Login lub e-mail Hasło   

Darwin w polskich szpitalach

Im biedniejsze państwo, tym więcej dowodów na prawdziwość teorii Darwina, która głosi, że w pierwszej kolejności giną najsłabsze osobniki
Wyświetlenia: 814 Zamieszczono 09/12/2009

      

 

        "Dziennik Bałtycki" (25 listopada 2009) opisuje skandaliczną sytuację panującą w Polsce - Ministerstwo Zdrowia wydało informację dla lekarzy "w sprawie postępowania w związku z przypadkami grypy A/H1N1", w której sugerowane jest bezwzględne leczenie lekiem tamiflu w przypadku dostrzeżenia wyliczonych tam objawów.

         Większość lekarzy jest przekonana, że recepty na tamiflu zostaną wyrzucone, bowiem pacjentów zwykle nie stać na ten drogi lek, który jest coraz droższy, jak powiada pewna lekarka - "Jakiś czas temu kupiłam ten lek dla siebie. Zapłaciłam 107 zł. Tydzień później, gdy o tamiflu zrobiło się głośno, apteka zażądała już za takie same* opakowanie 170 zł".       

        W ostatnich dniach głośno było o pacjentce zmarłej na świńska grypę , którą przewożono pomiędzy szpitalami. Do innego pacjenta w ciężkim stanie dowieziono płucoserce** z innego szpitala.

         Im biedniejsze państwo, tym więcej dowodów na prawdziwość teorii Darwina, która głosi, że w pierwszej kolejności giną najsłabsze osobniki (tu - ludzcy osobnicy). U nas giną rodacy niezamożni, nieznani, bez znajomości w kręgach biznesowych, politycznych i medycznych. Niejednokrotnie dziennikarze w placówkach medycznych udawali chorych a znanych z mediów ludzi lub podczas rozmów telefonicznych podszywali się pod znajomych polityków i byli załatwiani elegancko i bez kolejki.

         I cóż z tego, że sąd po paru latach zmagań oceni, że pacjenta nie potraktowano godnie i zgodnie z unijnymi procedurami? Rodzina może dostanie odszkodowanie, zaś lekarz rok w zawieszeniu i cały nasz polski bajzel będzie toczył się po swojemu, czyli bez większych zmian.

         Pecha ma nasz rząd - kiedy ogłoszono, że w gospodarce mamy najlepsze (procentowo) wyniki, to w tym samym czasie kompromitujemy się w dziedzinie ochrony społeczeństwa przed świńską grypą...

         PS Właśnie media podały, że kurierzy życzą sobie (ale nie z powodu zbliżającego się Nowego Roku 2010) aż... dziesięciokrotnie więcej za przewiezienie próbek ze szpitali zakaźnych do laboratoriów. Test na grypę kosztuje ok. 300 zł, zaś przewóz może kosztować do... 400 zł. Już wcześniej niektóre szpitale zrezygnowały z prowadzenia statystyki w ujęciu "grypa sezonowa - grypa świńska" z uwagi na koszty testów, zatem Polska będzie miała zafałszowane dane!

     * - czy redakcja może poprawić błąd w cytacie? a może to błąd... redakcji?     

   ** - jeśli nie stać nas na płucoserce (ok. 400 tys. zł) w każdym szpitalu, to może założyć międzynarodową spółkę, która będzie posiadać kilkadziesiąt tych urządzeń na wynajem i w razie potrzeby samolotem dostarczy do wybranego szpitala (kiedy komputery były kosztowne, to firmy wypożyczały je na określony czas)  

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2060
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1769
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1178
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1087
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1029
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1006
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 374
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 937
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 752
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1080
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 607
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Pandemia grypy, szanowny autorze, jest na razie faktem wyłącznie dziennikarskim, nie odpowiada bowiem nawet "z grubsza" swojej definicji. Należy, oczywiście, ratować chorych na grypę, lecz ratowanie przed nią Polski jest jeszcze grubo przedwczesne.

O pandemii nie pisałem. Pisałem o wożeniu pomiędzy szpitalami. I omawiałem instrukcję dot. grypy oraz ceny tamiflu i recepty na ten lek.
Kiedy spodziewamy się zwiększenia zachorowań ma świńską grypę i jaki czas wcześniej powinniśmy się zaszczepić? Czy Polska jest najmądrzejszym państwem w świecie?

O pandemii napisałem ja - w związku z bezpodstawną medialną histerią. Wydało mi się, że bez tej uwagi lub zgody na nią, artykuł nazbyt wpisuje się w ów "trend".
Z lekka poczuwam się do winy, więc pokutuję punktami.

Dzięki! Artykuł wpisuje się nie tyle w panikę grypową, co w ogólnie znany bałagan szpitalny w Polsce, który pewnie jest podkręcony dodatkowo przez ową panikę...

"Im biedniejsze państwo, tym więcej dowodów na prawdziwość teorii Darwina, która głosi, że w pierwszej kolejności giną najsłabsze osobniki"

kłamstwo, Kłamstwo, a nawet KŁAMSTWO. Według przywołanej teorii doboru naturalnego, przeżywają i mają potomstwo osobniki NAJLEPIEJ PRZYSTOSOWANE. O naturze tego przystosowania, a więc siłą rzeczy również o naturze nieprzystosowania ginących, ww teoria się nie wypowiada.

I to wierutne kłamstwo! Autor jest mistrzem kłamstwa...

Samokrytyka zawsze mile widziana, ale teraz to już trochę pan przesadził. ;)

Rozumiem Pana, zaatakowano przecież tzw. "niepodważalną prawdę naukową". Nie będę się rozpisywał na temat poprawnej politycznie teorii ewolucji, bo to nie to miejsce, ale nie zauważa Pan jej drugiego dna. Niestety, ta teoria stopniowo, przez dziesięciolecia prania mózgów, wpłynęła na sposób myślenia milionów ludzi na świecie. I autor niestety (dla Pana) ma rację.

@ Andrzej T

Pierdu pierdu. Masz coś konkretnego do powiedzenia/napisania, czy rajcuje cie sam fakt, że ktoś przeczyta twój komentarz?

Czegóż to się nie robi dla stałego krytyka... Przesada to moje drugie 'ja'. :-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska