Login lub e-mail Hasło   

Sposób na odchudzanie

Każdy, kto choć raz chciał pozbyć się zbędnych kilogramów i nadmiaru tłuszczyku, doskonale wie, że odchudzanie to niezwykle trudne zadanie.
Wyświetlenia: 1.295 Zamieszczono 22/11/2009

Wiele osób traci  wiarę w chęci, gdy pierwszych efektów nie widać dosyć szybko. Jednak istnieje sposób na to, by nieco przyspieszyć ten proces.

Czy istnieje możliwość szybszego spalania tłuszczu?

Okazuje się, że Edita Kaye, która jest amerykańską dietetyczką, po dziesięciu latach badań, znalazła sposób, dzięki któremu odchudzanie nie musi być już taką katorgą. Według tej kobiety istnieje formuła, która pozwala stracić zbędne kilogramy  szybciej, a co ważne – bez żadnego uszczerbku na zdrowiu.

Na czym polega odchudzanie według Edity Kaye?

Każda komórka organizmu żywego zawiera mitochondria. Twory te odgrywają znaczącą rolę w procesach metabolicznych. W mitochondriach przetwarzane są na ciepło i energię składniki odżywcze, które dostarczane są wraz z pokarmami. Proces ten określany jest jako termogeneza. I to właśnie w nim tkwi sekret szybkiego i skutecznego pozbycia się nadmiaru kilogramów. Nasz organizm szybciej będzie spalał tłuszcz, jeśli mitochondria będą aktywniejsze. Żeby było to możliwe, trzeba pobudzić proces termogenezy. Jak tego dokonać? Wystarczy, że będziemy spożywać co najmniej trzy posiłki dziennie, które są bogate w białka, ponieważ właśnie te związki są w stanie pobudzić mitochondria do aktywności. Jeśli nasze posiłki zostaną wzbogacone w pokarmy, które są źródłem błonnika, wówczas ograniczymy również wchłanianie tłuszczu.

Ważne są pory posiłków

Według Edity Kaye w tym procesie odchudzania bardzo ważne jest spożywanie posiłków o określonych porach. Pokarmy, które zawierają sporą ilość błonnika należy spożywać tylko rano. Dlaczego jest to ważne? Odpowiedź jest prosta. Dzięki temu unikniemy wchłaniania tłuszczu przez najbliższe dwanaście godzin. Jeśli większe dawki białka będziemy spożywać po południu oraz wieczorem, proces termogenezy zostanie pobudzony. A więc nasz zalegający tłuszcz będzie się spałał nawet wtedy, gdy udany się na nocny odpoczynek.

Co należy jeść, by odchudzanie było efektywne?

Chcąc stracić zbędne kilogramy, stosując model odchudzania preferowany przez amerykańską dietetyczkę, każdy dzień trzeba rozpoczynać od spożywania lekkiego posiłku, który stanowi bogate źródło błonnika. Dzięki temu uda się nam zablokować wchłanianie i magazynowanie tłuszczu nawet przez dwanaście godzin. Dodatkowo takie poranne śniadanie jest w stanie zapobiec wahaniom nastroju, ponieważ pozwala na utrzymanie stałego poziomu cukru we krwi. Spożywajmy więc takie produkty jak: ziemniaki, morele, fasola, ciemne pieczywo.

W samo południe należy koniecznie zmienić naszą strategię odżywiania. Nasze posiłki powinny zawierać dużą ilość białka. Konieczne jest spożywanie produktów, które są bogate w białko, czyli na przykład: chude produkty mleczne, mięso, drób. Pokarmy, które zawierają białko pobudzą nie tylko pobudzą przemianę materii, ale i przyspieszą spalanie tłuszczu, którego tak bardzo chcemy się pozbyć.

Jeśli będziemy odżywiać się zgodnie z regułami, które ułożyła Edita Kaye, możemy spodziewać się oczekiwanych rezultatów. Trzeba jednak pamiętać, że należy naszemu organizmowi odpowiednią ilość płynów. Wodę mineralną, bezkofeinową kawę, herbatę, czy napary ziołowe można pić bez ograniczeń.

Pamiętajmy również, że niektóre pikantne przyprawy ziołowe nie tylko dodają potrawom smaku, ale również mają właściwości wspomagające odchudzanie. Ponieważ wykazują działanie termogeniczne oraz stymulują przemianę materii, mają znaczący wpływ na utratę zbędnych kilogramów. Chciałoby się rzec – jedz przyprawy i strać na wadze!

By poznać więcej tajemnic odchudzania, wystarczy zapoznać się z zawartością strony www.tajemniceodchudzania.pl.

Można osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty…

Jest to możliwe w przypadku, gdy będziemy zapobiegać niedoborom lub brakom pewnych substancji, które są w stanie wspomagać odchudzanie. Warto zażywać specjalne preparaty odchudzające, które zawierają w swoim składzie substancje hamujące apetyt albo takie, które pomagają zamienić tkankę tłuszczową w suchą masę mięśniową. D o takich substancji należy na przykład chrom, który wspomaga transport glukozy do komórek, w których następuje spalenie tego cukru. Ponadto pierwiastek ten ma korzystny wpływ na budowę tkanki mięśniowej. Z kolei L-karnityna wspomaga proces spalania tłuszczu, zapobiegając w ten sposób jego odkładaniu się w komórkach. Dodatkowo substancja ta ma korzystny wpływ na wzmocnienie układu odpornościowego, pracy serca oraz usprawnia mięśnie.

Dodatkowe zalety odchudzania według Edity Kaye

Jeśli będziemy odżywiać się w sposób, który został zaproponowany przez amerykańską dietetyczkę, nie tylko pozbędziemy się nadmiaru kilogramów. Dzięki niemu będziemy mogli utrzymać poziom cukrów w naszym organizmie na stałym poziomie. Co przez to zyskamy? Dobry humor nie będzie nas opuszczał, bowiem możliwa będzie nieustanna stymulacja hormonu szczęścia, czyli serotoniny.

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 1782
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 452
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 726
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1286
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1125
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 724
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 826
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 800
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 568
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 535
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 501
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 466
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 384
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 529
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

tak tak dieta ,spalacze tłuszczu a aktywność fizyczna? yyyyy co to takiegoDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska