Login lub e-mail Hasło   

Czy panie są mniej warte od panów?

Czy kobiety szanują się mniej niż mężczyźni? Czy można sobie kupić małżonkę w III tysiącleciu?
Wyświetlenia: 958 Zamieszczono 11/12/2009

Kozie stado, fot. Margo-czw

         Pewien Somal (a. Somalijczyk) ożenił się. Normalna sprawa, ale... On ma 112 lat, ona... 17. Pan młody (sic!) ma już 5 żon i 18 dzieci z nimi, ale już po wspomnianym ślubie upatrzył sobie... siódmą połowicę, jednak musi nieco poczekać, bo jest zbyt... młoda.
         Somalia należy do najbiedniejszych państw. Prawdopodobnie wystarczy mieć większe stadko kóz, aby do woli wybierać sobie młódki za żony będąc nawet (w sensie nieekonomicznym) dziadem. Co może budzić zdziwienie albo protest (a może i zazdrość?) - somalijski bogacz to prawdziwy (w sensie ekonomicznym) dziad przy krezusach znanego nam kapitalistycznego świata, ale on może mieć nie tylko stado kóz, ale i żon, zaś burżuje, choć mogą wyzyskiwać tysiące ludzi, to żonę mogą mieć tylko jedną...
         Nieznane są sytuacje odwrotne: aby stuletnia żona kilku dwudziestoletnich mężów rozglądała się za kolejnymi. O czym to świadczy? Że ani rządy, ani kobiety, ani ojcowie tych pań nie traktują płci pięknej na równi z brzydką. Co na to ONZ? A co na to feministki cywilizowanego świata? Przecież to rodzaj seksualnej dyskryminacji, wyzysku a nawet niewolnictwa!
         Kto zrobi z tym porządek? Nie zapominajmy, że Somalowie są słynni w świecie także z... piractwa morskiego. W obu przypadkach świat udaje, że nie widzi obu problemów XXI wieku.


         PS Tysiące kobiet w Europie (zwłaszcza wschodniej i środkowej) jest wykorzystywanych w burdelach, w szczególności najbogatszych państw Unii Europejskiej, o czym donoszą media. Nie ma miesiąca, aby nie ujawniano kolejnych skandali dotyczących handlu żywym a erotycznym towarem.
         Za handel niewolnikami groziła kiedyś kara śmierci, natomiast wyroki, które zapadają na nielicznych pośredników i "opiekunów" to doprawdy żarty z Temidy - symboliczne wyroki, często w zawieszeniu, bez dolegliwości podatkowych, co z pewnością nie odstrasza kolejnych osób planujących związanie się z seksbiznesem.
         Zwykle informowani jesteśmy o wysokich grożących karach, ale rzadko doczekujemy się ogłoszenia wyroku, który rozśmiesza i irytuje przeciętnego obywatela, a już bodaj nigdy nie podawane są rzeczywiste okresy przebywania w więzieniu. Jednocześnie zapoznając się z materiałami udostępnianymi w mediach nie można nie dostrzegać, że wyzyskiwane kobiety bywają tyle atrakcyjne, co... głupie - pewnie niewiele mądrzejsze od tych nieszczęsnych somalijskich dziewcząt wymienianych na kozy.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2023
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1761
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1166
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1082
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1021
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 999
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 332
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 932
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 744
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1071
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 599
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 918
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Czy można sobie kupić małżonkę w III tysiącleciu? SAME SIĘ SPRZEDAJĄ

Jednak nie wszystkie...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska