Login lub e-mail Hasło   

Plany mieszkaniowe Polaków - raport 2009r.

Mija 2009 rok warto więc skusić się o podsumowanie mieszkalnictwa w Polsce. Jak wyglądał i nadal wygląda rynek mieszkaniowy, rynek przeprowadzek, remontów w Polsce?
Wyświetlenia: 731 Zamieszczono 18/12/2009
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

Jak kształtują się zachowania Polaków na rynku nieruchomości? Postaramy się pokrótce nakreślić jak wygląda ta sytuacja w czasach kryzysu ekonomicznego. Czy spadek zamożności społeczeństwa wpłynął bezpośrednio także na zachowania na rynku nieruchomości, na rynku przeprowadzek, czy remontów. Według badań ( www.asm.-poland.com.pl) oszacowano, że do końca listopada 2009 roku około 220 tys. Gospodarstw domowych podjęła się budowy domu.

Ponad 170 tys. zakupiła mieszkanie, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym w stanie deweloperskim, natomiast blisko 40 tys. – zakupi dom. Co mówią nam te liczby? Okazuje się, że w stosunku do ubiegłych lat, liczby te tylko nieznacznie się wahają. Nie nastąpił drastyczny spadek liczby zakupionych mieszkań, czy domów. Wskazują na to również utrzymujący się wysoki poziom ruchu na rynku usług około budowlanych, czyli wszelkiego rodzaju usługi budowalno-remontowe, wykończeniowe, czy usługi świadczone przez firmy przeprowadzkowe. Aby nie być gołosłownym zapytano kila firm świadczących usługi w obszarze: przeprowadzki Warszawa oraz przeprowadzki Kraków , a więc dwóch największych w Polsce metropolii na temat ilości świadczonych przez nich usług.

Wybranych kilka firm zgodnie potwierdza, że kryzys ekonomiczny nie odcisnął wyraźnego piętna w ich branży. Owszem ujawniali, że takie miesiące jak grudzień, czy też miesiące wakacyjne wypadają słabiej- ze względu na okresy wakacyjne, czy tez świąteczne, ale ogólny trend na rynku remontów, przeprowadzek nie zmienia się. Również w największych miastach trzeba długo czekać na usługi wykończeniowo-remontowe, co świadczy o dużym ruchu i w tym obszarze. Te wszystkie wskaźniki świadczą o tym , że ruch na rynku mieszkalnictwa nie słabnie. Zobaczy jednak co przyniesie kolejny rok.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1374
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1234
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 663
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 780
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 817
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 520
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 490
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska