Login lub e-mail Hasło   

Czy minister zdrowia może iść do więzienia?

Kto gra naszym zdrowiem? Budowlaniec? A minister nie?
Wyświetlenia: 991 Zamieszczono 28/11/2009
Zgłoszony przez 3 użytkowników jako spam

       

    Minister Ewa Kopacz

 

      "Dziennik Bałtycki" (12 listopada 2009) informuje, że ujęto 38-letniego budowlańca (tak potocznie go określono), który bez medycznego wykształcenia doskonale orientował się w dawkowaniu zabójczych tabletek.

     Otóż ów pan pomógł (dość szokująco brzmi to słowo) kilkunastu kobietom przerwać ciążę, sprzedając im tabletki uzyskiwane na sfałszowane recepty. Za owe czyny grozi mu 5 lat więzienia, bowiem jest oskarżony o wielokrotny współudział w zabójstwie nienarodzonych dzieci, a posiedzi może rok (jak znamy polskie orzecznictwo sadowe), jeśli nie jest recydywistą.

     Z drugiej strony mamy minister zdrowia, która chętnie by zakupiła szczepionki przeciwko świńskiej grypie za nasze wspólne (z podatków) pieniądze, jednak tego nie czyni, bowiem obawia się kary ze strony naszej groźnej Temidy, gdyby okazało się, że umarłby któryś z naszych rodaków z powodu powikłań z tytułu zastosowania niesprawdzonego medykamentu.

     Jak to zatem jest? Z jednej strony można dać ogłoszenie prasowe (widzą je pracownicy gazety, policjanci przeglądający prasę oraz tysiące czytelników, w tym prawników!) zachęcające do zabijania dzieci i ponieść symboliczna karę, z drugiej zaś strony można nie podjąć decyzji o szczepieniu rodaków z obawy przed zabiciem paru osób (przy milionie zaszczepień i to w wyniku powikłań)? Pani minister nie weźmie odpowiedzialności za sprowadzenie zagrożenia na naszych obywateli i nie zakupi niesprawdzonych szczepionek (choć takie ryzyko wzięli na siebie ministrowie mądrzejszych od nas państw!), natomiast nie boi się odpowiedzialności, gdyby jednak w wyniku epidemii świńskiej grypy umarło tysiące Polaków?

     Która kara byłaby wyższa - za nieszczęście kilku powikłań w wyniku zastosowania niesprawdzonej szczepionki, czy za śmierć wielu rodaków w wyniku jej niezastosowania? Które ryzyko jest groźniejsze dla naszego narodu i dla rządu? Co grozi pani Kopacz, jeśli jednak przegra w świńskiego pokera (a my wespół z nią)? Czy dla uspokojenia dość panicznej sytuacji w Polsce nie jest zasadne sprowadzenie kilkuset tysięcy szczepionek i to po okazyjnej cenie (odkupienie od rządów, które przeszacowały potrzeby swoich narodów)?

     A przy okazji (skoro wielu polityków często bierze publicznie i jakże chętnie na siebie odpowiedzialność za swoje decyzje) - czy i jaką poważną karę poniósł w III RP jakikolwiek minister lub premier za podjęcie mniej albo bardziej odważnej a błędnej decyzji?

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1385
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1245
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 670
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 789
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 822
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 541
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 498
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Tak naprawdę, zastanówmy się........... Wielki kryzys w Europie. Wszystkie a przynajmniej większość państw świata ładuje na rynek potężną ilość pieniędzy by ratować rynek. Donald Tusk spokojnie oszczędza nawet wycofując coś koło 20 miliardów. Wiem, wypowiadałem się na forum przeciw tej jego oszczędności , jednak dziś oceniłby, ten krok powiedzmy na lekki plus. Dziś pani minister Kopacz nie kupuje ...  wyświetl więcej

Proponuję nie rozważać ilu Polaków ginie w Afganistanie oraz ilu dziennie ginie na szosach (ok. 15 dziennie i tyluż popełnia w Polsce samobójstwa).

Z p. Kopacz jest sytuacja dokładnie jak z p. Alicja Tysiąc. Pani Tysiąc wygrała proces nie dlatego że zabiła czy nie zabiło swoje dziecko w łonie, ale za uniemożliwienie jej podjęcia suwerennej decyzji.

Zatem nie chodzi czy ja lub czy r

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska