepie i budowaniu szczesliwosci wszystkich ?

   Uwazam, ze nalezy natychmiast odnalezc winnych i przykladnie ukarac tych, ktorzy nie zdolali wpoic ludziom najprawdziwszej z prawd i to przez tyle dziesiecioleci. Chocby nawet czesc z nich trzeba  bylo ekshumowac . A co tam !

  A pozostalych zdecydowanie zaszczepic !

ankiet dostepna pod nast. adresem: http://www.evolutionnews.org/MORI%20Education%20Data%20Tables%20-%20Creationism%20Survey%20FINAL.pdf

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 980
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 810
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 978
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 484
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 507
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1098
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 934
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 913
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 633
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 726
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 809
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 407
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 557
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 675
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 699
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Twoim ulubieńcom w przeciągu 17 wieków nie udało się osiągnąć 100%, i to licząc tylko w krajach gdzie mieli przewagę liczebną. Tak więc wyniki "darwinistów" można uznać za rewelacyjne, a ty swój sarkazm i kiepską ironię możesz sobie wsadzić w ... buty. :)

PS Jakoś nie dostrzegam w tym zestawieniu Dani czy Norwegi, ciekawe dlaczego? Czyżby psuły zamierzony obraz? :)

To nie ja przeprowadzalem ankiete i nie ja wybieralem kraje. Sprawdz sam.
Pozdrawiam.

Ale odautorskie komentarze (bo tym w zasadzie jest ten "artykuł")są chyba twoje? :)

Po pierwsze nie wiesz nic o " moich ulubiencach" a po drugie mozesz przeciez sam, jak chcesz skomentowac fakty zawarte w ankiecie. Moj stosunek do nich naprawde nie jest najwazniejszy. A faktem wynikajacym z badan jest, ze ok 50 % ankietowanych ma watpliwosci i dopuszcza inne, niz obowiazujaca teorie. Tyle i tylko tyle. Nie widze tu pola do obrazy (:

O jakiej obrazie piszesz? Skomentowałem twoje komentarze, bo miałem na to ochotę i już, poważniejszego powodu nie potrzebuję. Moją opinię wyraziłem, mam nadzieję, wystarczająco jasno.

Moja opinia o jakości tej ankiety również jest, IMO, wystarczająco czytelna. Jeśli przeprowadzimy ankietę w Arabii Saudyjskiej, okaże się że 99% ankietowanych to muzułmanie, z czego przytłaczająca większość to wahabici. Dostrzegasz analogię?

Sam Big Bang to już bardziej Kreacja niż Ewolucja.... Ludzie myślą, widzą słabe i mocne strony każdej teorii. Inaczej niż fanatycy nauki oraz religii...

"Fanatycy nauki" to oczywisty oksymoron, nawet ty powinieneś to dostrzegać. To naprawdę nie wina tych "fanatyków" że zwolennicy Kreacji poza gadaniem nie mają absolutnie NIC.

100 % zgoda. Kazdy fanatyzm w swej istocie jest kretynizmem, czesto zbrodniczym. Generalnie uwazam, ze narzucanie komukolwiek wlasnych pogladow i przekonan jest okropne. Bowiem kazdy ma "swiete" prawo do swoich pogladow i do ich wyrazania. Ale nie ma prawa do ich narzucania.
Pozdrawiam

"Bowiem kazdy ma "swiete" prawo do swoich pogladow i do ich wyrazania."

Tak samo jak każdy ma "święte prawo" do wytykania paluchem oczywistych dziur w rozumowaniu i wyśmiewania wszelkiego rodzaju "chciejstwa" w prezentowanych poglądach. A niestety tak się składa że każda religia ma fundamenty wykonane ze słów CHCĘ i WIERZĘ.

  oculus,  15/11/2009

Nauka i religia w tej kwestii błądzą po omacku a prawdy o człowieku nigdy nie odnajdą.
Nie można wygrywać co tydzień 6 w totka przez cały rok na te same numery a takie jest prawdopodobieństwo
obu tych teorii.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska