Login lub e-mail Hasło   

Jak wyleczyć przeziębienie w ciągu trzech dni

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://newsland.ru/News/Detail/id/440288
Większość ludzi z pewnością zgodzi się ze mną, że przeziębienie w dowolnej porze roku jest bardzo nieprzyjemnym zdarzeniem i zazwyczaj przychodzi nie w porę.
Wyświetlenia: 3.803 Zamieszczono 05/12/2009

Większość ludzi z pewnością zgodzi się ze mną, że przeziębienie w dowolnej porze roku jest bardzo nieprzyjemnym zdarzeniem i zazwyczaj przychodzi nie w porę. Zdarzyło się, że ta choroba przyszła do naszej rodziny właśnie w ten sposób. Jak na złość, niespodziewanie przyszło przeziębienie, a w pracy kierownictwo postanowiło wysłać mnie w pilnych służbowych sprawach w teren. Jak okazało się, na tę decyzję nie mogłam w żaden sposób wpłynąć i żadne okoliczności nie mogły mi pomóc, aby wymówić się od tego wyjazdu.

Siedzę samotnie i myślę, jak sobie poradzę – bo oczy łzawią, nos opuchnięty, temperatura skacze, ale najgorszy był, oczywiście, silny kaszel. Byłam w takim stanie, że od kaszlu zaczęło mnie boleć całe ciało i nijak nie mogłam się wykaszlać. Ale nie było jeszcze tak źle, dopóki nie okazało się, że jestem na dodatek uczulona na wszystkie preparaty i antybiotyki. Nie wiedziałam, co mam robić, ale pomogła mi koleżanka.

Od wielu lat interesuje się ona leczniczymi metodami nietradycyjnej medycyny. Przez wiele lat nagromadziła na ten temat kilka dziesiątków artykułów. Wśród nich znaleźliśmy taki, który okazał się niezbędny dla mojego przypadku i pomógł mi dojść do siebie.

W tym celu należy wziąć kilka dużych ząbków czosnku, dokładnie to pognieść i zalać niewielką ilością gorącego mleka. Pamiętajcie, aby od czasu do czasu tę miksturę pomieszać. Kiedy mieszanka ta ostygnie, to pozostanie tylko dodać do niej jedną łyżeczkę miodu. Przygotowaną w ten sposób własnymi rękami mieszankę należy pić małymi łyczkami. W wyniku tego wasze ciało zaczyna się stopniowo rozgrzewać i zaczyna się pocić. W tym celu, aby przeziębienie zostawiło mnie w spokoju, musiałam wypić tylko trzy szklanki takiego leczniczego wywaru.

Z kaszlem sprawa była o wiele bardziej trudna, ale z tym także sobie poradziłam. W każdej aptece bez problemu możecie kupić syrop z korzenia lukrecji. Tę substancję, według rekomendacji lekarzy, można pić do pięciu razy dziennie po jednej małej łyżeczce, w razie potrzeby popijając ciepłą herbatą. Pierwsze symptomy poprawy zobaczycie bardzo szybko - chociaż kaszel będzie jeszcze trwał, to będzie o wiele słabszy i nie będzie powodował takiego bólu.

I tak oto za pomocą wymienionej recepty poradziłam sobie z chorobą w ciągu trzech dni, gdy tymczasem nawet lekkie przeziębienie ciągnie się przez pięć – siedem dni.

Podobne artykuły


46
komentarze: 56 | wyświetlenia: 34368
45
komentarze: 30 | wyświetlenia: 11415
40
komentarze: 60 | wyświetlenia: 3932
37
komentarze: 20 | wyświetlenia: 11786
34
komentarze: 48 | wyświetlenia: 9918
32
komentarze: 27 | wyświetlenia: 5515
28
komentarze: 16 | wyświetlenia: 8242
25
komentarze: 11 | wyświetlenia: 11837
19
komentarze: 7 | wyświetlenia: 41097
17
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1704
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1482
15
komentarze: 139 | wyświetlenia: 120731
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Czosnek jest doskonałym panaceum. Ja zawsze zjadam jeden ząbek dziennie i nie pamiętam kiedy ostatnio byłem przeziębiony. Mimo że wszyscy dookoła kichają, prychają i roznoszą zarazki :) Pozdrawiam

traktuję ząbki czosnku, jak inni chrupki.. ten zapach... ;-) ... ale powiem szczerze - lepiej mi służy głodówka, chyba moje ciało się przestraszyło tych głodówek, bo przestało się na nie narażać.. albo wzmocniła się moja odporność

  ,  05/12/2009

U mnie w rodzinie do tej mikstury dodawano jeszcze łyżeczkę masła. Poza tym bańki i leżenie w łóżku przez kilka dni.

Oczywiście, naturalne sposoby leczenia przeziębienia są znakomite, najlepsze(superlativ!). Warto o tym przypominać.Dziękuję.Lech.

  Ivi,  06/01/2010

czosnek z miodem:D pychota:DDD

Czosnek z miodem na wieczór, żeby jakoś do rana wywietrzała moc :) A rano rutinacee max, bo ma o wiele wiecej witamin niż standardowe propozycje, do tego herbata lipowa w ciągu dnia i w moim przypadku, nic mnie nie łapię i łamie, trzymam się mocno.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska