Login lub e-mail Hasło   

Rzeczy , przez które stałem się Ateistą

Rzeczy , przez które stałem się ateistą
Wyświetlenia: 1.470 Zamieszczono 30/11/2009

Spowiedzi

Od zawsze irytował mnie sakrament pokuty , idziemy do faceta w sukience i opowiadamy mu różne swoje prywatne rzeczy , bardzo często wypytuje się o imtymne szczegóły , moja ostatnia spowiedź wyglądała tak ; ksiądz wypytywał mnie o różne bolesne , nie potrzebne szczegóły , w końcu powiedziałem mu Bóg zna moje grzechy a reszty nie pamiętam i pragnę się poprawić.

 

Datki

Zaczne od tego że fakt faktem 5 przykazanie kościelne mówi : troszczyć się o potrzeby wspólnoty kościoła , ale myślisz , drogi czytelniku za co kupują sobie drogie auta?

 

Księża 'nie z powołania'

Nie powiem nic o O. Rydzyku , któremu się w d* poprzewracało od pieniędzy , ale o księżach nie z powołania tylko "biznesmenach".

Mój brat na przykład ostatnio dał księdzu koperte by ten przepuścił go do ślubu bez bierzmowania , przyjrzyjmy się jednak księdzom(?) o których słyszymy bardzo często , np w moim mieście ostatnio przyłapano księdza , kiedy ten wychodził z burdelu!

Rozumiem że ciężko wytrzymać , mi też byłoby trudno żyć pod celibatem ale ksiądz jest z powołania czy nie , kocha boga i tylko jego ?

 

Religia w szkołach

Księża w szkołach powinni mieć bardzo ograniczoną pozycję , ostatnio ksiądz dał mi jedynkę bo nie miałem podpisów z rubryki

'spowiedź' , przepraszam - konstytucja jasno mówi że wiara wiarą ale religia w szkole publicznej jest tylko sprawdzaniem wiedzy o przedmiocie . Niestety takich nauczycieli jest bardzo dużo .

 

Chrzest

Według jasnych praw konstytucji wybór religi zależy tylko i wyłącznie od jednostki , więc jak jednostka w wieku 12 miesięcy może zadecydować o wyborze religi ? A chrzest nieukrywalnie narzuca wiarę . Chrzest powinien być w wieku ok. 18 lat. W sumie i tak mnie to wali co to za wielki rytuał gdzie jakiś facet polewa niemowlaka wodą mineralną.

 

Bierzmowanie

Kilka lat temu na bierzmowanie było chodzić 2 miesiące przed samym sakramentem , teraz roczniki '95 muszą chodzić od klasy 2 gimnazjum , a obecnie roczniki '96 muszą chodzić już od 1 klasy - totalny bez sens - może wogole od razu zaraz po chrzcie - kościół widzi że przybywa ateistów.

 

Krzyże w miejscach publicznych

Krzyże osobiście w niczym mi nie przeszkadzają , nie przeszkadzają kiedy ich nie widzę.

Kiedy ide do swoich znajomych zawsze prosze ich o ściągnięcie krucyfiksów , dla ogółu to niby 2 złożone ze sobą kawałki drewna ale dla mnie jest oznaką dominowania religi katolickiej nad ateistami w Rzeczypospolitej , przecież dla nich , katolików to nic nie znaczy , katoliku pytanie do ciebie , czy kiedy widzisz krzyż to hamujesz się przed jakimiś haniebnymi czynami czy coś w tym stylu ? Jeżeli tak to okej , rozumiem cie że tak szanujesz ten symbol - ale pomyśl czy nie czułbyś obrzydzenia kiedy byśmy my ateiści wystawiali na pokaz jakieś różne symbole ateizmu ? Co byś wtedy czuł ?

 

A teraz dobre dla ateistów fakty ;

- Usuwają krzyże w miejscach publiczncyh

- Ateizm sie szerzy

- Mówi się że naród Rzeczypospolitej to w 95 % katolicy  - g** prawda , ateistów przybywa z dnia na dzień a pozatym na pewno 50 % rodaków to ucziwi katolicy , reszta jest albo praktykująca niewierząca - znane , kiedy to przed ciociami się ukrywa że sie nie wierzy ale sie chodzi na pokaz , albo wierzący nie praktykujący , przytocze tu moją ulubioną anegdotkę

Przychodzi ksiądz na wizje lokalną do pewnego domu , sympatyczne małżeństwo . Ksiądz mówi , jakoś was nie widziałem nigdy w kościele - bo myśmy nie praktykujący . Ksiądz wraca do przechadzania się po domu , nagle staje koło kwiatka i zaczyna sikać . - Ale co ksiądz robi pyta małżeństwo , - czemu ksiądz taki niekulturalny , ależ ja jestem kulturalny tylko niepraktykujący .

 

Jest to mój pierwszy artykuł , licze na pogodne komentarze ze strony ateistów. Jeżeli sie spodoba będzie II część

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3023
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3440
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1134
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 908
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2729
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1601
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2186
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2223
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3825
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 644
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2204
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1756
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Mat87,  30/11/2009

Prezentujesz raczej postawę antyklerykalną niż sam ateizm.
Jeżeli jednak jesteś ateistą, szkodą że wynika to jedynie z niechęci do kleru...

Tak ! Zdecydowanie źle to powiedziałem , te rzeczy przyczyniły się do zwątpienia w sens chrześcijanizmu , dopiero potem dopadł mnie ateizm , kiedy to zwatpilem w Boga i w ogóle w cały katolicyzm , a teraz już wiem że była to tylko jedna wilka sekta I omijam świątynię szerokim łukiem . A w tym temacie chciałem tylko poruszyć blłędy chrześcijan

  sci,  01/12/2009

Masz racje, zgadzam się ze wszystkim.
Właściwie to ta religia nie ma przyszłości. Ludzie zachodniej cywilizacji zaczynają zauważać, że to jedna wielka sekta.
To prawda. Aczkolwiek moim zdaniem powinniśmy dać jej umrzeć naturalnie, skupić należy się na bardziej niebezpiecznych religiach jak np islam.

Jak dla mnie chrześcijaństwo samo w sobie nie jest niczym złym ale do momentu jeżeli opiera się na tym co w Piśmie Świętym. Osobiście wierzę w Boga ale bez tej otoczki katolicyzmu -dlatego nie bardzo potrafię określić swoje umiejscowienie w religii. Nie zaliczam się do tzw. wierzących ale niepraktykujących bo do Kościoła chodzę, ale wtedy kiedy czuję taką potrzebę, kiedy mam ochotę porozmawiać z B ...  wyświetl więcej

Racja , zapomniałem dodać jeszcze ze księża mają wyplaty szkolne bo prawie każdy ksiądz uczy w szkole , jak dla mnie prawdziwa wiara w Boga powinna się z dala trzymać od polityki , edukacji i na odwrót , ja tez tak jak pani wyżej nie znosze chodzenia do kościoła na pokaz , a odnośnie tego całego celi atu to ne wiedziałem ze nie składają przysięg, ale kiedy przyjmują kapłanstwo oficjalnie oddaja swoje serce i ciało Bogu wiec w pewnym sensie składają przysięgę miłości Bogu

  dsa,  13/12/2009

Joanna, masz dokładnie takie rozumowanie jak ja :) choć artykuł uważam miejscami dość ostry, to nie jestem negatywnie nastawiony. Dodałbym jeszcze, że znam jednego księdza, który autentycznie mnie okłamał w sprawie samochodu (mówił, że dostał od znajomych - tuż po kolędzie), a poźniej dowiedziałem się prawdy. Ale cóż z drugiej strony nie można oceniać wszystkich na podstawie jednego - jeśli jeden ...  wyświetl więcej

Okropne, najgorsze że wszyscy zmuszają cię do siedzenia w kościele, nuda nuda nuda, nikt nie potrafi zrozumieć że jestem ateistą, za nie cały miesiąc bierzmowanie, po co mi to, to nie zmieni nic, po co to jest, nie ogar, zmuszanie do bierzmowania bo bez tego ślubu niby nie będę miała g* prawda! Mogę wziąść ślub ale będę miała inną przysięgę i w czym problem? Dlaczego inni uważają że po śmierci idz ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska