Login lub e-mail Hasło   

Pora już, Szanowni Fizycy...

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://pinopa.republika.pl/PoraJuz.html
Pora już, Szanowni Fizycy, uświadomić sobie, że został odkryty mechanizm oddziaływania składników materii. Ten fakt powinien być znany... wszystkim wykształconym ludziom...
Wyświetlenia: 1.035 Zamieszczono 30/11/2009

Pora już, Szanowni Fizycy, uświadomić sobie, że został odkryty mechanizm oddziaływania składników materii. Ten fakt powinien być znany nie tylko fizykom, ale wszystkim wykształconym ludziom...

Ostatnio myślałem o tym, czym mógłbym Was ucieszyć... I postanowiłem zapoznać Was z nowym odkryciem. To odkrycie od pewnego czasu jest już prezentowane na "stronie pinopy". Ale faktycznie nie było ono przedstawione jako fakt, który ma fundamentalne znaczenie dla rozumienia istoty fizycznych oddziaływań w materii.

Chociaż odkrycie ma fundamentalne znaczenie, nie jest ono wcale głęboko ukryte przed badaczami natury. Do dokonania odkrycia wystarczy jedynie logiczne myślenie i wnioskowanie. Aż dziwne, że dotychczas nikt tych logicznych wniosków nie przedstawił... Aż przyszła na to pora...

To odkrycie jest związane z efektem, który w fizyce nazywa się tunelowaniem. A dotyczy ono oddziaływania, które "przenosi się momentalnie". W rzeczywistości w takich sytuacjach nie istnieje przenoszenie oddziaływania. W takich sytuacjach zachodzi bezpośrednie oddziaływanie miedzy składnikami materii. To oddziaływanie polega na tym, że ono istnieje wszędzie w całej przestrzeni i nie potrzebuje czasu na rozprzestrzenianie się.

Najbardziej powszechnym przykładem takiego oddziaływania jest oddziaływanie grawitacyjne. Na przykład, dowolna jedna gwiazda porusza się (tam, gdzie aktualnie ona znajduje się) w wypadkowym grawitacyjnym polu, które tworzą wszystkie inne ciała niebieskie we wszechświecie. Konkretnie, porusza się ona z przyśpieszeniem, które jest tożsame z natężeniem pola grawitacyjnego w miejscu jej położenia. Kiedy ona przemieści się na pewną odległość, trafia w miejsce, gdzie istnieje "swoje" (odpowiednie dla tego miejsca) wypadkowe natężenie grawitacyjnego pola, i tutaj uzyskuje przyśpieszenie, które jest równe temu nowemu natężeniu pola... Nie ma przy tym żadnego opóźnienia, które byłoby związane z przenoszeniem oddziaływania od każdego ciała niebieskiego, które istnieją we wszechświecie i oddziałują z daną gwiazdę.*)

Mechanizm takiego bezpośredniego oddziaływania jest zapisany w podstawach konstruktywnej teorii pola - http://www.pinopa.republika.pl/Art_Streszcz.html , a podstawowa przyczyna takiego zachowania i ciał niebieskich, i atomów, i elementarnych cząstek, jest opisana w artykule na http://www.pinopa.republika.pl/ZasadaMPP.html .

Szanowni Fizycy, zapoznajcie się z istotą nowo odkrytego bezpośredniego oddziaływania i zapamiętajcie, że informacja o wszystkim, co dzieje się we wszechświecie (w formie oddziaływania "wszystkiego ze wszystkim"), istnieje w każdej chwili w każdym miejscu wszechświata.

Napisał: Bogdan Szenkaryk "Pinopa"
Legnica, 29.11.2009 r.
____________________________
*) Jeśli w tym miejscu ktoś koniecznie chciałby bronić tezy, że przenoszenie oddziaływań grawitacyjnych odbywa się "w czasie" z pewną skończoną prędkością, musi wymyśleć sposób przenoszenia się informacji (czyli tych oddziaływań) od różnych ciał niebieskich, które znajdują się w różnych odległościach od danej gwiazdy, tak aby "potrzebne informacje" dla wypadkowego przyśpieszania danej gwiazdy były w każdej chwili w miejscu jej rzeczywistego położenia w przestrzeni.

Podobne artykuły


21
komentarze: 23 | wyświetlenia: 27243
14
komentarze: 0 | wyświetlenia: 24874
33
komentarze: 18 | wyświetlenia: 186985
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 7661
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 7317
23
komentarze: 21 | wyświetlenia: 38794
22
komentarze: 11 | wyświetlenia: 33032
15
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3652
14
komentarze: 5 | wyświetlenia: 17429
7
komentarze: 0 | wyświetlenia: 3589
6
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2730
6
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2268
45
komentarze: 12 | wyświetlenia: 42523
36
komentarze: 122 | wyświetlenia: 10080
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska