Login lub e-mail Hasło   

Miłość -definicja, recepta.

.
Wyświetlenia: 9.961 Zamieszczono 20/11/2009

MIŁOŚĆ- DEFINICJA.         Miłość- kto by się nie spotkał z tym terminem. Egzystuje on wszędzie. W książkach, filmach, wspomnieniach, zwykłej rozmowie. Dla niektórych jest to legenda i reklama zaś dla innych cel życia na tej planecie. Jednych determinuje i mentalnie uskrzydla odmieniając i dając niesamowitą energię drugich dołuje, przytłacza gdy okazuję się kłamstwem i pokazuje swoje prawdziwe oblicze.


         Miłość nie istnieje- to moja teza. Nie piszę, że nie istniała. Każdy zauważył, że mentalność  ludzi zmienia się co jakiś czas. Nasze ideały ulegają metamorfozie- od etosu rycerza, poprzez romantyków piszących poematy i cierpiących w tęsknocie po typów macho .

Miłości nie ma w naszych czasach. Zapewnie kiedyś , za jakiś czas znów powstanie jak fenix z popiołów.  Jak w dzisiejszych czasach może powstać miłość?

 Idelany związek, uczucie vel. miłość może powstać tylko wtedy gdy dwie jednostki ze znajomych przekształcają się w przyjaciół( tak- rywalizuję z tezą i osobami, które zaprzeczają iż z przyjaciół można stać się partnerami). Będąc przyjaciółmi poznajemy siebie bardzo dobrze kompletnie bez podtekstów sexualnych( powiedzmy ^^ ).

Przyjaźń to dla mnie miłość. Bardzo często więcej mówimy przyjacielowi niż partnerowi. Przyjaciół łączy czas a partnerów sex. Często ludzie po krótkim czasie spotykania, randkowania ale po odbyciu stosunku są razem. Sex powinien być kwintesencją a nie startem ponieważ genezą swoja ma w naszych zwierzęcych instynktach. Często przy stosunku zamieniamy się w zwierzeta. Rozmowa to wynik ludzkości, ich intelektu, pracy. Słowa, mowa, język i wspólny czas wyznaczają kanony relacji. Bardzo ważny jest CZAS .

Szybko rozpoczęty związek szybko się skończy. Powolne i rozsądne poznawanie siebie daje rezultaty na dużo dłuższy czas a nawet na całe życie.

Poznając siebie doskonale jako przyjaciele, kochamy wspólnie spędzony CZAS. A gdy do miłości do czasu dochodzi aspekt pociągania sexualnego to wtedy mamy przepustkę do idealnego związku.

Ważne jest to ,że miłość przychodzi sama.


PRZYJAŹŃ+ CZAS// SEX = MIŁOŚĆ.


Nie zachowujmy się jak zwierzęta patrząc na partnera jako obiekt . Pokchajmy go jako człowieka z duszą.

Jesteśmy ludźmi a nie zwierzętami…tak? To dlaczego wokół nas pełno chętnych do kopulacji a nie do rozmowy???


 

Bądzmy ludźmi. W niektórych sytuacjach zwierzęta mogłyby się śmiać z naszych poczynań.

 

Podobne artykuły


16
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1147
15
komentarze: 23 | wyświetlenia: 357
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 653
15
komentarze: 14 | wyświetlenia: 983
14
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1492
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1364
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1228
13
komentarze: 19 | wyświetlenia: 1387
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 556
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 588
13
komentarze: 67 | wyświetlenia: 1419
13
komentarze: 19 | wyświetlenia: 328
13
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1212
12
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1045
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 491
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Elba,  01/12/2009

Bardzo ciekawe, współczesne spojrzenie na miłość. "...Poznając siebie doskonale jako przyjaciele, kochamy wspólnie spędzony CZAS. A gdy do miłości z czasem dochodzi aspekt pociągania sexualnego, to wtedy mamy przepustkę do idealnego związku..." Mądrze sformułowane!

  elena  (www),  01/12/2009

Zgadzam się z każdym słowem tego artykułu, niestety do takich mądrości niewielu dochodzi w naszych czasach, błądząc emocjami w poszukiwaniu związku idealnego(czytaj przesiąkniętego chorymi wyobrażeniami o miłości)

  Gamka  (www),  24/04/2010

Miłość jest jak wojna ,łatwo ją zacząć, lecz trudno skończyć.... bo ..kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.......Gamka

Boje sie momentu, w którym zamienie sie w faceta, który będzie zdradzał moja wybranke serca. Który nie będzie wierzył w miłość...Straszne, naprawde. Obecnie uwazam, że miłośc jest piękna, romantyczna, ale potrafi zranić. I chce przy tym pozostać, chce sie zakochiwac i żyć tym...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska