Login lub e-mail Hasło   

Co to właśnie oznacza być prawdziwym mężczyzną?

Pewien stopień śmiałości niezbędny jest też do pokazania zdolności do zapewnienia bezpieczeństwa.
Wyświetlenia: 1.631 Zamieszczono 30/11/2009

Czym jest prawdziwa męskość? I dlaczego tzw. źli chłopcy pociągają SL-ki bardziej, niż byśmy sobie tego życzyli? Co takiego mają w sobie ci wszyscy narwani, zbuntowani faceci, wydający się nie respektować nikogo i niczego, igrający z życiem, pędząc na motocyklu ulicami miasta? A zwróciłeś kiedyś uwagę na dziewczyny przywódców ulicznych gangów, chociażby w filmach?

 

Co wspólnego mają bohaterowie tak różnych filmów jak: Grease, Prawo ulicy, Poszukiwacze zaginionej Arki, Pozdrowienia z Rosji, Co się wydarzyło w Madison County, Top Gun? Pomyśl o słowach: „dziki, nieokiełznany, wolny, mściwy, zakochany…”. Co przywodzą ci na myśl? Tak naprawdę to podtytuł serialu telewizyjnego, który stał się bestsellerem wśród kobiet. Jest pewne, że jeśli poszukujemy ekstraktu męskości, to nie można nie wziąć pod uwagę cech związanych z testosteronem. Oczywiście nie twierdzę, że mamy tu do czynienia z kobiecym ideałem mężczyzny. Mówię tu o cechach, dzięki którym każdy gość jest w stanie łatwo rozbudzić pożądanie seksualne kobiety. Czym innym jest to, czy z takim facetem kobiety chcą dzielić życie. Z tego możemy wyciągnąć kolejną ważną lekcję. Dlatego też poniżej przedstawiam kilka cech typowego zawadiaki.

MIŁOŚĆ I RYZYKO


Czy nam się to podoba, czy nie, kobiety uwielbiają mężczyzn, których cechuje zamiłowanie do ryzyka. Wykorzystuj tę ważną informację. Innymi słowy, prezentując swoją Tożsamość i Osobowość, opowiadając, czym się zajmujesz, jakie masz hobby – miej to zawsze na uwadze. Są oczywiście pasje, na przykład sporty ekstremalne, które z natury postrzegane są jako bardzo ryzykowne. Ale nie musisz ich uprawiać wbrew sobie, by wywołać pożądany efekt. W żadnym wypadku do tego nie namawiam.

KTO PROWADZI

 

W tańcu prowadzi mężczyzna, kobieta daje się prowadzić. W skutecznym flircie obowiązuje dokładnie ta sama zasada. I mimo poprawności politycznej i hałasu feministek, nie wydaje się, by w najbliższym czasie sytuacja w tej kwestii uległa zmianie.

KONTROLA

Nie będziesz wiarygodny ani postrzegany jako osoba wewnętrznie spójna, jeśli nie nauczysz się panowania nad emocjami i swoimi reakcjami. Powinieneś bowiem kontrolować Ramę w nawiązującej się interakcji, by kierować ją w odpowiednią dla ciebie stronę. Musisz pokazywać, że w pełni panujesz nad sytuacją, okolicznościami, także zewnętrznymi, i czujesz się w tym jak ryba w wodzie. Być może, aby osiągnąć taki efekt, niezbędne będzie zaplanowanie strategii i wariantów posunięć z pewnym wyprzedzeniem, tak jak w szachach, kiedy analizujesz przed ruchem wszelkie możliwe następstwa. Wszystko po to, żeby ona zobaczyła, że to ty masz kontrolę. Niewiele jest cech tak bardzo Alfa, jak mieć władzę i sprawować kontrolę. Ponownie przypomnij sobie filmy z Jamesem Bondem. Jak on wręcz demonstruje, że jest panem sytuacji!

AUTORYTET I DOMINACJA

Jest to zasada będąca pochodną tej wyżej. Kiedy coś proponujesz, rób to zdecydowanie i z absolutnym przekonaniem. Jest mnóstwo działań – w tym wiele opisanych w tej książce – które przynoszą efekt wyłącznie wtedy, kiedy zostaną przeprowadzone z dużą pewnością siebie, bez wahań. Nie oznacza to, że masz być kategoryczny i szorstki. Dominować też trzeba z klasą!

ŚMIAŁOŚĆ

Nie ma zawadiactwa bez śmiałości i odwagi. Pewien stopień śmiałości niezbędny jest też do pokazania zdolności do zapewnienia bezpieczeństwa. Tylko nie pomyl tego z chamstwem, wulgarnością i przerysowanymi zachowaniami, których prawdziwym celem jest właśnie zatuszowanie braku odwagi. Brawura, zuchwałość, przesadnie demonstrowana bezczelność mogą zostać zinterpretowane jako maskarada. Wówczas spektakl zaplanowany jako demonstracja dużej zuchwałości przekształci się w żałosny pokaz braku odwagi. Nigdy nie wydasz się autentycznie śmiały i odważny, usiłując tylko zwrócić czyjąś uwagę. Te cechy muszą stać się częścią twojej psychiki, stylem bycia. Zapewniam, że można je w sobie wypracować, nauczyć się ich jak wielu innych rzeczy - zobacz - www.dwakrokidozyciajakwsnach.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1523
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 865
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1154
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1123
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 410
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 607
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1188
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 718
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 947
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 527
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1539
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 687
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 694
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 955
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Głosuję, bo w gruncie rzeczy fajnie napisane, ale może Autor doda jednak coś jeszcze na temat bycia "prawdziwym" mężczyzną, np. na temat odpowiedzialności?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska