Login lub e-mail Hasło   

Człowiek - życie z naturą

Obecne pokolenia są coraz słabsze pomimo rewelacyjnego postępu cywilizacji i farmakologii.Dlaczego...?
Wyświetlenia: 1.263 Zamieszczono 25/11/2009

Żyjemy obecnie w dość nietypowych czasach. Owszem cywilizacja osiągnęła pewien pułap( ale czyż w czasach starożytnych go nie było?), kosztem naszego życia i zdrowia. I tutaj widac zasadę" coś za coś". Wydaje nam się,że jesteśmy nieśmiertelni. Niestety jesteśmy. Ważna jest tylko jakość naszego życia... Coraz więcej ludzi cierpi na depresję, nerwice, bezpłodność obu płci. Dzieci i młodzież borykają sie już np z cukrzycą, co kilka lat temu było demeną 40, 50 latków. A my...? Dalej w to brniemy i otwieramy oczy jak już jesteśmy w niedomodze. Czasami jest  za późno. Nie chcę tutaj powielać słów wielu lekarzy, socjologów. Pragnę jedynie nadmienić,że jesteśmy naturą. Homo sapiens- człowiek rozumny- lecz czasami chyba nie sapiens. Działamy wbrww wszelkim prawom natury. Pracujemy po 15 godzin dziennie wiedząc, że istnieje zegar biologiczny. Nasze organy również maja taki zegar aktywności i spoczynku. Ignorujemy to całkowicie. A przecież chcemy życ, bo jak nie chcemy to po co ta cała ciężka praca. Tak naprawdę do życia człowiek potrzebuje trzech rzeczy: jedzenia, pracy i seksu. Są one współzależne. Lecz muszą one nabrać wymaru rozsądku.

Zachecam do przemyśleń. Z mojej praktyki zawodowej widzę,że my- ludzie wszystko chcemy, wszystko nam sie należy, lecz z siebie często nie chcemy dać nic- nawet dla samych siebie. A przykładem może być np 10 minutowa gimnastyka, która reguluje przepływ krwi i  uelastycznia stawy. Kto ją tak naprawdę wykonuje? Przecież zawsze mówimy " ruch to zdrowie- calkowita prawda. Szkoda,że tylko mówimy a nie działamy . Zdrowie jest  tylko jedno i jest NAJWAŻNIEJSZE. Warto o tym pamiętac codziennie.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1299
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1627
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1028
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1428
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 800
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2100
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1040
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1047
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2162
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1532
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 513
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 805
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1278
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

cyt. " Coraz więcej ludzi cierpi na depresję, nerwice,(...) " - chyba są to przyczyny większości chorób. W pogoni za w miarę dostatnim życiem , zapominamy o nas samych , myśląc że dobre zdrowie będziemy mieć bardzo długo . Niestety , " zużywamy " się w bardzo szybkim tempie , a chwila refleksji przychodzi za późno , dopiero w momencie trwałej utraty zdrowia. Gorzka to prawda.

  pirx,  26/11/2009

"Tak naprawdę do życia człowiek potrzebuje trzech rzeczy: jedzenia, pracy i seksu. " Z ty fragmentem artykułu zgadzam się bez najmniejszych zastrzeżeń . Wam kobietom tylko jedno w głowie ;)

Kiedyś zastanawiałem się nad tym , że drzewiej, to dopiero się ludziom żyło . Poszedł taki za chałupę, mamuta ubił . Żonka mu jagódek nazbierała . Pojedli i tylko dzieciska płodzili ;) Ale , czy aby na

...  wyświetl więcej

Coraz trudniej nam dbać o siebie, o rodzinę. Ziemia, woda, powietrze, zatrute, My robimy co możemy, by nie dać się
złamać i móc działać i pracować...

  Layo  (www),  27/11/2009

Proponowałabym znacznie to rozwinąć i poprawić błędy. To jest notka, nie artykuł.

problem jest w głowie i cóż na to poradzimy, jedni jej używają, inni nieDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska