Login lub e-mail Hasło   

Czy nie zawcześnie na wybory? A może czas.

Czy z prawej, czy z lewej tak samo boli.
Wyświetlenia: 879 Zamieszczono 12/12/2009

           W koło się tyle dzieje i niekoniecznie dobrego, ktoś pomyśli oho będzie truć.

Poniekąd ma rację, sam mam po dziurki w nosie polityki, a zwłaszcza tej polityki, jaką się dziś uprawia. Czy można się zdać na jakąkolwiek partię?

Jeśli ktokolwiek oczekuje odpowiedzi na to właśnie pytanie, w tym artykule, to od razu mówię, że nie znajdzie. Dlaczego!? Bo ja nie znam takiej partii, której bym zaufał w tej chwili. Te, które znam mnie zawiodły. Dlatego też skoro nie ma w tym kraju wyborów bezpośrednich, i wiadomo, że glosując na znanego sobie polityka z końca listy, i tak nie ma szans przejście w wyborach, bo odda swoje głosy na kogoś z czoła listy swojej partii. Którego z kolei nie popieram,  czy nie ma wyjścia? Jest. Namawiam już dziś na przemyślenie swojego stanowiska, czy na pewno nie pójście na wybory, a tym samym oddanie wyboru w ręce tych, co pójdą do urn, za namową choćby ojca dyrektora, czy innych stronniczych sił jest słuszne. Bo jeśli nie, to trzeba iść, może oddanie głosu na kogoś niezwiązanego z żadna partią jest metoda na przełamanie tego lobby. Zarówno w wyborach do sejmu, rad miasta czy gminy. Może warto iść i dać szanse bezpartyjnym, ludziom niezwiązanym żadna dyscyplina partyjną, w końcu ludziom mogącym przełamać pewne trendy. Mającym często świeższe spojrzenie na problemy, nieograniczone interesem partii. Jak to już powiedział pewien polityk ,,weźmy sprawy w swoje ręce” Gdzie tak, naprawdę polityka zaczyna się już na rodzimym gruncie i tu apel do szanownych pań, wiecie jak kobieta weźmie interes w rękę, to każdy interes rośnie. A może i poparcie. Może warto pomyśleć już dziś o tym, co pozostawimy naszym wnukom, po za kościołami, i mnóstwem kramików. W historii żadna metropolia nie przetrwała bez przemysłu, nawet Rzym upadł, no może las Vegas , ale to inna bajka. Tak więc jak rzekł cezar po przekroczeniu Rubikonu, "alea iacta est!" (Kości zostały rzucone!)

KubaJ

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1373
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1230
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 655
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 776
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 813
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 512
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 487
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  dsa,  12/12/2009

Nie pójście na wybory nie jest słuszne, choćby dlatego, że im mniejsza frekwencja tym większy udział ma dana partia, tzn przykład na eurowybory, frekwencja była dość niska, zatem wystarczyło niewiele głosów aby się dostać do europarlamentu. Dobrym rozwiązaniem jest chociażby oddanie kartki z zaznaczonymi wszystkimi polami, albo żadnymi jako forma jakiegoś buntu, głos się nie liczy, a do frekwencji ...  wyświetl więcej

  kubaj,  13/12/2009

Nie pójście na wybory, jest oddaniem swego losu w cudze ręce, zaś oddanie pustego głosu nic nie znaczy. Ważna w naszym kraju jest liczba głosów oddanych na partię, pustych nikt nie bierze pod uwagę. Z całą pewnością była by to jakaś demonstracja, jakiś protest, taki pusty głos, ale w efekcie końcowym nie dało by to nic. A mnie idzie o przełamanie tego lobby, w końcu w sejmie senacie czy nawet rada ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska